USD26.5389

Бюджет-2018: влада хоче збудувати поліцейську державу за рахунок громадян

Бюджет-2018: влада хоче збудувати поліцейську державу за рахунок громадян

Процес децентралізації держави є неможливим без фінансової децентралізації. Ця складова передбачає збільшення повноважень і дохідної частини бюджетів на місцях. Натомість Кабмін другій рік поспіль продовжує перекладати на місцеві бюджети додаткове фінансове навантаження, зокрема сплату житлово-комунальних послуг освітніх та медичних закладів, покриття відшкодувань транспортним компаніям за перевезення пільгових категорій громадян. Йдеться про мільйонні видатки. І якщо великі міста ще зможуть їх покрити за рахунок фактичного спустошення своїх бюджетів розвитку, то більшість невеличких міст та районних центрів можуть закінчити поточний рік “в мінусі”.

Так, норми, закладені Урядом в Держбюджеті-2018,порушують принципи децентралізації та передбачають фінансування з місцевих бюджетів ряду видатків,зокрема:

· Компенсацію транспортним компаніям витрат на перевезення окремих категорій громадян (пільговиків). Це обійдеться місцевим бюджетам мінімум в 2,5 млрд грн, тим часом, як за виконання цієї норми відповідальна держава. Так, пільговий проїзд обійдеться Харкову – у 476,3 млн грн, Дніпру – 148,4 млн грн, Запоріжжю – 186,3 млн грн, Білій Церкві – 21 млн грн.

· Фактичне утримання закладів освіти та охорони здоров’я. Обсяг субвенції на медицину в 2018 році зменшується на 4,5 млрд грн, це при недофінансуванні галузі мінімум на 30%. То за який кошт будуть покриті ці видатки? За кошти громад.

При цьому Уряд суперечить сам собі, коли закладає кошти на збільшення заробітних плат педагогам у розмірі 25%, а на освітню субвенцію надає на 16,5% більше у порівнянні із попереднім роком. То яким чином можливо підняти заробітні плати на 25%? Тільки за власний рахунок.

Читайте также:

Канадцы построят в Украине пять новых солнечных электростанций за 94 млн евро

Взагалі, історія медичної та освітньої субвенції почалась з того, що містам три роки тому урізали надходження від ПДФО з 75 до 60%, плануючи, що за рахунок субвенцій їх основні потреби будуть задоволені. По факту ж наступного 2018 року харківський міський бюджет покриє за свій рахунок дефіцит державної медичної та освітньої субвенції на суму 900 млн грн, львівський – на 358,4 млн грн, дніпровський – на суму 190,9 млн грн, запорізький – на 435 млн грн, бюджет Білої Церкви – на 313,7 млн грн.

· Оплату пільг на житлово-комунальні послуги відповідним категоріям громадян. Адже в державному бюджеті на наступний рік у частині міжбюджетних відносин із складу субвенції на оплату житлово-комунальних послуг виключено оплату пільг та залишено фінансування з державного бюджету тільки субсидій. Це додаткове навантаження в середньому обійдеться всім містам у 7 мільярдів гривень.

Читайте также:

Бюджет-2018: сколько потратят на армию, культуру и здравоохранение

· Погашення заборгованості тарифної різниці на послуги ЖКГ за минулі роки (2013-2015). Комунальні підприємства не спроможні її виплатити, тож за рішення регулятора заплатять місцеві бюджети, що загалом становить 8 млрд грн. Харків, наприклад, має сплатити борг розміром 200 млн грн, а Запоріжжя – 210 млн грн.

· Фінансування утримання та розвитку професійно-технічної освіти.

Окрім цього, з 50 до 80% збільшується реверсна дотація, тобто кошти, що мають передаватись з місцевих бюджетів до державного. Так, Львів 2018 року має додатково надати до державного бюджету 194,4 млн грн, Дніпро – 428,2 млн грн, Запоріжжя – 208,2 млн грн.

Загальні цифри додаткових видатків, що лягають за основними напрямками на місцеві бюджети, вражають. Харків у 2018 році додатково має знайти 1 млрд 576,3 млн грн, Запоріжжя – 1 млрд 658,5 млн грн, Дніпро – 1 млрд 300 млн грн, Львів – 692, 8 млн грн, Біла Церква – 424,7 млн грн.

Якщо відійти від цифр, рішення Кабміну щодо перекладання видатків з державного бюджету на місцеві мають вкрай високу ціну. Це і не впроваджені інфраструктурні проекти, не здійснені соціальні програми, не підвищений рівень економічного розвитку тощо.

При цьому, розуміючи потребу місцевої влади в грошах, Уряд запланував деякі дотації (наприклад, на утримання закладів освіти та охорони здоров’я), які будуть розподілятись на місцеві бюджети у ручному режимі. Цей процес не тільки ставить громади та міста в залежність від обласних адміністрацій (та від виконавчої влади як такої), а й нівелює всі надбання від децентралізації останніх двох років. Бюджет на 2018 рік передбачає виділення 6,7 млрд гривень на діяльність Генеральної Прокуратури України, що на 16% більше відносно минулого року, та збільшує видатки на МВС на 20% – до 63,9 млрд грн. Уряд будує поліцейську державу за рахунок пограбування громад.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Все политики делятся на два класса: те кто прикрываясь добром творят зло, и тех кто творит зло не прикрываясь ничем."

Крым – не “колыбель православия” и не “духовный исток” России

Лентяи Верховной Рады побили новый рекорд

Ради чего Венгрия устроила скандал: цифры ошеломляют

Порошенко приїхав на передову. І знову сталося диво

Конфликт Тимошенко и Ляшко получил новый нецензурный поворот

Муженко сказал, когда армию подтянут до стандартов НАТО

СМИ: Харьковский депутат Мусеев женится на трансгендере?

ЗМІ: Харківський депутат Мусєєв одружується з трансгендером?

Белоснежку отправили в гнома: на Донбассе утилизировали жену Гиви

Навіщо Волкер їде до України перед зустріччю з Сурковим

Огонь в ответ: ВСУ сполна отплатили наемникам Путина

Суперечності конституційного процесу в Україні

Под Киевом продают российские военные машинки

Главное за ночь: избиение депутата и переворот в харьковской трагедии

Путін наближається до фіналу казки про “Золоту рибку”

Морозы и дожди захватят почти всю Украину, но кому-то повезет больше

Задержание иностранной журналистки: стали известны интересные детали

Во что боевики превратили ж/д вокзал Луганска, жуткие кадры

Греко-католики оказывали православным, капеллан бил кулаками

Главное за ночь: чудовищная атака тайфуна-убийцы и расправа над АТОшником