USD26.0257

Для конфіскації коштів Януковича не потрібен окремий закон – нардеп

Для конфіскації коштів Януковича не потрібен окремий закон - нардеп

Щоб конфіскувати і повернути до України кошти Віктора Януковича не потрібно приймати нові закони, досить застосувати уже діючі.

Таку думку в коментарі власному кореспонденту UAINFO висловив позафракційний народний депутат, секретар Комітету ВР з питань запобігання та протидії корупції Дмитро Добродомов.

Він повідомив, що експерти антикорупційного комітету, розглядаючи законопроект про «Внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення стягнення в дохід держави необґрунтованих активів» № 5142, визнали в ньому наявність корупціогенних факторів.

«Насправді, їх багато, хоча цей законопроект, звичайно, набагато кращий за всі попередні, які пропонував уряд. Це вже п’ята спроба. Але він не лише умовно забирає так звані кошти Януковича, він буде впливати на багатьох людей у подальшому. Так, без доведення вини людей з’явиться можливість конфіскувати їхнє майно. Можуть бути варіанти політичного рейдерства, політичного тиску і так далі», –  пояснив депутат.

Читайте также:

Европейский друг Путина подал в отставку

Читайте також: Нардеп розповів, у чому ризики законопроекту про конфіскацію.

За оцінкою посла Європейського Союзу, підкреслив Д.Добродомов, законопроект в пропонованому варіанті не рекомендується для прийняття.

«Чи є в нас важелі повернути кошти Януковича? Безперечно, є. Ми маємо заочне засудження, при якому конфіскується майно. Це перший шлях. Другий – можна гроші, які знаходяться в Державному банку, визнати безгоспними. Так, як це зробили в Латвії. І представники «Народного фронту» лукавлять, коли говорять, що в Латвії був застосований законопроект подібний до пропонованого нині. Ні, не такий.  У Латвії кошти визнали безгоспними. Далі –  треба звернутися до власників цих коштів, аби вони приїхали підтвердити свою власність. Якщо приїдуть  розуміємо, що їх заарештують. І далі за процедурою, яка прописана в КПК, кошти можна відібрати. Якщо ні, то ці гроші визнаються безгоспними й зараховуються в Державний бюджет. Проблем нема», – підкреслив депутат.

Читайте также:

Невиданная роскошь: Журналисты показали как развлекаются террористы Захарченко в оккупированном Донецке (видео)

Насправді, вважає він, в раді борються за інше – «пункти, які категорично не бажають прибрати з тексту законопроекту».

«Я це бачу. Борються за пункти, які порушують майнові права, презумпцію невинуватості, тощо. Є багато моментів.  Цей законопроект не виписаний в плані конфіскації майнових корпоративних прав, рухомого і нерухомого майна, будинків, яхт, літаків, автомобілів, тощо. Неможливо, керуючись цим законом, забрати гроші з закордонних рахунків», – заявив Д.Добродомов.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В политике приходится делать много такого, чего не следует делать."

© Теодор Рузвельт