USD25.4904

Про амбіції і комплекси старшого брата

Півтора року вже слухаю і читаю твори людей (у різний час різних), які добровільно взяли на себе роль учителів України. Вони переконані, що знають, що там треба і що не треба робити. Я не владу російську маю на увазі, а її опонентів. Тих, хто не за проросійську, а за європейську Україну.

Вони вчили українців відстоювати Крим силою небоєздатної армії.

Вони пояснювали українцям, зімкнувшись в цьому з Путіним і Лавровим, переваги федерального державного устрою перед унітарним.

Вони закликали Київ оголосити військовий стан, тобто ініціювати переведення нелегальної локальної війни в легальну та повномасштабну.

Вони наполягали на негайному, незважаючи на війну, запуску радикальних реформ – в економіці і не тільки в економіці.

Вони радили згорнути всю торгівлю з Росією, бо з військовим супротивником не торгують.

Вони волали і волають до українського суспільства: скиньте ж, нарешті, цю напівсовкову владу, яка все робить не те і не так, бо те і так робити не може і не зможе.

Читаю, слухаю і не втомлююся дивуватися. Бо все, що йшло і йде від російських непроханих радників, в Україні обговорювалося й обговорюється і без них, причому з урахуванням внутрішніх і зовнішніх наслідків того чи іншого кроку, про які радникам думати нецікаво. Звідки ця пристрасть вчити іншу країну, достеменно її не знаючи і не володіючи досвідом успішних системних реформ в країні власній?

Читайте также:

Цена российской армии, — военный эксперт

Схиляюся до того, що від імперського психотипу. Адже він по-різному може себе виявляти. Зокрема і в радикально антиімперській формі, як спочатку було, наприклад, у більшовиків. Або у формі «ліберальної імперії», як було у Чубайса. Або в домаганнях на лідерство Росії у європеїзації пострадянського простору, як сьогодні у Ходорковського і його прихильників. Амбіції і комплекси старшого брата, який не хоче залишати молодшого без братньої опіки, – це, схоже, в крові.

Читайте также:

Путин и Трамп: в какой последовательности эти негодяи утратят власть

Звідси, мабуть, і постмайданівський свербіж радників, що став хронічним. Ось уже й владу пропонують українцям скинути як таку, що для них не підходить. Бо краще знають, яка підходить. У Кремлі, між іншим, теж вважають, що влада у сусідів не та, що їм потрібна, і не зле б її поміняти. Не на виборах, а якось інакше і якомога швидше. Ну а що хаос при цьому може статися, так це ж добре – народженому опікати без опікуваного життя не в радість. Претенденти ж на роль старшого брата, що Кремлем незадоволені, про хаос не думають. Вони впевнені, що разом із падінням київської влади Україна приречена прискорено стати європейською, але під проводом яких лідерів і партій, чомусь не повідомляють. Схоже, що й не знають.

Мені подобається, що українці виявляють останнім часом підвищену чутливість до імперіалізму, що йде зі Сходу, і все меншу прихильність розбиратися в його ідеологічних кольорах і відтінках. Розуміючи, що з пострадянської трясовини вони можуть вибратися тільки самі, що їм і тільки їм визначати вектор свого розвитку і його темпи, як і порівнювати останні не тільки з бажаним, але і з наявним станом. А у відповідь на доброзичливі поради сусідів, що претендують у перспективі забезпечити лідерство своєї країни в європеїзації пострадянського простору, радять для початку перейнятися тим, щоб країна ця перестала бути головною тому перешкодою.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Политик – это человек, который пожертвует вашей жизнью за свою родину."

Тимошенко проводит отпуск в компании одиозных регионалов

Друг и партнер Порошенко прикупил Запорожский титано-магниевый комбинат за 1 доллар

Жизнь в “ЛНР”. Заложники войны

Сторонник «диеты» для украинцев Рева нашел себе «аппетитного» зама (фото)

Нас отдали в пожизненное тарифное рабство Ахметова?

Эпоха Путина заканчивается

Смертельное ДТП: Геращенко рассказал, что грозит Дыминскому

Геращенко рассказал, что грозит Дыминскому

Вкус насилия

Министра иностанных дел Германии призывают к ответу за ужин с Путиным

Начальник Генштаба заявил о «диверсии»

Коли відповідальність перекладають на жертву

Моя страна не способна интегрироваться в европейский мир – белорус

Что бывает с теми, кто пытается организовать референдум в России. ВИДЕО

Вывоз угля из ОРДЛО: как Украина может наказать злоумышленников

Глава Пентагона посетит Украину с официальным визитом ко Дню независимости

Стало известно, как Путин захватит Беларусь

Дохла корова в Кремлі: чому Росія – це надовго

Журналист: Ситуацию на Донбассе опять пустили на самотек

Відкриття реєстру власників українських компаній: проблеми і користь