USD27.6351

Нова українська влада готова використати досвід реформ колишнього президента Грузії

7 червня п’ятий президент України Петро Порошенко офіційно обійняв посаду. Перед новим главою держави стоїть низка важких викликів і проблем. Вирішувати їх він, схоже, має намір, запозичуючи досвід реформ Михайла Саакашвілі в Грузії.

 
Так грузинський політик і бізнесмен, екс-міністр економіки Каха Бендукідзе вже підтвердив відомості про призначення його радником Порошенка. До ради консультантів, за його словами, також входять два американські і два канадські радники, – пише Корреспондент.

Ця рада консультантів буде збиратися один раз на місяць й обговорюватиме злободенні питання економіки України. Українська держава сьогодні перебуває у важкій ситуації, це результат багаторічного байдикування. Я звертаюся до кожного грузина з проханням максимально підтримати Україну, хто чим може. Якщо я зможу чимось допомогти українцям, я, звичайно, буду дуже радий

Каха Бендукідзе

 
На інавгурації Порошенка Саакашвілі, який активно підтримував Євромайдан і є досить популярною особою в Україні, заявив, що незабаром в Україну прибуде команда грузинських реформаторів, які ще кілька років тому створили “грузинське економічне диво”.

Сам Саакашвілі радником Порошенко працювати не буде, але стверджує, що в міністерствах економіки, юстиції та Київської міської адміністрації вже є грузинські радники.

Грузія є дуже хорошим прикладом для всього регіону. Нам дали урок про те, як перемогти корупцію і провести реформи. Я кілька разів був у Грузії і бачив своїми очима, чого змогла досягти ця країна. Ми ведемо переговори з деякими громадянами Грузії, і вони готові до співпраці

Віталій Кличко

 
Корреспондент.net розбирався з тим, що принесли Грузії реформи Саакашвілі і чого варто чекати українцям.
 
Грузинські інновації
 
Саакашвілі прийшов до влади в Грузії в результаті “революції троянд”, що сталася наприкінці 2003 року. У січні 2004 року новий президент Грузії офіційно обійняв посаду і очолював країну до 2013 року, у тому числі і перемігши на перевиборах у кінці 2007 року.
 


AP

Саакашвілі із сином
 
Реформи Саакашвілі були пов’язані з повною лібералізацією в економічній сфері, масовою приватизацією і ослабленням ролі держави в економіці, реформування системи державного управління, її спрощенням і боротьбою з корупцією шляхом ліквідації маси контролювальних органів і зміни роботи правоохоронної системи.
 
Дії грузинського президента були радикальні і дискусійні, він багато чого зробив для розвитку інфраструктури країни, збільшення її привабливості у світі, але разом з тим самі грузини звинувачували його в перевищенні повноважень.
 
ВВП на душу населення
 
Для порівняння основних показників Грузії за час реформ Саакашвілі ми вирішили взяти 2003-й рік – останній рік правління попередньої грузинської влади і 2012-й рік – останній повний рік президентства Саакашвілі.
 
Крім того, для розуміння ситуації ми привели показники України за 2013-й рік – останній повноцінний рік правління Віктора Януковича, що дає розуміння, з якими стартовими показниками зіткнеться нова українська влада.
 

Читайте также:

Надо голосовать за реформу здравоохранения. Не может стать хуже, хуже некуда – Комаровский


AP

Саакашвілі любить виступати в Україні
 
Рівень Внутрішнього Валового продукту на душу населення за паритетом купівельної спроможності є найбільш точною характеристикою, що визначає рівень економічного розвитку, а також зростання економіки.
 
За даними Міжнародного Валютного фонду, в 2003 році ВВП на душу населення Грузії становив 2966 доларів. У 2012 році – цей показник дорівнював 5846 доларом, що відповідало 116 місцю у світі.
 
Обсяг іноземних інвестицій в Грузії теж зріс з 340 мільйонів доларів в 2003 році до 865 мільйонів в 2012 році.
 
Україна в 2013 році за рівнем ВВП на душу населення посідала 104 місце з 7423 доларами.
 
Умови ведення бізнесу
 
Згідно з рейтингом Світового банку, за умовами ведення бізнесу – Doing business країни ранжуються за сприянням веденню бізнесу з 1 до 189 місця, перше місце – найбільш високе.
 
Висока позиція в індексі легкості ведення бізнесу означає, що регуляторний клімат сприяє веденню бізнесу. Індекс є середнім показників країни із 10 індикаторів, кожен індикатор має рівну вагу.
 
Серед основних індикаторів: створення підприємств, отримання дозволів на будівництво, підключення до системи електропостачання, реєстрація власності, отримання кредитів, захист інвесторів, оподаткування, міжнародна торгівля, забезпечення виконання контрактів і вирішення неплатоспроможності (процедура банкрутства).
 
У рейтингу Doing business 2012 Грузія посіла 12 місце, в 2013 – 9-е.
 
Грузія – єдина країна зі Східної Європи, що входить до 20 найкращих з ведення бізнесу країн.
Оформити право власності в Грузії взагалі найлегше у світі, також вона третя за простотою отримання дозволів на будівництво, сьома – за легкістю реєстрації бізнесу.
 
Проте найважливіша динаміка. Як зазначають економісти Світового банку, Грузія з 2005 року є світовим лідером у поліпшенні бізнес-клімату: за цей час у країні проведено 35 регуляторних та інституційних реформ.
 
Україна в рейтингу Doing business в 2013 році посіла тільки 112 місце. Сусідами України в рейтингу стали Ліван (111 місце) і Папуа Нова Гвінея (113 місце).
 
У 2012 році ми взагалі були 137-і.
 
Рівень корупції
 
За індексом корупції, розрахованим глобальною антикорупційною неурядовою організацією Transparency International, Грузія в 2003 році посідала 124 місце з 133 разом з Камеруном, Анголою і Таджикистаном.
 
У 2012 році країна була вже 51 з 174 держав, охоплених дослідженням.
 

Читайте также:

Про що свідчить заява Тіллерсона – думка

Читайте также:

Мыльный пузырь «План Маршалла» для Украины» вот-вот лопнет


AP

Саакашвілі спілкується з Януковичем
 
Україна в цьому рейтингу в 2013 році була 144-ю. Експерти Transparency International відзначали в нашій країні корумпований протекціонізм і злиття політичних і бізнес-інтересів.
 
Україна стабільно залишається в групі “підвищеного ризику” разом з Камеруном, Іраном, Нігерією, Центральною Африканською Республікою та Папуа Новою Гвінеєю.
 
Щастя
 
Індекс щастя визначається виходячи з трьох основних показників: суб’єктивна задоволеність життям, очікувана тривалість життя і екологічне забруднення в розрахунку на одну людину.
 


AP

Саакашвілі підтримував нинішню українську владу ще в часи її перебування в опозиції
 
Рейтинг підраховується з 2006 року, і тоді Грузія посідала в ньому 101 місце, в 2012 році грузини були вже 55-ми.
 
Україна в 2013 році опинилася на 100-й позиції зі 151 держави, вказаних у рейтингу. Це місце ми розділили із Суданом.
 
Розвиток людського потенціалу
 
Індекс розвитку людського потенціалу підраховується Організацією об’єднаних націй і є комплексним порівняльним показником очікуваної тривалості життя, грамотності, освіти та рівня життя для країн у всьому світі.
 
За даним показником Грузія і Україна найбільш близькі, в 2012 році грузини посідали 72-е місце, а українці – 78-е.
 


AP

Антиурядові демонстрації в Грузії при Саакашвілі
 
Таким чином, Грузія за роки правління Саакашвілі перетворилася на країну з одним з найкращих інвестиційних кліматів у світі. Але хороший інвестиційний клімат зовсім не означає економічне процвітання.
 
За рейтингом загальної конкурентоспроможності економіки Global Competitiveness Index 2013-2014 від Світового економічного форуму Грузія тільки на 72-му місці. У Грузії проблеми з інноваціями, складністю бізнесу і розміром ринку. Це все ще бідна країна, хоча Україна в цьому ж рейтингу взагалі на 84-му місці.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Политики всегда всё врут!"

© Владимир Андреев

Хотите электромобиль? Украинцам придется пройти семь кругов ада: видео

Хочу, чтобы эти люди были наказаны: Саакашвили о штурме Октябрьского дворца

Россия будущего: какая она?

Украина узнала, когда Путин уберется с Донбасса

Одинаковые прически и робы: сеть кипит из-за нововведения правительства

Дії Саакашвілі більше схожі на істеричну метушню – політолог

Побоище в пиццерии: стороны рассказали, с чего все началось

Зверское убийство семьи спустили на тормозах: даже голов не нашли

Зачем Россия выводит войска из Сирии

ЗРАДА! Популярная сеть магазинов удрала к боевикам

Луценко признался в тайной встрече с Коломойским в Амстердаме

Грибок на стінах, дірява крівля, іржаві душові. До Вінницької в’язниці приїхав ревізор

“Їжачок-джаз” и Ляшко: главный радикал попал впросак

Главное за ночь: смертельное обострение в АТО и расстрел под Херсоном

У Вінниці запрацювали ялинкові базари

Отравление газом и разбитые головы, 80 пострадавших: чем закончился штурм в Киеве

Конец света в Одессе: названы причины

В Киеве прогремел взрыв: мужчине оторвало руку

Папа Римский назвал новый вид греха, который вредит сердцу

Лучшие авто 2018 года: какие машины самые безопасные