USD27.6351

Політолог: Останні події в ОРЛО можуть свідчити про готовність РФ домовлятися

Політолог: Останні події в ОРЛО можуть свідчити про готовність РФ домовлятися

Що спровокувало останні події в ОРЛО? Перша версія пов'язана з певними внутрішніми процесами в ОРДЛО, зазначає у своєму блозі на “Новому часі” політолог Петро Олещук. Йдеться про боротьбу за владу й ресурси. Відповідно, як і будь-яка подібна боротьба, вона може перериватися такими кризами і протистояннями. Але в принципі подальший розвиток подій, пов'язаний із зовнішнім втручанням, і з боку загарбників ОРДО, і Росії, показує, що цей процес не є чимось унікальним і все-таки може бути вписаним у більш глобальний контекст.

Крім того, досить-таки серйозні процеси було запущено після того, як російський президент Володимир Путін пообіцяв провести переговори із загарбниками про обмін полоненими в форматі всіх на всіх, що в разі реалізації було б досить серйозним просуванням у питанні виконання Мінських угод. Таким чином, оцінюючи ситуацію можна очікувати ймовірний запуск виконання Мінських угод, причому саме тих пунктів, вимоги за якими висувалися раніше українською стороною.

У російській пресі з'являються повідомлення, мовляв, під час останньої зустрічі між Волкером і представниками українського парламенту було порушено питання про те, що Верховна Рада мусить забезпечити виконання всіх зобов'язань, взятих у рамках Мінських угод – прийняти закони про особливий статус, закріпити цей статус у Конституції, схвалити амністію і проведення виборів на цих територіях.

Читайте также:

Кива рассказал о Божьем провидении (видео)

Ми знаємо, що знову-таки 20 листопада в офісі уповноваженого Верховної Ради зі прав людини Валерії Лутковської розпочалося обговорення законопроекту про амністію. Лутковська має право законодавчої ініціативи, вона може подавати відповідні проекти, й те, що документ обговорюють саме в офісі уповноваженого зі прав людини, напевно, невипадково, оскільки це допомагає уникнути зайвої політичної уваги й перевести його в більш технічну площину.

Після всього цього починаються незрозумілі події в так званій “ЛНР”. Надходять різні дані про те, що це або внутрішньополітичні розбірки, пов'язані з особистими образами, або боротьба за владу й наслідки тієї політичної моделі, яку було там запропоновано. Але в кожнім разі навряд чи все це є випадковим. І можливо, те, що відбувається – просто частина перезавантаження цих незаконних утворень російських окупантів і колаборантів ОРДЛО з метою виключити з керівництва найодіозніші фігури, перезавантажити це керівництво й таким чином продемонструвати готовність до проведення виборів, як це передбачено в Мінських угодах.

Читайте также:

Главное за ночь: трагедия в Крыму и новое государство возле Украины

Так, Росія може сигналізувати про те, що готова домовлятися. Можливо, це найсерйозніший прогрес у виконанні Мінських угод, ніж за всі попередні роки. Питання в тому, наскільки прийнятні умови Росії для України. У принципі, всі вимоги було виконано, але не повністю. Ми знаємо, що проект змін до Конституції було проголосовано в першому читанні Верховною Радою, відповідно, процедуру запущено, тож вона може продовжитися в будь-який час.

За законопроекти про амністію проголосували в парламенті, хоча вони й не були підписані головою ВР Парубієм. І ми знаємо, що за законопроект про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської області проголосували раніше. Однак він не набув чинності, оскільки як умову його дії було введено необхідність виконання Мінських угод. Але він діє, хоча й не набув чинності. На початку жовтня перед останньою зустріччю Волкера з Сурковим ВР продовжила дію цього закону про особливий порядок. Насправді вся ця правова база в тій чи іншій формі вже існує, за неї проголосували. Питання тільки в тому, яким чином це все може бути подано для суспільства, які можуть бути компроміси та зміни.

Якщо за підтримки США буде якийсь прогрес у виконанні Мінських угод – гарантами яких є і Німеччина, і Франція, думаю, будь-який уряд у цих країнах буде видавати переможні реляції і радісно зустрічати будь-які новини в цьому напрямку.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Если вы смотрите телевизор - вы, должно быть, заметили, что хорошие парни побеждают плохих всегда, кроме девятичасовых новостей."

Таможня Одессы – настоящие адские испытания и настоящие бандиты. ВИДЕО

Оккупанты жестко кинули крымчан с зарплатами

Штурм Жовтневого: у Саакашвили рассказали, что на самом деле произошло

На перевибори Путіна відповімо перевиборами Верховної Ради!

Загадочное место “Х”: украинский чинуша поразил тупостью

Впервые в истории: Украина побила рекорд по проблемным кредитам

Штаб АТО: Бойовики на Донбасі готуються до наступу

Церковь нашла ключ к победе над Россией

Российские офицеры уходят из СЦКК: что это значит для Украины

Украине придется вести прямые переговоры с террористами – журналист

Срочно проверьте кошельки! НБУ в панике: Украину заполонили фальшивые деньги

Тимошенко, Ляшко и другие: составлен рейтинг зарплат, цифры смешные

Хто врятує нашу країну?

Система начнет ломаться: астрологи дали тревожный прогноз для украинцев

Нові Майдани не потрібні: Саакашвілі висунув умову для допиту

“Я поважаю закон України”: Саакашвілі прийшов до ГПУ

Украине предложили план победы над Путиным

Прошел 7 кругов ада: генерал АТО подал в суд на власти Украины

Количество жадных и лживых сволочей у нас явно превышает норму – политолог

Печальная судьба: стало известно, куда деваются главари боевиков