USD26.5768

Представники світового бізнесу сформулювали принципи для вирішення української кризи

Представники бізнесу Росії, України, Сполучених Штатів та Європейського союзу сформулювали 10 принципів, які можуть допомогти у вирішенні української кризи.

Зустріч відбулася в штаб-квартирі Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) в Женеві з ініціативи президента і засновника ВЕФ Клауса Шваба.

Росію на зустрічі представляли глава РОСНАНО Анатолій Чубайс, голова Сбербанку Герман Греф, голова банку ВТБ Андрій Костін і гендиректор “Северстали” Олексій Мордашов.

Від України в Женеву приїхали головний виконавчий директор компанії Horizon Capital Наталія Яресько, засновник інвестиційно-консалтингової групи EastOn Віктор Пічук, губернатор Донецької області Сергій Тарута, голова правління і президент компанії KM CORE Євген Уткін.

Сполучені Штати представляли голова ради директорів компанії Alcoa Клаус Кляйнфельд, президент PepsiCo Індра Нуйі, виконавчий директор компанії Ernst and Young Марк Уайнбергер.

Від ЄС в Женеву прибули голова правління компанії BASF Курт Бок, президент Європейського інвестиційного банку Вернер Хойєр, виконавчий директор компанії Siemens Дхо Кезер.

По-перше, бізнесмени впевнені, що процес мирного врегулювання повинен ґрунтуватися на плані з 12 пунктів, розробленому під егідою Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ).

Читайте также:

Відшкодування шкоди за неправомірні дії правоохоронних органів

По-друге, необхідно утриматися від провокаційної і агресивної риторики, визнавши, що безпеці і довгострокового миру можна досягти лише шляхом чесного і конструктивного діалогу.

По-третє, впевнені учасники зустрічі, необхідно визначити спільні цілі, які важливо досягти для вирішення нинішньої кризи в рамках діалогу на різному рівні – як на внутрішньоукраїнському, двосторонньому – між Україною і Росією, так і багатосторонньому – між Росією, Україною, ЄС і США.

Згідно з четвертимпунктом, на ОБСЄ повинна лежати роль забезпечення безпеки сходу України доти, поки не буде гарантована її остаточна територіальна безпека.

По-п’яте, вважають представники бізнесу, необхідно почати інклюзивний політичний процес на шляху до децентралізації влади в Україні, делегувати з центру додаткові повноваження регіонам, і забезпечити гарантії меншинам, в тому числі мовним.

Читайте также:

Не бывает хороших оккупаций

Згідно з шостим пунктом, міжнародне співтовариство має взяти на себе відповідальність гарантувати безпеку і суверенітет України, визнати верховенство міжнародного права над національними інтересами. Точно також Україні рекомендується розглянути можливість застосування політики нейтрального військового статусу.

Учасники зустрічі вважають важливим визначити, як можна уникнути і скасувати санкції та відповідні санкції щодо досягнення цілей в рамках мирного процесу і відновлення нормального ділового діалогу і відносин.

Згідно з восьмим пунктом цього спільного підходу необхідно втілити в життя план з економічного відновлення, мета якого – подолати спустошуючі наслідки конфлікту, при обліку надання гуманітарної допомоги та відтворення інфраструктури.

Бізнесмени вважають важливим стабілізувати українську економіку. Для цього, вважають вони, необхідно створити спеціальну асоціацію та укласти торговельні угоди щодо України між ЄС і Росією, а згодом, можливо, з Євразійською економічною комісією.

На закінчення учасники зустрічі наголосили на важливості організації найближчим часом в Женеві зустрічі на вищому рівні за участю лідерів європейських країн, Росії, України і США для того щоб сприяти процесу примирення.

Раніше, екс-міністр доходів і зборів Олександр Клименко розповів, як подолати безробіття і відновити Донбас.

Джерело: Корреспондент.net

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В политики идут не те, кто знает, что нужно делать, а те, кто знает, что нужно говорить."

© Стас Янковский

Десятки спасателей бросились на помощь уникальной жители Коростеня

Почему Путин заговорил о примирении с Украиной

Украинцы могут получить безвиз с заокеанской страной

Известный украинский ведущий впервые стал папой

“Призрак выборов” является в Украине все чаще и чаще

Журналистку «Эхо Москвы» перевели в реанимацию, подробности

Луганская девушка загадочно исчезла в столице

Протести під Радою: вперше не “проти”, а “за”

Срочно: в центре Киева ЧП, людей выгоняют на улицу

Украинский бизнес-гигант торгует военной техникой с РФ: фото

В Приднестровье очередное сезонное обострение

Кива поразил новым заявлением: политики напряглись

Двое украинцев бесследно исчезли в Ростове

Як на окупованих територіях зберегти Україну

Главное за ночь: покушение на Порошенко и ужасное заявление об Украине в ООН

И так сойдет: украинским женщинам-военным разработали “правильные” трусы

Бутусов: Мне стыдно от того, как Украина поступила с Давидом Макишвили

Поезд протаранил толпу, много погибших

У боевиков появился новый Путин

Корупція руйнує державні інституції, – блогер