USD26.4991

Кому вигідна загибель Бузини?

8 серпня біля слідчого ізолятора, де утримуються Денис Поліщук та Андрій Медведько, відбувся концерт на їх підтримку. Захід зібрав небагато люду (на початку їх було не більше 50-ти) і пройшов за спокійного спостереження правоохоронців. Нагадаємо, що 18 червня міністр МВС Арсен Аваков повідомив про розкриття справи про вбивство Олеся Бузини, яке було скоєно в квітні цього року. Зокрема він повідомив, що «Кримінальний розшук і слідство МВС, протягом двох місяців проводили розслідування цього вбивства. Були встановлені факти і отримані прямі докази про участь у цьому злочині групи осіб, у тому числі безпосередні виконавці вбивства».

Письменника, публіциста і колишнього шеф-редактора газети «Сегодня» Олеся Бузину застрелити 16 квітня біля будинку в Києві на вулиці Дегтярівській. Злочин скоїли двоє людей в масках. Стріляли в Бузину з автомобіля Ford Focus темно-синього кольору. Свідки злочину відзначали, що вогонь вівся хаотично, що вказувало або на непрофесіоналізм виконавців вбивства, або на умисну імітацію того, що вбивство відбувалося аматорами. Як вбивство Бузини, так і його розкриття овіяне низкою дивних речей. По-перше, не можна не враховувати того, що ліквідація одіозного журналіста практично під час прямої трансляції прес-конференції Путіна, очевидно, містить політичний і провокаційний підтекст. Понад те, даний злочин у центрі столиці серед білого дня було скоєно відразу ж слідом за вбивством іншого проросійського діяча – Олега Калашникова. Всі ці події дали можливість Путіну без тіні подиву висловитися перед журналістами про те, що в Україні відбувається цькування політиків і публіцистів, а також існує загроза націоналістичного терору.

Суспільство вимагало від правоохоронних органів розкриття згаданих злочинів і об’єктивних висновків. Відомо, що і в середовищі націоналістичних радикальних організацій ведеться робота російських спецслужб. Саме тому звинувачення конкретних виконавців не може розглядатися у відриві від того, кому даний злочин був вигідний. Смерть мало значущого проросійського письменника і журналіста для патріотів була абсолютно безглуздою. На питання – кому ж все-таки була вигідна загибель Бузини і вже тим більше хто міг бути замовником вбивства, правоохоронці так і не відповіли. Не можна забувати, що революційні романтики з загостреним почуттям справедливості можуть бути зручним засобом для здійснення різного роду провокацій, убивств і терактів. У той же час вони є підходящою мішенню для звинувачень, бо самі фактично заявляють про свої наміри, навіть коли, врешті-решт, заперечують свою провину. Таким чином, представники радикальних рухів є ідеальними об’єктами для маніпуляцій спецслужб. Факт того, що подібні вбивства майже завжди залишаються нерозкритими, а в даному випадку злочин розкрито в короткий двомісячний термін, дає привід захисникам підозрюваних говорити про фабрикацію справи.

Читайте также:

Коли повернеться літак

Читайте также:

“Мы имеем дело с очередной манипуляцией, призванной помочь Порошенко получить контроль за новым парламентом”, – Корнейчук

Друга дивина розкриття вбивства Бузини полягає в тому, що винуватці злочину оголошуються до суду. Вустами самого міністра МВС озвучується звинувачення на адресу двох осіб, а не підозра. Таким чином, Аваков висловив безапеляційне судження про ставлення за вину, усвідомлюючи, який резонанс матиме ця справа, тим більше в ключі спекуляцій на тему боротьби влади з добровольцями.

Третім моментом, який може впливати на суд, є суспільний резонанс і самої події, і висновків слідства. Деякі політики, цивільні діячі, зі свого боку, так само безапеляційно виправдовують підозрюваних, пов’язуючи звинувачення на їхню адресу з боротьбою влади проти добровольчих патріотичних організацій, зокрема, Правого сектора. Співаки, які взяли участь у концерті підтримки Поліщука та Медведька, виступають у ролі виправдовувачів, що не може не розцінюватися як тиск на суд.

Всі ці нюанси віддзеркалюють глибоку проблему, з якою стикається правосуддя, – спроби влади і суспільства однобоко впливати на хід розслідування злочинів, а не вимагати максимальної об’єктивності. Таким чином, справа проти Поліщука та Медведька вже обросла політичними спекуляціями, домислами, припущеннями і істериками, в яких може бути зацікавлена одна сторона – агресор. Бо і вбивство Бузини, і звинувачення в ньому націоналістів є зручним приводом для Кремля створити чергову інформаційну пропагандистську хвилю засудження українських патріотів.

Валентин Торба

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Политик – это человек, который пожертвует вашей жизнью за свою родину."

Рабинович: В Бюджете-2018 увеличены расходы на Кабмин, Раду и силовиков, а не на зарплаты и пенсии

Эксклюзив «из-за поребрика»: в Кабмине назвали точный срок вывода войск РФ с Донбасса

В Крыму оккупанты начали строить ров с забором на административной границе с Украиной

Борьба между НАБУ и НАПК: что скрывается за войной антикоррупционеров

Украинской власти до очередных выборов не нужен Донбасс – эксперт

Молодые звездные богачи: Forbes опуликовал рейтинг

ВЛК для АТО, или Откуда берутся все эти истории про 93% – Мартин Брест

В России заявили о бегстве главарей террористов с Донбасса

На зависть терпилам ОРЛО: сын Плотницкого воссоединился с Россией в индивидуальном порядке

Раскол коалиции: нардеп рассказал, что происходит в Раде

Команда “Не пущать!” для багатьох диктаторів та автократів стала смертним вироком – Базів

Трагедия в киевской семье: 15-летнюю девушку нашли с ножом в груди

Многоходовочка Путина из трех пальцев

Сняли симптомы: из-за халатности врачей у беременной отказали все органы

В Одессе «отправили за поребрик» известного сторонника оккупации Крыма

НАБУ порушило справу про можливе незаконне збагачення Юрія Луценка

Главный “торнадівець” отправил следователя СИЗО в больницу

В центре европейской столицы устроили разборки, есть жертвы

Обнищавший под российской оккупацией Крым: почему бедность выгодна Кремлю

Коррупция в Минобороны: суд простил