USD26.1275

Підсумки доповіді Міжнародного кримінального суду “Ситуація в Україні”

Підсумки доповіді Міжнародного кримінального суду "Ситуація в Україні"

Учора, 15 листопада, Міжнародний кримінальний суд заслухав доповідь свого прокурора щодо дій у рамках попереднього розслідування “Ситуація в Україні”. Ця доповідь не є рішенням суду чи Гаазького трибуналу, а свідченням того, як сьогодні на перехідному етапі з боку МКС сприймається епізод анексії Криму, події на Майдані, бойові дії на Сході та роль РФ. Ця доповідь є не менш важливою, ніж судовий процес, до якого ще багато часу та етапів, серед яких і ратифікація Римського статуту. Фактично, МКС повинен визначитись, чи має юрисдикцію у справі “Ситуація в Україні”, або ж визнати, що справа є внутрішньою, не має ознак військових злочинів чи злочинів проти людяності, й він не буде розпочинати офіційний процес. Підсумки:

– анексію Криму в доповіді (не рішенні) прирівняно до міжнародного збройного конфлікту між Україною та РФ (!!!), а епізоди щодо викрадення кримських татар і переслідувань за етнічною, фактично, ознакою включені до попередньої доповіді;

Читайте также:

Латиноамериканский «Горлорез». Агент ФСБ, воевавший на Донбассе, попал в «сети» СБУ (+фото и видео)

– щодо Донбасу є думка, що він має ознаки як внутрішнього, так і міжнародного за участю РФ конфлікту, й питання далі буде досліджуватися; статус міжнародного конфлікту конче потрібен Україні, оскільки тягне за собою і юрисдикцію МКС, і сценарій, за яким буде відбуватись амністія (міжнародні конфлікти не дають права до амністування осіб, які брали участь у військових злочинах або злочинах проти людяності!);

– епізодом справи буде, якщо розпочнеться повноцінний процес, трагедія зі збитим MH17, що дуже важливо для визнання конфлікту міжнародним;

Читайте также:

Реформа Нацполиции полностью провалилась, – правозащитник

– Майдан трактується досить своєрідно, і є фактологічна помилка щодо того, що 21 лютого 2014 року була пуладена угода за посередництва ЄС з Януковичем та домовлено про вибори на травень 2014 року.

Втім, щоб ми розуміли добре, коли б не розпочався процес, під нього підпадатимуть усі військові злочинці, які вдавалися до катуваннь, ґвалтувань, незаконного утримування заручників тощо.

Важливо розуміти, що ця доповідь ґрунтується на задокументованих справах щодо майже 800 епізодів, і частина з них (7000 сторінок справ) надана неурядовими організаціями, за що їм не можна не дякувати. Але в перспективі й РФ надаватиме спільно з ОРДЛО  свої докази щодо злочинів, і до цього необхідно готуватися та нарощувати власну базу.

Думаю, що це прекрасний паралельний трек до Мінського процесу, а не пустопорожні розмови про інші формати. Хто міг би долучитися чи зробити свій внесок, сейрозно би сприяв подоланню геополітичних ризиків та нових реалій. Ніхто з наших західних партнерів не піде проти рішень чи розслідувань цієї інституції.

У той же час ми розуміємо, чому сьогодні, 16 листопада, Путін вирішив видати розпорядження щодо відмови в ратифікації Римського статуту.

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Политик – это человек, который пожертвует вашей жизнью за свою родину."

Суд РФ продлил арест крымскому «диверсанту»

Как произошли топ-5 премьерских отставок года

Альтернативная энергетика: чем мир поможет Украине

Экс-нардеп рассказал о подставе на допросе Януковича

Почему Украина забыла о «панамских офшорах»

Притулу вызвали в СБУ из-за скандальной квартиры Сергея Лещенко

Заболеваемость гриппом в Киеве превысила эпидемический порог

Голубь мира с ядерным клювом, — политолог

Страна инфантилов. Кто спровоцировал новый кризис в Украине, — Портников

Государственная измена сошла с рук, — журналист (фото, видео)

ДТП в Средиземном Море, — блогер

Блестящая “победа” российской дипломатии, — блогер

Автомобиль террориста Гиви подорвали в Донецке

22 річниця підписання Будапештського меморандуму – чи мали ми інший вихід?

Беглый министр-регионал Лебедев разворовывает Криворожский дизельный завод

Как делается российская пропаганда на Донбассе. ФОТО

Москаль: Керівництво Нацполіції має піти у відставку після трагедії у Княжичах

Bloomberg: Россия заявила о подготовке кибератак на ее банки при участии украинской компании

Янукович объяснил, почему не может приехать в Украину

Украинский политзаключенный попросил помощи у Олланда