USD26.9766

Безвізовий режим з ЄС для України стримує складний бюрократичний механізм Європи – депутат

Безвізовий режим з ЄС для України стримує складний бюрократичний механізм Європи  - депутат

У Європейському Союзі досить складний бюрократичний механізм прийняття рішень, який стримує отримання українцями безвізового режиму.

Таку думку в коментарі власному кореспонденту UAINFO висловила народний депутат фракції «Самопоміч», заступник голови Комітету ВР з питань європейської інтеграції Олена Сотник.

Нагадаємо, учора Комітет постійних представників країн-членів (Coreper) погодив переговорну позицію Ради ЄС щодо безвізового режиму для України.

У цьому рішенні, підкреслила О.Сотник,  проговорено, коли для України набуде чинності безвізовий режим.

«Це означає, що «безвіз» для українців почне діяти з моменту, коли буде розроблено і погоджено всіма сторонами і органами Європейського Союзу механізм призупинення дії безвізового режиму  у виключних випадках, наприклад, за наявності міграційних загроз, для будь-якої країни, якій уже наданий такий дозвіл, або в майбутньому буде наданий», –  пояснила депутат.

Вона нагадала, що в офіційному прес-релізі прийнятого рішення вказано, що безвізовий режим для України набуде чинності з моменту погодження “відкличного” механізму дії «безвізу».

За словами О.Сотник, механізм призупинення дії безвізового режиму – передумова  для набуття чинності «безвізу».

«Фактично вчорашнє рішення означає, що ми отримали зелене світло . Думаю, можливо навіть, що Європарламент найближчим часом може ухвалити і політичне рішення. Питання в набутті чинності «безвізу».  Від нас із вами, наших дипломатів, нашого Президента, від будь-кого іншого вже не залежить прийняття цього механізму призупинення дії безвізу. Це означає, що ми не можемо впливати на строк. Це може статися до кінця року, через два місяці, через три. Але щодо точної дати , коли ЄС прийме своє рішення, на яке ми вже не впливаємо, можемо тільки гадати на кавовій гущі», –  пояснила депутат.

Читайте также:

“Смертоносный” коктейль для всей восточной Европы

Кожне рішення ЄС, зауважила О.Сотник, проходить складний шлях.

«Рішення розроблюється Єврокомісією, узгоджується Європарламентом, комітетом міністрів, і після того регламентується. Така довга процедура схожа з процедурою прийняття рішень по «безвізу» українців. Будь-яке регулювання проходить декілька етапів. Дуже мало рішень, які приймаються в одному конкретному органі. Як правило розробники рішень , як мінімум дві інстанції. Бюрократичний механізм Європи достатньо складний. На сьогодні він реально стримує отримання українцями безвізового режиму», –  підкреслила депутат.

На уточнення, чи тільки в бюрократії прийняття рішень причина, О.Сотник відповіла: «Так. Це по – перше».

Читайте также:

Названы депутаты с нулевым показателем законотворчества

 А по – друге,  О.Сотник пояснила важливість механізму призупинення «безвізу» для ЄС.

«Нам здається, що вони шукають якісь умови. Ми ж підозрілі, нам здається, що нас з усіх боків обманюють. Але насправді, я б не шукала чорної кішки в темній кімнаті. Маєте розуміти,  що ЄС, і особливо Європарламент, це ж такі політики, які представляють інтереси своїх країн, їх теж обирають виборці, вони не є незалежними експертами, а такі ж політики, як я, чи парламентар Болгарії,  Франції. У їхніх країнах зараз реальна криза. У тому ж Римі, Парижі, Брюсселі на вулицях багато представників неєвропейської раси. І європейці  цим дуже переймаються, бо відчувають загрозу, що вони економічно не зможуть витримати цей потік мігрантів. А якщо не зможуть їх стримати економічно, це призведе до зростання злочинності. Вони просто захищають свою стабільність та безпеку. І  питання навіть не в Україні, не в Грузії. Є Туреччина – багатомільйонна країна, через яку потік сирійських біженців, якщо забажає Туреччина, може бути нестримним. Це велика загроза. Українці  просто завжди дивляться на політику тільки через призму України», – підкреслила депутат.

Європейці, ухвалюючи рішення, мають врахувати не тільки Україну чи Грузію,  а відносини з усіма країнами, де мають напруження в деяких питаннях, наприклад  –  як стримування біженці.

«Треба просто заспокоїтися. В реальності для нас важливий був політичний сигнал. Ми його отримали. Як не сумно це визнавати, але яка кількість українців буде спроможна скористуватися «безвізом»? Ми так за це боремося, ставимо пріоритетом на карту, але напевно, треба зосередитися більше на внутрішніх проблемах. «Безвіз» це важливо, ми його отримаємо найближчим часом, але я б займалася іншим», –  зауважила О.Сотник. 

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Для политиков реформы – это во-вторых, а может даже в-третьих. Любой ценой удержать себя во власти – вот что для них во-первых."

© Олег Попцов

Доки сташинські будуть мовчати?

Провал кремлівських архітекторів аншлюсу

Юристом Глухівського управління освіти став судимий радник Терещенка

Нацсовет совершил уголовное преступление, лишив Радио Вести лицензии на вещание в Харькове

Санкції проти Росії. Як європейські політики самі собі шкодять

Коллектив массово уходит с радиостанции “Вести”

Украинцам дали советы, как не купить “утопленника”

Савченко удивила новой фигурой

Агентство сообщило детали поездки Савченко в “ДНР”

Міcце України в суперечці між Росією та Білоруссю

Трамп говорить, що готовий до угоди з Путіним. Що це означає?

Путь Фирташа от помидоров до тюрьмы

Порошенко міняє тактику боротьби з “блокадниками” Донбасу, – блогер

Киевский следователь попался на многотысячной взятке

Сеть тронула история любви хаски и совы

Нацсовет решит судьбу “Радио Вести” в марте

Карта Януковича: как Москва пытается заморозить конфликт на Донбассе, — аналитик

Почему я не верю в искренность организаторов блокады на Донбассе, — аналитик

Эффект бабочки, — блогер

Картонное дно пластмассовой России, — блогер