USD26.0974

Бюджетні граблі Гройсмана: за помилки влади знову платитимуть люди

Бюджетні граблі Гройсмана: за помилки влади знову платитимуть люди

Не маючи пояснень щодо шляхів наповнення Бюджету-2017 – влада гальмує його обговорення, і влаштовує різні відволікаючі “шоу”, пише у своєму блозі народний депутат Дмитро Добродомов.

“Хліба та видовищ”! Поки влада влаштовує українцям видовища, накштал реаліті-шоу “Київ-Ростов”, і продовжує цинічно брехати про наповнення бюджету неіснуючими грошима, сили демопозиції замість того, щоб консолідовано тиснути на владу – зайняті змаганнями за звання “головного опозиціонера” країни. В цей час люди потребують хліба, і на жаль, у прямому сенсі.

Майже три місяці тому Уряд вніс у Парламент проект Бюджету на наступний рік. І Прем’єр, і Президент заявили, що пріорітетом державного кошторису є подолання бідності.

Ми подякували очільнику Уряду за те, що чи не вперше проект бюджету був поданий вчасно, і стали вивчати документ.

Після його аналізу навіть деякі депутати коаліції відмовилися підтримувати документ. Адже показники дохідної частини були абсолютно не реалістичними, а видаткової – відверто антисоціальними. Крім того, чимало корупційних рядків просто мігрували з минулорічного бюджету у новий.

У підсумку перше читання владі вдалося провести через парламент виключно завдяки голосам представників олігархів у Раді – груп “Відродження” та “Воля народу”. Які, звісно, за це вписали свої “хотєлки” в документ.

Читайте также:

Пропозицію приймати мігрантів із Сирії мають перевірити контррозвідувальні органи України – політолог

Після того, як і сам проект бюджету, і методи його розгляду зазнали нищівної критики – Прем’єр робить гучну заяву про намір підвищити мінімальну зарплату до 3200 грн. Щоправда, після цього більше місяця уникає пояснень, з яких саме джерел Мінфін збирається покривати такі видатки.

Не відбувається при підготовці Бюджету-2017 до другого читання і того, що мало б передувати його розгляду в принципі. А саме – аналізу виконання цьогорічного бюджету.

Простий приклад, чому це необхідно зробити фахово і у публічній площині. У цьогорічному бюджеті ще Урядом Яценюка було закладено в плани надходжень 7,7 млрд грн, які мали б надійти за рахунок конфіскації коштів та майна набутого корупційним шляхом. Те, що при імпотентних правоохоронних і недореформованих судових органах цього зробити не вдасться – ми казали ще рік тому.

Читайте также:

Россия перебросила военную технику в Иловайск

І що робить вже новий Уряд Гройсмана? Враховує помилки “попередників”? Ні, у дохідну частину вже новий Премєр вписує більше 10 млрд грн з конфіскації. Йому також вказують на нереалістичність таких прогнозів, і пропонують як компроміс врахувати ці кошти як можливі, а не планові доходи (які в разі отримання будуть спрямовані у спецфонд, але, при розрахунку видатків бюджету – не враховуються).

Але, замість того, щоб врахувати ці пропозиції, в Уряді не вигадують нічого кращого, як з радістю “прозвітувати” про розподілення у 2016 році 7,7 млрд конфіскованих коштів та коштів, отриманих від реалізації майна, конфіскованого за рішенням суду за вчинення корупційних правопорушень.

Бюджетні граблі Гройсмана: за помилки влади знову платитимуть люди

Але, сказати про те, що з цих 7,7 млрд реально до бюджету надійшло лише 149 тис – в Уряді чи то забувають, чи то просто вважають не доцільним з політичних міркувань.

Бюджетні граблі Гройсмана: за помилки влади знову платитимуть люди

Зазначу, що мова йде про суму більшу, ніж 10% від загального річного кошторису країни. І цю суму ми недоотримуємо в цьому році, і, відповідно, її не можна закладати у плани надходжень в бюджет наступного року. Адже недоотримання таких коштів може призвести до затримок із виплатами заробітних плат бюджетникам, закупок засобів для оборонних потреб та ін.

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"К сожалению, понятия хороший человек и хороший политик далеко не одно и то же."

© Антон Савин

Хакери атакували сайт Пенсійного фонду

Россия на пути создания железного медиа-занавеса, — блогер

Смех в Белом доме, — публицист

Письма из оккупированного Донбасса. “ЛНР”. О чем пишет “Казачий вестник”? — блогер

Почему экономика России все равно рухнет? — Рабинович

Довгий подтвердил встречи с Онищенко и рассказал свою версию

К Путину вернулась уверенность в себе

У Вінниці пройшла конференція присвячена енергоефективному та чистому виробництву

Реформа державної служби: жива чи мертва?

Если Янукович приедет в Украину давать показания, его нельзя будет арестовать

Доктрина Путина: борьба за мир, пока камня на камне не останется

Новости Крымнаша: “Вы всё ещё верите предателям?”

В Херсоне со дна реки достали «Daewoo» c телами мужчины и женщины

“ДНР” та “ЛНР” можуть об’єднатися

В Беларуси озвучили тревожный прогноз по Донбассу

Сломленные: топ-5 неожиданных травм нардепов (фото)

За госсекретарей министерств взялась общественность — эксперт

Кто мешает подружиться Турции и России

Названа причина сомнительного назначения нового госсекретаря МВД

У Порошенко хотят сменить главу гуманитарных переговоров по Донбассу