USD25.7725

Нардеп розповів, у чому ризики законопроекту про конфіскацію

Нардеп розповів,  у чому ризики законопроекту про конфіскацію

Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення стягнення в дохід держави необґрунтованих активів» № 5142 дає теоретичну можливість конфіскувати кошти Віктора Януковича і має кілька застережень.

Про це в коментарі власному кореспонденту UAINFO розповів народний депутат фракції “Самопоміч», член Комітету ВР з питань правової політики та правосуддя Руслан Сидорович.

Він нагадав, що Комітет учора прийняв рішення підтримати законопроект за основу лише в першому читанні.

« Я та низка  інших членів комітету були дещо іншої думки. Підтримуючи ідею, висловлену в законопроекті, враховуючи численні зауваження до нього як зі сторони Головного науково-експертного управління, так і зі сторони Ради Європи, критичні висновки наших експертів, ми пропонували взяти цей законопроект на доопрацювання в комітет, щоб врахувати зауваження, виправити недоліки, і лише після того виносити на обговорення в першому читанні. Подивимося, як буде визначатися сесійна зала, але я думаю, у тому вигляді, якому нині є цей законопроект, він не має шансів на прийняття. Його потрібно ретельно доопрацьовувати», –  зауважив депутат.

Р.Сидорович назвав кільки критичних моментів законопроекту, звернувшись до  ЗМІ з проханням «припинити зазивати цей законопроект законом про спецконфіскацію».

«Закон про спецконфіскацію є. Він прийнятий парламентом у минулому році. У цьому випадку ми говоримо про так звану цивільну або розширену конфіскацію, яка відбувається не в межах кримінального процесу, а в межах цивільного процесу», –  пояснив Р.Сидорович.

Читайте также:

Потери России в Мировой экономике. Расширение союзников Украины

Читайте також: Законопроект про спецконфіскацію визнано корупціогенним – нардеп.

У пропонованій редакції законопроекту, підкреслив він, піддається сумніву презумпція добросовісного набувача.

«Ми говоримо про те, що навіть у добросовісного набувача може бути забране майно, але ми не пояснюємо, в яких випадках можемо засумніватися у його добросовісності. Потрібно вводити поняття так званої «розумної обачності» чи «розумної оцінки ризиків» для того, хто придбає відповідне майно. Адже абсолютно очевидно, коли ви придбаєте квартиру, яка на ринку коштує, наприклад, 100 тисяч доларів,а вам її хтось продає за 20 тисяч доларів – у п’ять разів дешевше, то розумно, з точки зору здорової логіки, припустити: щось негаразд. Ми повинні передбачити такі речі. У законопроекті це питання не вирішено», – зауважив депутат.

Читайте также:

Адвокат Сенцова взялся за дело “крымских диверсантов”

Окрім того, оскільки чимало активів українських корупціонерів знаходяться не лише в межах України, а за межами її території.

« У цьому законопроекті потрібно вводити поняття так званої екстериторіальності. Тобто передбачати механізми, в який спосіб буде забиратися майно в українських корупціонерів , які знаходяться в інших юрисдикціях. У зв’язку з цим виникає інша проблема – строки розгляду встановлені законом – три місяці. Цього  вкрай недостатньо для забезпечення іншого розгляду справи за участю іноземного елемента», –  зауважив депутат.

Читайте также:

Шесть преимуществ для Украины от победы Трампа — политолог

Наступне , на що звернув увагу, нез’ясоване питання, які доходи можуть вважатися незаконними. «Ми повинні визначити цей понятійний апарат. У яких випадках актив, яким володіє та чи інша особа, може вважатися незаконно набутим.  Юридичний нонсенс вводити поняття, що цей закон може застосовуватися виключно щодо осіб по відношенню до який уже порушено кримінальні справи станом на дату прийняття цього закону. Я рішуче вітаю бажання конфіскувати кошти банди Януковича, але скажіть, корупціонерів у сьогоднішній владі немає? Індульгенцію збираємося виписати чи як?», – звернув увагу Р.Сидорович.

На його думку,  Комітет з питань правосуддя та правової політики може бути майданчиком, який дасть у кінцевому результаті якісний юридичний продукт, що забезпечить конфіскацію коштів корупціонерів і стягнення їх у  дохід держави.

«Хоча залишається інше невирішене питання не в рамках цього закону – не реформованість органів прокуратури, органів поліції, бо бачимо, що там реформа не відбулася. І ми маємо чітко розуміти, що давати такий широкий дискреційний механізм для людей старої формації, до яких рівень суспільної довіри мізерний, може бути небезпечно. Хотів би надіятися, що розгляд цього законопроекту простимулює наш парламент і виконавчу владу до реальних реформ у правоохоронній сфері», –  повідомив депутат.

Він підкреслив, що прізвище Віктора Януковича, конфіскацією коштів якого мотивують необхідність прийняття законопроекту, в проекті немає і не може бути.

«Це юридичний  нонсенс. Теоретично, законопроект дає можливість конфіскувати кошти Януковича, але насправді проблема цього закону полягає в тому, що робиться інструмент незрозумілої до кінця сфери дії без запобіжників для зловживань.  Теоретично кошти можна «стягнути», але виключно ті, які знаходяться в межах України, тому що активи, які виводилися за межі України на офшори, вкладені за кордоном у підприємства , нерухомість, яхти, літаки, тощо, за цим законом неможливо буде стягнути», – пояснив депутат.

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Политик – это человек, который пожертвует вашей жизнью за свою родину."

Королевская семья подготовилась к праздникам

Швейцария на год продлила арест денег Януковича

Україна запустить свій перший супутник

Аваков попросив у Трюдо допомоги проти кібератак

На Вінниччині зафіксували випадки «чорного піару» проти одного з кандидатів

Потепління на Вінниччині протримається до 13 грудня

“Для одних йде війна, а для інших все ок … голуби миру … противно”, – Олена Мозгова

Борьба с коррупцией — самый громкий и унизительный провал власти

Депутат объяснил, почему считает “минималку” в 3200 гривен дикой нормой

У полоні корисливих або ж вузьких партійних інтересів. Що варто затямити політикам

Почему Путину и Порошенко стоит бояться Трампа — эксперт

Где нестандартно встретить Новый год: 3 креативных идеи

МИД РФ ультиматумом требует от всех законодательно закрепить руцкеязык

Ушли в оффлайн: в столице изъяли сервера еще одного пиратского сайта

Лавров назвал оператора Reuters “дебилом” на встрече в рамках ОБСЕ

Украина обеспечена газом на зиму – Гройсман

Азаров о найденных киевских “сокровищах”: Я ничего не крал

Вінницькі патрульні запропонували студентам стати акторами у правовому театрі

90% россиян не объяснят, где находится Крым.

Украина не намерена принимать мигрантов ради безвиза с ЕС, — Гройсман