USD26.0801

Погляд економіста на результати е-декларування

Для багатьох, включаючи мене, статки задекларовані політиками виявились шоком. Але для людей знаючих систему, шоку не було.

Е-декларації показали, що багато людей тримають досить великі суми в готівці. Кажуть схожа ситуація в середньому класі – великий відсоток накопичень зберігається в готівці.

Ці гроші не працюють на економіку, не інвестуються в бізнес. Це дуже неефективно.

Чому люди не вкладають накопичення в економіку, а тримають все в готівці? Тому що, є ризик прямої чи непрямої експропріації. Наприклад, якщо готівка буде покладена на депозит чи інвестована в іншій інструмент, то банк може лопнути, чи настати наступна банківська криза під час якої не можна буде зняти гроші з депозитів через обмеження, чи приймуть закон про примусову конвертації депозитів у валюті в гривню, а гривня може девальвувати.

Проблема в тому, що держава постійно змінює правила гри і немає гарантії що фінансові ресурси вкладені в фінансовий або реальний сектор не будуть втрачені, через зміни правил гри. Я тут не говорю про ризик рейдерства чи наїздів від правоохороних органів, бо хочу звернути увагу саме на проблему постійних змін правил гри. Ці постійні зміни, з ризиком експропріаціі, відохочують людей в яких є накопичення інвестувати в економіку України.

Читайте также:

Росіяни знову зашкварилися в суді ООН в Гаазі, — блогер

Чому владні сили України не домовляться не змінювати правила гри і не відбирати один у одного ресурси? Тому що, держава є політична слабкою, інституції не працюють, лідери партій думають про сьогоднішнє, а не про майбутнє.

Вони по своєму праві…Хто знає, що там буде десять років по тому. А сьогодні є ризик втратити владу. Всі розуміють, що рішення з економічної експропріації мають негативний вплив на економічне зростання в майбутньому. Дійсно, хто буде вкладатись в економіку де постійно змінюється податкова система, створюються спеціальні умови для одних за рахунок інших, регулюється економіка щоб полегшити роботу ізбранних, чи відбувається “стратегічне” бюджетування для підтримки політично вигідних груп, тощо. Але така експропріація вирішує нагайні проблеми і забезпечую політчину підтримку сьогодні! Це підвищує ймовірність того, що сьогоднішні політичні еліти залишаться у влади на ще деякий строк.

Читайте также:

О тыловых м*даках, — блогер (фото)

На жаль це самопідсилююча система. Бізнес та люди розуміють, що політичній системі не можна довіряти і тому вони ховають ресурси від неї. А системі не залишається нічого як хапати ті обмежені ресурси, які вона може побачити чи знайти, тим самим підтверджуючі побоювання бізнесу та людей.

Як змінити цей тип відносин між людьми, бізнесом, та державою? Я не вірю в пророка чи сильного лідера, який прийде та наведе порядок. Ідуть роки чи навіть десятиріччя, змінюються прізвища, але тип стосунків між державою та суспільством залишається по суті той самий.

Але я вірю в середній клас. Я сподіваюсь, що середній клас зможе консолідуватись, переступити через внутрішні конфлікти інтересів, та вийти на наступному чи післянаступному політичному циклі з новим соціальним контрактом між державою, суспільством, та бізнесом. З контрактом, де поважаються правила гри, де забезпечується недоторканість приватної власності, і де бізнес, держава, та суспільство бачать один в іншіх партнерів, а не дойних корів.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В политики идут не те, кто знает, что нужно делать, а те, кто знает, что нужно говорить."

© Стас Янковский

Доба в АТО: бойовики 35 разів обстрілювали позиції українських армійців, один військовий загинув

Просто “обаяшки”, – блогеры в шоке от того, кого вчера наградил Порошенко

Присяжные признали экс-бойца батальона Кадырова виновным в убийстве Немцова

Трамп на протяжении пяти месяцев только и делал, что громкие заявления о том, что это всё ложь, придуманная демократами

Еще на шаг ближе: в ЕС приняли положительное решение по ассоциации с Украиной

Декларации депутатов: о чем решили не рассказывать украинцам

“Врадиевка-2”: что стоит за массовыми столкновениями добробатов и полиции под Кропивницким

Крематорій та Дім трауру: Як облаштують новий цвинтар біля Сабарова

“Путину это не нужно”: вдова Вороненкова указала на заказчиков убийства мужа

Летальному оружию быть: в США приняли громкое решение по сдерживанию агрессии России

Почему вернулся Сталин

Донецк: “хлебное” перемирие не работает

В Раде появится новая политсила: первые подробности

Як в раю. Літо на Черепашинському озері

Шокирующий прогноз: Вот что ждет Украину в 2019 году

Реванш Кличко – Джошуа: промоутер британца раскрыл нюансы переговоров

Портал Кабинета министров снова недоступен

Эпоха Путина: картина маслом.

Дождались: в Украину придет международный ритейлер модной одежды

Порошенко поручил изменить Конституцию: о чем будет поправка