USD27.41

Чому не варто порівнювати Порошенка з Януковичем

Чому не варто порівнювати Порошенка з Януковичем

Все більше з’являється публіцистичних порівнянь Януковича з Порошенком, нашого проросійського вчора з європейським завтра. Паралелі і перпендикуляри проводять як критики, так і захисники двох дійсностей. Звичайно, втративши зуби, карієс вважаєш прекрасною порою. Зрозуміло, імплантувати Європу в нашу нейтральну порожнину боляче, довго і важко. Ось і точиться полеміка навколо рідних гнилих зубів і неминучих страждань протезування. Що краще?

Якщо пішов шукати дорогу в лісі, то треба дотримуватися хоч якогось курсу, інакше блукатимеш до кінця віку. З іншого боку, змагання режимів – річ конструктивна. Без порівняння не відрізниш ситого від голодного, добро від зла, красу від потворності. Причому різницю бажано помічати більшістю очей. Адже в натовпі пом’ятих нечупар відпрасований костюм не є нормою. Навпаки, виглядає зухвало. Я думаю, проблема у нас саме в цьому.

Читайте також: Мы должны “наесться” Петром Алексеевичем, чтобы выработалось противоядие, – Небоженко

Є розбіжності в розумінні, що таке добре, що таке погано. Стрибаючи по пеньках у садах керівників, обслуговуючи їх дистанційно і без прискоків, ми працюємо не на тих. Наша журналістська справа – завжди бути в опозиції до влади і критикувати її постійно. У влади достатньо механізмів і можливостей захищати себе і показувати з вигідного боку. Суспільство в цьому плані набагато слабкіше. Суспільством можна керувати за допомогою відомих прийомів. Управляти владою набагато важче. Навряд чи серед провідних демократичних видань Європи і Америки ми зможемо знайти таке, що безоглядно критикує всі ідеї, крім офіційних. Навряд чи серед лідерів громадської думки, які працюють в електронних і «паперових» ЗМІ, ми виявимо відвертих промоутерів чинних прем’єрів і президентів. Це поганий тон не тільки в моральному аспекті, а й політичному, коли аналіз того, що відбувається, підміняється агітацією за конкретних персон.

Читайте также:

“Мы имеем дело с очередной манипуляцией, призванной помочь Порошенко получить контроль за новым парламентом”, – Корнейчук

Янукович не став би лідером Хонки і берегами потоків неврахованої готівки, якби у нас вистачило мужності говорити правду і відстоювати принципи. Порошенко також ризикує увійти в історію керівником кондитерської компанії, якщо ми продовжимо називати погані справи хорошими, радіючи, що він свій для українців, на відміну від чужого Януковича. Нагадує апокрифічне висловлювання американців щодо Сомоси: «Він сучий син, але це наш сучий син». Порочна парадигма союзництва привела Нікарагуа до сандиністів, Ортеги, бідності і деградації, які тривають досі.

Читайте также:

На темі безвізу Порошенку вже важко заробляти бали – політолог

Читайте також: В чем отличие систем “условных” Януковича и Порошенко

Не варто порівнювати режими за рівнями симпатій до перших осіб. Емоційні потяги – категорії мінливі. На відміну від принципів, які трансформують уклади життя і дозволяють неупереджено розмірковувати про політиків. У 2014 році українці проголосували вогнем і кров’ю за європейські ідеали незалежності, демократичні свободи і пріоритет особистості над державою. Янукович виявився перешкодою на шляху до цих цілей, був повалений і втік туди, де європейським духом не пахне. Сьогодні ми вважаємо за краще оцінювати лідерів за їхньою здатністю наближати нас до поставленої мети. Не до формального членства в ЄС і його політичних структурах. Важливіше, щоб середньостатистичний українець почувався не гірше поляка, словака, хорвата, румуна, естонця… У всіх сенсах світовідчувань. Поділ на своїх і чужих, незалежно від принципів і моралі, залишимо історії.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"У нас начинается тяжелый период жизни: парламентские, затем еще страшнее - президентские выборы"

© А.Лукашенко

Дело против Януковича открыло секретные материалы

Сотрудники “Радио Свобода” прибегли к циничной лжи, чтобы избежать уголовной ответственности

Раскрыты тайные места встреч политиков и бизнесменов

Никаких надежд на Путина нет

Уникальные люди: известная актриса растрогала рассказом об украинских героях

Россию отвергли в ПАСЕ: кто голосовал против возвращения РФ

Ціле життя можна було б витрати на щось більш корисне

В крымском супермаркете наткнулись на “зраду” для оккупантов

На президентських виборах 2019-го нас можуть чекати певні несподіванки – Магера

Неожиданно: украинцам будут возвращать деньги за коммунальные услуги

Как Дональд Трамп подрывает мирный процесс на Ближнем Востоке

Нужно жить дальше: народная артистка удивила своим пониманием патриотизма

В Україні з’являться “латвійські” школи після скандалу з Угорщиною

Бабченко: В России нет никакого Президента. Путин – узурпатор, захвативший власть путем силового переворота

Невероятная фантазия: владельцы авто впечатляют номерными знаками

Будет война: у Лаврова отреагировали на новую санкционную петлю ЕС

Как Украине стать самой сильной страной в Европе

BitCoin в Украине: реальность рынка или манипуляция общественным мнением?

Шаг назад: почему Украина вернулась к УПК 1960 года и что изменится

Відмова визнавати українців окремим народом – першопричина кремлівської агресії