USD26.0311

Чому соцмережі українським дипломатам протипоказані

Чому соцмережі українським дипломатам протипоказані

Українська дипломатія досить часто демонструє свою кволість, коли реально починається “велика гра”. До неї ми виявилися не зовсім готові : українські дипломати і політики як завжди склали яйця в один кошик. Мова про перемогу Трампа, до якої у нас (як і до війни з РФ, і до справжніх економічних реформ) ніхто не був готовий.

Посол України при ЄС навіть встиг обізвати Трампа клоуном у соцмережах – це міг собі дозволити мер міста Ірпінь чи голова департаменту в мінекології, але аж ніяк не дипломат такого рангу. Сайт страна.юа навіть зробив цілу підбірку висловлювань українських посадових осіб про Трампа, щиро сподіваюся, що ця підбірка ніколи не дійде до його радників чи адміністрації.

Читайте также: Порошенко поговорил с Трампом. Призвал поддержать Украину в борьбе против российской агрессии

Чомусь ніхто з великих і впливових політсил не міг передбачити того факту, що Трамп так само має шанси на перемогу, усі тиражували рейтинги кандидатів від CNN, а опитування для них проводилися лише серед власне аудиторії, що є читачами CNN. Ніхто чомусь не зрозумів, що перемога республіканця (ким би він не був!), була багато більш вірогідною аніж демократа (оскільки демократи вже двічі поспіль перемагали на президентських виборах, а перемога представників однієї партії на президентських виборах тричі поспіль є величезною рідкістю для американської політики). Ніхто не врахував теорію масових комунікацій – наприклад, теорію Ноель-Нойманн, за якою люди приховуватимуть свої реальні погляди, якщо у суспільстві вони вважаються неконвенційними (наприклад, прихильники Трампа просто могли не зізнаватися соціологам про реальну симпатію до нього, оскільки не хотіли виглядати “сексистами” і “расистами”). Усі ці фактори вітчизняні аналітики і дипломати просто проігнорували, чомусь вважаючи перемогу Хіларі абсолютно однозначним і доконаним фактом. Їх халатна необережність у висловлюваннях дійсно може утруднити налагодження комунікації між Україною та новими лідерами США на чолі з Трампом. І це на тлі тих од та дифірамбів, які співали Трампу російські ЗМІ!

Читайте также:

Насиров стал заложником собственного сценария “лежачего больного”, – Лещенко

Читайте также:

“Военная техника из шахт”: волонтеры разгромили ложь РФ в Гааге (видео)

Читайте также: Трампу не позволят “слить” Украину – политолог

На щастя, керівникам МЗС і владних структур вистачило розуму різко почати переорієнтовуватися з демократів у республіканський бік. Про це свідчать і запрошення Порошенком Трампа в Україну, і сухувате поздоровлення кандидата-республіканця одразу ж в день його перемоги. Разом з тим, єдине на що слід більш-менш сподіватися, це на прихильність до України радників Трампа – республіканських яструбів. Власне ж сама українська зовнішньополітична стратегія вкотре виявилася провальною і згубною.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В политики идут не те, кто знает, что нужно делать, а те, кто знает, что нужно говорить."

© Стас Янковский