USD25.5064

Повернення блудного Донбасу: що криється в законі про статус ДНР-ЛНР

Сьогодні Верховна рада без обговорення і за закритими дверима прийняла закон про «статус ЛНР-ДНР». Від голосування самоусунулися «Свобода» і частина «Батьківщини». Всього «за» проголосувало 277 парламентаріїв. 

Сенс таємного голосування був у тому, щоб депутатів, особливо мажоритарників, напередодні виборів не звинуватили у здачі національних інтересів. За словами нардепа від «Батьківщини»Андрія Павловського, на зустрічі з президентом депутати просили провести голосування таємно, щоб це не вплинуло на результати виборів.

Ще не встигнувши офіційно засвітитися на парламентському сайті, президентський законопроект про особливий статус Донбасу серйозно сколихнув українське суспільство.

Цим законодавчим актом, у пакеті з законом про амністію сепаратистів, президент України Петро Порошенко планує поставити «крапку з комою» в безпрецедентній для історії України війні на сході країни.

Базовий президентський законопроект регулює особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Ідеться про території, підконтрольні сепаратистам, а не повністю про Луганську та Донецьку області, як спочатку хотілося Кремлю.

Законом на три роки встановлюється особливий порядок управління бунтівними територіями, при цьому адміністративний склад цих територій буде визначено окремим рішенням Верховної ради України.

Законодавство України діятиме обмежено, в межах, встановлених президентським законом.

Багато депутатів, які голосували за законопроект, вважають, що він був єдиною можливістю для встановлення миру в регіоні. «Це помітна перемога партії миру. Багато держав визнають особливі права своїх окремих регіонів, це допомагає уживатися разом людям різної культурної та політичної орієнтації», – вважає депутат від партії Регіонів Володимир Олійник.

Читайте также:

Спарринг с Путиным. Зачем Макрон провел красную линию, — политолог

У підсумку плодом значної поступки з боку України стала фактична амністія учасників збройних формувань ЛНР-ДНР. Вони беззастережно звільняються від кримінальної та адміністративної відповідальності.

«Цими законами ми фактично легалізували статус так званих ЛНР і ДНР. Причому спочатку Верховна рада прийняла закон вважати їх терористичними організаціями, а законом про особливий статус ми їх узаконили», – вважає депутат від Батьківщини Андрій Павловський.

Читайте также:

Новости Крымнаша. Лечитесь подорожником! — блогер

Також на зазначених вище територіях на відкуп місцевому самоврядуванню віддано мовне питання, без будь-яких гарантій для української мови.

Питання призначення керівників прокуратури і суддів також є повною прерогативою органів місцевого самоврядування непідконтрольних Києву територій.

Але навіть не це викликає бурю емоцій в українського суспільства.

Головне питання – фінансова самостійність регіонів. За логікою законопроекту, Київ фактично відмовляється від адміністративного впливу на бунтівний регіон, водночас беручи на себе зобов’язання з фінансування анклаву.

Бюджетне фінансування здійснюватиметься через так звані договори про економічний, соціальний і культурний розвиток окремих регіонів. Вони будуть укладатися між регіоном і українським Кабміном, міністерствами та іншими органами центральної влади України.

Читайте также:

І треба було Джамалі виграти це “Євробачення” – Пилипенко

Паралельно з договорами, Україна допомагатиме бунтівному регіону і через державні цільові програми. Для цього у Державному бюджеті буде передбачено окремий захищений рядок.

Також сумнівна з погляду доцільності надана можливість учорашнім сепаратистам формувати власні воєнізовані сили правопорядку – народну міліцію. Фактично йдеться про легалізацію незаконних збройних формувань сепаратистів українською державою.

«Оновлення» влади на територіях ЛНР-ДНР передбачено у прикінцевих положеннях президентського закону. Позачергові вибори в місцевих радах регіону повинні відбутися 7 грудня 2014 року.

Другим у пакеті президента України Петра Порошенка було проголосовано законопроект про недопущення переслідування і покарання учасників подій на території Донецької та Луганської областей.

Документом передбачено звільнення від кримінальної відповідальності осіб, які були учасниками збройних формувань з 22 лютого 2014 року до дня набрання чинності законом. Та сама амністія стосується й учасників самопроголошених органів управління так званих ЛНР-ДНР.

Зазначених осіб буде звільнено від відповідальності за умови, що вони протягом місяця звільнили або не утримують заручників, здали зброю і не утримують адміністративні приміщення.

Амністія не поширюється на осіб, які вчинили тяжкі злочини, а також причетних до катастрофи малайзійського лайнера «Malaysia Airlines» рейсу МН17.

Негативну реакцію суспільства на прийняті закони неважко передбачити – зовсім не таким уявлявся фінал антитерористичної операції. Але безцеремонне військове втручання Російської Федерації перекреслило плани української влади щодо умиротворення Донбасу.

Досягнуто хиткого перемир’я. Очевидно, що законодавчі ініціативи президента є результатом складних непублічних домовленостей між Україною, Європейським Союзом і Росією.

На жаль, Україна знову виявилася не тією стороною, яка може собі дозволити диктувати умови.

Якщо за наступні три роки дії компромісних і принизливих для себе угод українська влада не зможе провести системні реформи у всіх сферах державного управління, існує абсолютно реальний ризик чергової війни і остаточного розвалу країни.

Джерело: Forbes.ua

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Если вы смотрите телевизор - вы, должно быть, заметили, что хорошие парни побеждают плохих всегда, кроме девятичасовых новостей."

“Главное, что действующий украинский президент – подлец”, – журналист

У Порошенко появился новый человек в Крыму (фото)

Немного о понимании россиянами, что такое Украина

Волкер может встретиться с ближайшим соратником Путина из-за Украины

Путина лишили сладкого

ФСБ готовят теракты в Украине — Грицак

Скоро увидим, кого выберет Кремль на главаря чекистского режима

За «агента Кремля» в Раде взялись детективы НАБУ

Мужчина на Крещатике передумал прыгать с отеля

Украинский завод будет обслуживать Boeing и Airbus

А потом пошло вторжение российских войск…

Пограничники решительно настроены «встречать» Саакашвили

Пророссийские политики из Украины в России не нужны

ГПУ пришла с обысками к скандальному нардепу

Хороших ходов у Путина не осталось

Как платишь, так и стоишь

Роскошные курорты и алкоголь: как отдыхают Добкин и его дети (фото)

Россия – страна “если бы”

Нардеп рассказал, как завод президента выиграл договорной тендер (видео)

З Шабуніним і шабуніними влада не домовиться, на різних цінностях виховані, – Гриценко