USD26.0236

Порядок денний для Верховної Ради на новий пленарний тиждень

Порядок денний для Верховної Ради на новий пленарний тиждень

Одним із ключових питань у Верховній Раді цього тижня має стати прийняття законопроекту №4812, який дозволить НАБУ самостійно (за рішенням суду) проводити прослуховування без залучення СБУ, як це відбувається зараз. Першим викликом на цьому шляху є внесення цього законопроекту у порядок денний парламенту. Ще 6 липня профільний комітет із питань запобігання і протидії корупції рекомендував ухвалити цей законопроект, однак народні депутати його досі не розглянули. “Реанімаційний пакет реформ” закликає винести в зал та прийняти цей важливий законопроект, який усуне можливість “зливання” інформації про прослуховування НАБУ та “підчищання” слідів корупційних злочинів.

Вже внесено в порядок денний Верховної Ради низку інших важливих законопроектів, прийняття яких підтримує громадськість та які дадуть поштовх до реалізації реформ у кількох напрямках.

Одним із таких є проект закону №4941 “Про енергетичну ефективність будівель”. Цей важливий законопроект вносять у порядок денний парламенту вже кілька тижнів поспіль, але депутати його вперто ігнорують. Хоча “Реанімаційний пакет реформ” уже неодноразово наголошував на його важливості у напрямку забезпечення енергетичної незалежності України.

Читайте также:

Порошенко міг би бути непоганим президентом, якби переміг в собі бізнесмена, – політолог

У порядку денному парламентарів на цей тиждень також три абсолютно різні за напрямками, але важливі законопроекти, які підтримує РПР. Одним із таких є законопроект №4526-д імплементує положення ухваленого в грудні минулого року закону “Про державну службу”, розгляд якого в сесійній залі відкладається уже більше чотирьох місяців. Прийняття іншого проекту №2033а, що входить до пакету законів судової реформи, важливо для запровадження тимчасового механізму перегляду вироків у кримінальних справах, де люди були засуджені за тяжкі злочини без належної доказової бази за старим Кримінальним кодексом. Іще один законопроект із порядку денного РПР на цей тиждень №4644, який передбачає привести умови перевезення небезпечних вантажів автомобільним, залізничним та річковим транспортом до європейського рівня з метою гарантування належного рівня безпеки під час перевезення небезпечних вантажів.

Читайте также:

Фестиваль “Днепровский пост”: блогер раскритиковал Порошенко за политические преследования

РПР закликає внести у порядок денний Верховної Ради пакет законопроектів із питань децентралізації №4772, №4773, №4676, які усувають перешкоди на шляху добровільного формування об’єднаних територіальних громад. Як підрахували експерти, об’єднання громад уже дозволило збільшити власні доходи бюджетів на одного жителя відповідної території з 288 грн до 955 грн, тобто майже втричі. На минулому тижні профільний комітет парламенту підтримав ухвалення цих законів у цілому, й тепер слово за голосуванням депутатів.

Уже майже традиційно небезпекою пленарного тижня є антиреформаторський законопроект №4370-1, який усупереч Конституції нівелює повноваження Кабінету Міністрів у призначенні голів місцевих державних адміністрацій, дозволяючи президентові узурпувати владу. “Реанімаційний пакет реформ” закликає народних депутатів відхилити цю ініціативу.

Порядок денний для Верховної Ради на новий пленарний тиждень

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В политики идут не те, кто знает, что нужно делать, а те, кто знает, что нужно говорить."

© Стас Янковский