USD26.5389

Чому Лещенко і Найєм на шоу Шустера демонстративно спілкувалися російською мовою?

28 листопада, у День пам’яті жертв голодоморів, Президент Петро Порошенко наголосив у трансльованому телебаченням виступі: «Голодомор – це не що інше, як прояв багатовікової «гібридної війни», яку Росія веде проти України». Що ж, хоча автор цих рядків дивиться на проблему дещо інакше, вважаючи «гібридну війну» винаходом більшовиків і продовженням та складовою колоніальної політики Російської імперії щодо українців, за всіх обставин така війна є фактом, і на неї – в усіх її проявах – не можна не зважати. Особливо політикам, журналістам і публічним інтелектуалам.

Одним із головних вимірів цієї війни завжди було намагання позбавити українців їхньої тожсамості чи бодай розмити її. Соціокультурну, мовно-лінгвістичну, ментальну, політичну – всі вони йшли і йдуть у сув’язі. Одним із головних інструментів цього впродовж останнього століття були мас-медіа, серед яких перше місце тривалий час тримає телебачення – завдяки своїй динамічності та можливості апеляції до масової аудиторії.

І от якраз за день до президентського виступу автор цих рядків остаточно переконався, що до «гібридної війни» – і не на українському боці – де-факто підключилися двоє знакових депутатів від… «Блоку Петра Порошенка».

Ідеться про депутатів-журналістів Сергія Лещенка і Мустафу Найєма, які на ток-шоу Савіка Шустера вперто й демонстративно спілкувалися зі студією та глядачами російською мовою.

Жодних законодавчих обмежень на використання нардепами російської мови наразі завдяки «закону Ківалова -Колесніченка» немає (пишу «закон» у лапках, бо вся Україна добре бачила, як беззаконно його «ухвалювали»). Від них навіть не вимагається знання літературної української мови (чи не це є однією з причин подачі безграмотних законопроектів?). Отож формальних претензій до цих депутатів-журналістів, які добре володіють українською, але воліють публічно спілкуватися російською, бути не може. Проте з самого початку «гібридна війна» мала однією зі своїх підвалин вміле використання демократичних свобод в Україні для руйнації та нищення України. Досить згадати, як наприкінці 1917-го більшовики використали безмежну свободу слова і друку в УНР для того, щоб розкласти українське військо…

Читайте также:

Дерзкое уничтожение опасного врага Украины

Тому хоч-не-хоч, а постає запитання: з якого дива ці два нардепи-журналісти публічно демонструють свою належність до «русского мира»; чому вони переконують російського телеглядача, що Україна – це теж Росія, лише дещо інша? Згадаймо, як визначають «русский мир» у Москві, кого там записують у «соотечественники» – і погодьмося, що використання публічними особами тієї чи іншої мови не є в реальній ситуації чимось незначущим.

Звісно, якщо хтось із політиків, журналістів чи публічних інтелектуалів спілкується українською (навіть доброю українською), це само по собі ще нічого не значить. Ба більше: коли я вчився в Київському університеті імені Шевченка на філософському факультеті, батько мого товариша – професор Ігор Бичко – попереджав нас: якщо хтось із викладачів розмовлятиме з вами в стінах альма матер українською, та ще й буде у вишиванці, тікайте якомога далі, бо очевидно, на кого цей персонаж працює. Сьогодні, звісно, ситуація змінилася – але добірна українська не гарантує від підлості чи продажності її носія. Але, з другого боку, коли хтось із публічних осіб, які добре володіють українською, воліє на телебаченні та радіо виступати російською мовою, то це означає дуже багато й дає цілий спектр можливих інтерпретацій. Бо ж ідеться про знакову річ, особливо важливу під час «гібридної війни».

Читайте также:

Украинская армия 30-я в мире. Плохо или хорошо?

Найменшим злом тут можна вважати банальну дурість політика чи бажання його похизуватися своїм знанням російської перед якоюсь заїжджою московською… скажімо так, кореспонденткою. Найбільшим злом у цьому контексті є політична маніфестація та орієнтація на збереження України у складі «русского мира». Втім, є ще, так би мовити, проміжний варіант, коли мається на увазі консервація України в такому собі безнаціональному стані, у мовно та культурно розколотій ситуації, за якої олігархам якнайлегше продовжувати безкарно грабувати ресурси держави та її громадян.

У цьому плані мені пригадалися чутки, озвучені зокрема й на телебаченні («Свобода слова»), що замовником сенсаційних викриттів тандему Найєм – Лещенко є російський бізнесмен Григоришин, який активно діє в Україні. Симпатики тандему категорично заперечують це – але демонстративні виступи російською по телебаченню (щоб краще розумів замовник?) наводять на негарні думки…

І взагалі, не варто забувати: саме російська культура, за всієї своєї величі, породила першу переможну тоталітарну ідеологію. Ця ідеологія і практика – більшовизм – виявилися витвором обожнюваної багатьма інтелектуалами імперської «культури Срібного віку», тобто початку ХХ століття. І найгірше, що очищення російської культури так і не відбулося, ба більше – імперсько-тоталітарний мейнстрім її за останні десятиліття набув нової сили. За всіх недоліків Європи, тоталітарні інтенції там перебувають на маргінесі; й ліві, й праві не випадково звідти взорують на Росію, черпаючи натхнення в діях Кремля зі ствердження «русского мира»…

 

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (1)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Политики всегда всё врут!"

© Владимир Андреев

Как это было: в сети показали задержание пары, укравшей ребенка

ДТП с Дыминским: родственники погибшей рассказали много интересного

Пора прекращать этот проект “жить взаймы, жить не по средствам”

Первые минуты жизни: что спасет судьбы преждевременно рожденных детей

Вы можете спасти обреченных на смерть малышей

Будапешт заговорил по-украински

Стало известно, зачем в Украину летит «ревизор» Трампа

Под колесами харьковской мажорки погибла семья героя АТО

Сколько платят подсадным уткам российской пропаганды

Медицинская реформа: ответы на наболевшие вопросы врачей и пациентов

“Украина напала!” Лавров продолжает врать

Горела на ходу: вместо скорой на вызов приехал огненный «монстр»

Похитительницу младенца схватили, ребенок в безопасности

Через загарбників роботу КПВВ “Золоте” на Лугащині відновлено лише частково. ФОТО

Враг среди нас: на Майдане всплыли флаги сепаратистов

В Украине стартовала “умная” транспортная система

Замість скасування недоторканності нардепів – обмеження депутатського імунітету

Кровавая резня в центре города, есть раненые: первые подробности

КамАЗ конопли возле отделения полиции вызвал истерику соцсетей

Свидетельница “медицинского геноцида” из Оппоблока: вот так они “переживают за народ”. ДОКУМЕНТ