USD26.1275

Очільник МОЗ у Вінниці: «Сімейні лікарі зароблятимуть 19 – 50 тисяч щомісяця»

Сьогодні, 4 листопада, у Вінницю із робочим візитом приїздила тимчасово виконуюча обов’язки Міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун. У Вінницькому національному медичному університеті вона провела годинну лекцію для лікарів та презентувала громадськості стратегію реформування медичної галузі.

Уляна Супрун – українка американського походження. Народилася у Детройті, США. Тут вона зростала, ходила до української церкви, змалку була у Пласті. Згодом здобула фах лікаря-радіолога, жила та працювала у США. Восени 2013 року разом із чоловіком Марком вирішили переїхати до України. Відтак 29 листопада під час революції була в Києві на Майдані. Уляна працювала у медичній службі, згодом очолила гуманітарні ініціативи Світового Конґресу Українців та заснувала громадську організацію «Захист Патріотів». 27 липня 2016 року Уряд призначив Уляну Супрун тимчасово виконуючим обов’язки Міністра охорони здоров’я.

Вінницю пані Уляна обрала не випадково – саме наша область була однією з пілотних, коли реформа медицини тільки починалася. І хоча особливих успіхів вона не принесла, проте вінницькі медики вже можуть говорити про те, які в ній недоліки. Разом з тим, Вінниця зробила певні кроки в розвитку екстреної медицини, чого немає в інших регіонах. Детальніше про доповідь Уляни Супрун – по пунктах.

Державне страхування: «гроші йдуть за пацієнтом»

Презентуючи стратегію розвитку медицини, Уляна Супрун зазначила, що це не зовсім реформа, а радше певні зміни, які мають зробити надання медичних послуг якісними та доступними – як того обіцяє Конституція.

  • Нині практика показує, що за медицину платять усі, і всі нею не задоволені. Лише 1% фінансування витрачається на профілактику захворювань. Решта – на лікування вже хворого пацієнта. По суті, медицина залишається на тому рівні, якою була в 1991 році. У Європі, до якої Україна прагне, все навпаки. Адже 1 гривня, інвестована у профілактику, заощаджує 10 гривень на стадії лікування. Саме тому маємо побудувати систему державного страхування. Почати плануємо вже на початку 2017 року, – сказала головний медик країни.

 

Читайте также:

Виннничанин стал директором Одесского порта

Так, у 2017 році планується розпочати цю процедуру на первинній ланці, у 2018 – на вторинній, у 2018 – на третинній.

  • Буде створено Агентство державного страхування. На початку мінімум 21% фінансових субвенцій на охорону здоров’я від держави буде спрямовано на первинну ланку. Далі, коли профілактика захворювань ставатиме ефективною, цей відсоток збільшуватиметься. Відповідно, фінансування на державне страхування на вторинній та третинній ланці поступово зменшуватиметься, – каже Уляна Супрун.

За її словами, зараз у Міністерстві визначаються із послугами, які мають надаватися на кожній із ланок медицини. А також визначаються із тарифами на кожного пацієнта. Загалом планується, що на кожну родину з двома дітьми держава може виділяти тисяч гривень.

Читайте также:

Для порятунку Ірини Ящук організують творчий вечір: потрібно ще 60 тисяч

Ліцензування медиків та зарплата до 50 тисяч гривень для сімейних лікарів

Ця заява Уляни Супрун викликала неабияке здивування вінницьких медиків. Почувши таку суму, в аудиторії здійнявся «бджолиний» гул.

Так, це цілком реально. Зараз сімейний лікар має зарплатню практично однакову як за 100 пацієнтів, так і за тисячу. Люди територіально прив’язані до свого сімейного лікаря. Ми ж пропонуємо обирати того лікаря, який до вподоби. Сам лікар може обслуговувати від 1000 до 25000 пацієнтів. Із кожною родиною, якою він опікується, лікар укладатиме контракт.

Захмарну суму зарплатні Уляна Супрун пояснила тим, що лікар самостійно думатиме про те, як облаштувати свою робочу зону – орендувати кабінет, найняти медсестру. На період укладення контрактів Міністерство планує виділити півроку.

Читайте также:

Влада Вінницького УКРОПу змінилась

Крім того, планується, що медики матимуть ліцензії. Щодва-три роки вони проходитимуть підвищення кваліфікації та складатимуть іспити. Все як за кордоном.

Стандартизація протоколів та відшкодування вартості ліків

Протоколи роботи з пацієнтами в українських лікарів мають бути уніфіковані та доведені до міжнародних стандартів. А кількість лікарських засобів планується зменшити втричі.

  • Українці хворіють так само, як жителі інших країн. То чому протоколи лікування мають прийматися на якомусь місцевому рівні? – дивується посадовець.

Також Уляна Супрун наголосила, що з початку 2017 року МОЗ планує запровадити реферування цін на ліки, аби вони стали доступнішими для населення. Реферування здійснюватиметься за міжнародною непатентованою назвою, відтак ліки стануть дешевші. Зменшиться і кількість лікарських засобів, які закуповує держава – із тисячі найменувань до трьохсот.

Також планується впровадити реімбурсацію – повне або часткове відшкодування вартості ліків. У проект реімбурсації на 2017 рік буде включено ліки від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету та астми.

Екстрена меддопомога: професія парамедика та навчання для водіїв «швидких»

Уляна Супрун анонсувала створення професії парамедика. Також зазначила, що у кожній лікарні мають бути творені відділення невідкладних станів.

  • Ці відділення – це не ремонт і апаратура. Це насамперед і всього лише організація роботи. Саме тому потрібна професія парамедика. Це фельдшер невідкладних станів. І головна його задача – стабілізація невідкладних пацієнтів. Крім того, нам потрібно задіяти водіїв карет швидкої, щоб вони могли допомогти бригаді не лише вмілим кермуванням авто. Його фах називатиметься екстрений медичний технік, – каже про перспективи керівник МОЗу.

 

Надавати першу допомогу планують навчити також пожежних та поліцейських. Для них організують курс «Перший на місці пригоди».

  • Ми слідкуємо за тим, щоб «швидка» по нормах приїжджала до пацієнта за 10-15 хвилин. Але навіть за умови вчасного прибуття вона не може всіх врятуати. Зазвичай саме поліцейський чи пожежний опиняється першим біля потерпілого. А що з ним робити і як допомогти – не знає. Тому маємо навчити побільше цивільного населення, – вважає Уляна Супрун.

Також вона анонсувала організацію кол-центрів, куди людина може зателефонувати і проконсультуватися – чи потрібна їй взагалі допомога лікаря або виклик «швидкої», або ж можна впоратися самостійно.

Загалом, за словами пані Уляни, всі ці зміни спрямовані на те, щоби первинна та екстрена медична допомога була доступна  кожному українцю.

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В управлении государством главное – соблюдать все формальности, а на мораль можно и не обращать внимания. "

© Марк Твен

“Бойня в Княжичах”. Основные версии

Хитре й жадібне чмо у суддівській мантії виявилось сильнішим за палаючі шини, – блогер

Україну змушують перейти до стратегії “Рятуйся, як можеш!” – Огризко

Левус, Высоцкий и Княжицкий — фигуранты дела о подготовке убийства лидера общественного движения

Марушевську звільнили з Одеської митниці. ДОКУМЕНТ

Марушевская рассказала подробности своего увольнения (фото)

Геращенко обсудила с канадцами Донбасс

Джемилев заступился за Авакова

Сколько зарабатывает скандальный украинский министр

Украину и коррупцию воспринимают одним целым — эксперт

Что не так с авианосцем Адмирал Кузнецов, — российский военный аналитик

В Москве одноклассники довели до суицида беженца из Донбасса, — СМИ

Охоронцю Порошенка, який нібито носив гроші для підкупу депутатів, подарували квартиру у центрі Києва

Як Президент по передку гуляв. ФОТОРЕПОРТАЖ

Подборка блогожаб и фотоприколов от UAINFO за 5 декабря

Олег СААКЯН: Мы все еще заложники советского восприятия войны

Фасадна демократія міністра Авакова

Суд РФ продлил арест крымскому «диверсанту»

Как произошли топ-5 премьерских отставок года

Альтернативная энергетика: чем мир поможет Украине