USD25.4904

Лукашенко і Путіна чекає жорстка розмова

Не виключено, що білоруська влада, нарешті, усвідомила, що сліпе слідування у зовнішній політиці за Росією сьогодні особливих дивідендів не принесе, а скоріше навпаки, і тепер намагається зайняти більш відсторонену позицію.

На тлі загострення протиріч між членами “союзної держави” закручується інтрига навколо його саміту, запланованого на кінець року, пишуть “Білоруські новини”.

«Поведінка сьогодні нашого східного рідного брата не може не насторожувати. Але ми поки не робимо з цього якихось висновків, я в тому числі, до розмови з президентом Росії », – багатозначно заявив Олександр Лукашенко 16 грудня на засіданні Ради безпеки в Мінську.

Мова очевидно йде саме про прийдешнє засіданні Вищої держради СГ. А головний привід для образ – блокування поставок продовольства з Білорусі.

Російську локшину вішати нам на вуха не будуть. Навіть «Золоту»

Тим часом, судячи з усього, подіяли-таки дію колишні критичні зауваження Лукашенко з приводу майбутніх самітів структур пострадянського простору.

Нагадаємо, 9 грудня на зустрічі з державним секретарем СГ Григорієм Рапотою білоруський керівник висловив невдоволення настроєм Москви на нетривалий обговорення виниклих проблем: «Я не хочу ховати це від громадськості – у нас виникло деяке розбіжність у зв’язку з пропозицією, так вважаю, російської сторони про те , щоб 23 грудня провести всі в один день – ОДКБ, Євразійський економічний союз, Вищий Державна рада і так далі і тому подібне. Якщо проводити, то треба робити це грунтовно ».

У підсумку 15 грудня Рапота повідомив журналістам, що дата саміту СГ, виявляється, ще не визначена, а ось порядок денний вже готова. За його словами, вона включає в себе чотири питання бюджетної політики, а також затвердження спільної зовнішньополітичної програми.

Мається, втім, підозра, що дискусія навряд чи обмежиться тільки цими проблемами, оскільки інтеграційні процеси явно йдуть зараз не найкращим чином. І хоча черговий конфлікт, цього разу продовольчий, розгорівся начебто в рамках Євразійського економічного союзу (ЄАЕС), проте митні кордони стали щось виникати між партнерами по СГ …

Читайте также:

Французский политик объявил себя «почетным консулом ДНР» (фото)

До речі, незважаючи на запевнення високопоставлених осіб та відповідних відомств, насправді конфронтація далека від завершення. Всупереч анонсованим попередніми домовленостями віце-прем’єрів обох країн, з більш ніж двадцяти потрапили під санкції білоруських суб’єктів господарювання обмеження зняті поки тільки з десяти.

Читайте также:

Смерть телевизора: из рук Кремля выбит его главной и последний козырь

Більш того, російські перевіряючі виявили, що не відповідає вимогам уже і харчова сіль білоруського виробництва.

Зрозуміло, що довго терпіти такі причіпки Мінськ не міг. Як відповідь на міру можна розглядати заборону санітарною службою Білорусі реалізації на території нашої країни ряду видів продукції російської компанії «Біофуд», в тому числі макаронів швидкого приготування «Золота локшина».

Крім того, мобільні групи білоруських митників та прикордонників як і раніше продовжують активно розгортати на кордоні російські автомобілі з вантажами, коли, як пояснюється, виявляються фальшиві сертифікати.

Отже, оскільки коса явно найшла на камінь, вкрай цікаво, яким чином партнери збираються виходити зі становища.

Згода у зовнішній політиці: більше на словах

Зміст спільної зовнішньополітичної програми також інтригує. Адже складається враження, що останнім часом координація дій сторін у цій сфері дещо порушилася, причому не тільки стосовно України, але й на західному напрямку.

Читайте также:

Вместо АТО в ряде городов на Донбассе введут военное положение, – российские СМИ

Скажімо, російський президент у своєму недавньому посланні Федеральним зборам обрушився на Захід, заявивши, що якби не було конфлікту в Україні, той придумав би що-небудь ще, щоб стримати зростаючі можливості Росії, і «з задоволенням пустив би її за югославським сценарієм розпаду ».

У той же час його білоруський колега, раніше не особливо відрізнявся стриманістю висловлювань в ту ж адресу, навпаки, під час прийому вірчих грамот 12 грудня закликав Європейський союз до скасування санкцій і нормалізації відносин.

Взагалі слід зазначити, що нинішня інтенсивність контактів офіційного Мінська з Євросоюзом та Сполученими Штатами мало не зашкалює.

Скажімо, днями Білорусь вперше відвідала делегація політичних директорів зовнішньополітичних відомств країн Вишеградської групи – Угорщини, Польщі, Словаччини та Чехії. З високопоставленими дипломатами зустрілись і міністр закордонних справ Володимир Макей, і його заступник Олена Купчина.

Услід в МЗС відбулася зустріч з керівниками дипломатичних місій країн ЄС. Особливо примітно, що, згідно з офіційною інформацією, вони були запрошені для «обміну думками з проблемних питань у відносинах Республіки Білорусь і Російської Федерації».

Як видається, таке ось показове обговорення з західниками проблемних питань, що виникають між «найближчими союзниками», не надто добре вписується в концепцію узгоджених дій останніх на міжнародній арені. Значні ж розбіжності їх в оцінках ситуації в Україні давно вже є притчею во язицех.

Все це, зрозуміло, не означає, що згадана зовнішньополітична програма не схвалена. Навпаки, в позитивному результаті розгляду питання можна бути впевненим.

Про це говорить, наприклад, виступ Макеєва на недавньому спільному засіданні колегій МЗС двох країн. У ньому були відзначені і «втручання Заходу у внутрішні справи держав в контексті дотримання прав людини», і політика США по зміні «неугодних режимів», і перегини в роботі ОБСЄ, і європейський сегмент американської ПРО, і нарощування інфраструктури НАТО в Східній Європі.

Лукашенко на засіданні Радбезу 16 грудня також віддав данину ритуальної риториці про загрози із Заходу.

Швидше за все, саме в такому дусі і буде витриманий очікуваний документ.

Однак поки всі ці загрози є абстрактними. Що ж стосується насущних проблем, то білоруське керівництво, схоже, усвідомило, що сліпе слідування у фарватері зовнішньої політики Росії сьогодні істотних дивідендів не принесе (швидше навпаки), і намагається зайняти більш відсторонену позицію.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Если вы смотрите телевизор - вы, должно быть, заметили, что хорошие парни побеждают плохих всегда, кроме девятичасовых новостей."

Украину ожидает эпохальное изменение: почему как прежде уже не будет

Зачем Украине военный парад: в Раде дали громкий ответ

Завдяки “зусиллям” Путіна

The Economist: Почему со стороны России глупо не приглашать наблюдателей НАТО на свои военные учения

Скандальный мэр Харькова заявил, что ему обещали отдать Киев

Сакральная жертва Кремля

Мы сделали действительно правильный шаг к независимости

Как угонщики поплатились за машину полицейского начальника (фото)

Польша запретила въезд всем участникам АТО?

Черновцы и Одесса отваливаются от Украины – Лещенко

Тимошенко проводит отпуск в компании одиозных регионалов

Друг и партнер Порошенко прикупил Запорожский титано-магниевый комбинат за 1 доллар

Жизнь в “ЛНР”. Заложники войны

Сторонник «диеты» для украинцев Рева нашел себе «аппетитного» зама (фото)

Нас отдали в пожизненное тарифное рабство Ахметова?

Эпоха Путина заканчивается

Смертельное ДТП: Геращенко рассказал, что грозит Дыминскому

Геращенко рассказал, что грозит Дыминскому

Вкус насилия

Министра иностанных дел Германии призывают к ответу за ужин с Путиным