USD26.0311

Питання безпеки. Чому нам потрібне суспільне мовлення і яким воно має бути

Питання безпеки. Чому нам потрібне суспільне мовлення і яким воно має бути

Рефлексую з приводу подій останніх днів.

Півтора роки тому отримав запрошення виступити на панелі про інформаційну політику на одній з найбільших польських регіональних міжнародних конференцій. На панель також був заявлений “журналіст RT” (Russia Today – UAInfo). Я попросив організаторів уточнити його статус, вони відповіли, що “він себе так визначає”. Тоді я попросив, щоб біля мого імені було написано “папа римський”. Ми не порозумілися з організаторами, і я не поїхав, бо не хотів унормовувати джерело брехні як джерело “альтернативної правди”.

Це не були далекі від розуміння особливостей бельгійці чи андорці. Це були організатори, які народилися в ПНР (Польська Народна Республіка – UAInfo) і добре розуміли, що саме експортує Кремль.

Стаття британського оглядача Едварда Лукаса саме про це – починати треба з того, що називати речі своїми іменами, а не ховати їх за комфортними евфемізмами.

Читайте также:

Forbes опубликовал список миллиардеров: среди богачей — 6 украинцев

Саме для цього важливо мати притомне суспільне мовлення. Хоча, як пише Лукас, ВВС теж не змогло провести лінію між позицією і симуляцією її різновиду. CNN під час президентської кампанії появою оплачених (!) сурогатів (!) спотворили дискусію – реальні експерти розмовляли з маріонетками, що завчили текст, а канал подавав це як змістовну дискусію.

Нам не потрібна оболонка, нам не потрібна мертва організація під назвою “Суспільне мовлення”. Нам потрібна організація, спроможна інституціоналізувати їстівне серед токсичного в інформаційном просторі. І так, часом вона має бути крутішою за ВВС.

Це питання безпеки. It’s security, stupid.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Вы знаете когда врет политик – когда у него шевелятся губы."