USD26.4255

Чому реформ дедалі більше, а охочих жити в Україні менше?

Чому реформ дедалі більше, а охочих жити в Україні менше?

Поки Уряд вистрілює «реформами» та «осучасненнями», падіння рівня життя змушує людей шукати кращих умов на чужині – стабільних зарплат, якісних послуг, адекватних чиновників. Для кого всі ці реформи, якщо країна поступово перетворюється на пустку?

За результатами опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» у вересні цього року, кількість охочих змінити місце проживання на іншу країну зросла до 35%. Це на 5% більше, ніж у минулому році. Чому так виходить, що «рішучих реформ» дедалі більше, а охочих жити в Україні дедалі менше? Підкажу владі напрямок пошуку причин. Держава втратила з поля зору мету всіх змін, які вона продукує, – людину, її вільну самореалізацію і комфорт. Реформи без демонтажу олігархічної системи, яка породжує несправедливість, не вселяють людям особливої віри в майбутнє. Тому Україна втрачає найактивніший прошарок суспільства.

Читайте также:

Кордон України з ЄС під ударом

Найгірше, що кількість потенційних емігрантів найвища серед молоді 18-35 років – 54%. Люди, які мають невдовзі взяти відповідальність за свою країну, воліють переїхати в іншу. Серед них високий відсоток тих, хто здобув вищу освіту і зовсім скоро стане провідником інновацій у своїй галузі. Україна розкидається талантами, при цьому потерпаючи від нестачі нових кадрів!

Списати міграційні настрої на війну не вийде: найбільше тих, хто бажав би змінити місце проживання, – серед мешканців Заходу (41%). На Півдні їх 34%, у Центрі й на Сході – по 33%. Що ж до безвізового режиму, то він лише трохи ширше відчиняє вікно у світ, щоб більше українців побачили, як живуть інші народи.

Читайте также:

Європарламент надав Україні додаткові торговельні преференції

Задуматись варто ось про що: найчастіше серед причин, які спонукають думати про еміграцію, українці називають просте бажання отримати кращі умови для життя (64%).

Мільйони наших земляків емігрують, щоб працювати на розвиток чужих економік, чужих суспільств, віддати свої знання й таланти чужим інститутам і дослідницьким лабораторіям. І взамін отримати гідну зарплату і естетичний міський простір, якісний сервіс і нормальні адміністративні послуги. Декому просто хочеться бачити свого мера, що вранці їде на роботу на велосипеді, а не з ескортом дорогих машин.

До високого рівня смертності в Україні додається ще й шалений потік трудової міграції. Що далі? Країна поступово перетворюється на пустку. І безглуздо апелювати до патріотизму, якщо своя держава не створює умови, щоб молодь працювала вдома і щоб заробітчани повернулися з інших країн. Замість копійчаного підняття пенсій і зарплат на тлі знецінення гривні – українцям потрібні умови для підприємництва, захист права власності, стимули для розвитку науки і переробної промисловості.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Для политиков реформы – это во-вторых, а может даже в-третьих. Любой ценой удержать себя во власти – вот что для них во-первых."

© Олег Попцов

Переговоры в Минске это тупик, есть другой вариант — политик

Картины больных шизофренией ошеломляют. А что видите вы?

Желание Кремля: в Украине власти не должно быть вообще

В Україні немає і 5% людей середнього класу – політик

Не только огородники: поляки открыли охоту на украинских специалистов

Москва рисовала радужные перспективы, что россияне чуть не лопнули от гордости

Побег Розенблата: что произошло в аэропорту, подробности

Старт медреформы: за что придется платить украинцам

Люди уже давно живут государствами, а не странами

Новий скандал у Раді: метальника гранати Левченко відправили до вбиральні

Детский кашель: причины и лечение

Що тішить – попри всі політичні розбіжності

Церковные праздники ноября 2017: календарь событий

Завтра в Раді розглянуть два законопроекти про скасування депутатської недоторканності

На лабутенах: Луценко красовалась в Раде в туфлях на 13 пенсий

Андрій Садовий: «Самопоміч» братиме участь в президентській кампанії»

Рада ухвалила медичну реформу

Осторожно, не для слабонервных! Появилось подробное видео ДТП в Харькове

Дещо про політичний популізм та державне лідерство

Популярный интернет-провайдер взвинтит цены