USD26.4991

Про амбіції і комплекси старшого брата

Півтора року вже слухаю і читаю твори людей (у різний час різних), які добровільно взяли на себе роль учителів України. Вони переконані, що знають, що там треба і що не треба робити. Я не владу російську маю на увазі, а її опонентів. Тих, хто не за проросійську, а за європейську Україну.

Вони вчили українців відстоювати Крим силою небоєздатної армії.

Вони пояснювали українцям, зімкнувшись в цьому з Путіним і Лавровим, переваги федерального державного устрою перед унітарним.

Вони закликали Київ оголосити військовий стан, тобто ініціювати переведення нелегальної локальної війни в легальну та повномасштабну.

Вони наполягали на негайному, незважаючи на війну, запуску радикальних реформ – в економіці і не тільки в економіці.

Вони радили згорнути всю торгівлю з Росією, бо з військовим супротивником не торгують.

Вони волали і волають до українського суспільства: скиньте ж, нарешті, цю напівсовкову владу, яка все робить не те і не так, бо те і так робити не може і не зможе.

Читаю, слухаю і не втомлююся дивуватися. Бо все, що йшло і йде від російських непроханих радників, в Україні обговорювалося й обговорюється і без них, причому з урахуванням внутрішніх і зовнішніх наслідків того чи іншого кроку, про які радникам думати нецікаво. Звідки ця пристрасть вчити іншу країну, достеменно її не знаючи і не володіючи досвідом успішних системних реформ в країні власній?

Читайте также:

У Януковича появился шанс стать премьер-министром Украины

Схиляюся до того, що від імперського психотипу. Адже він по-різному може себе виявляти. Зокрема і в радикально антиімперській формі, як спочатку було, наприклад, у більшовиків. Або у формі «ліберальної імперії», як було у Чубайса. Або в домаганнях на лідерство Росії у європеїзації пострадянського простору, як сьогодні у Ходорковського і його прихильників. Амбіції і комплекси старшого брата, який не хоче залишати молодшого без братньої опіки, – це, схоже, в крові.

Читайте также:

Біда, коли Конституцію змінюють піарники та дилетанти

Звідси, мабуть, і постмайданівський свербіж радників, що став хронічним. Ось уже й владу пропонують українцям скинути як таку, що для них не підходить. Бо краще знають, яка підходить. У Кремлі, між іншим, теж вважають, що влада у сусідів не та, що їм потрібна, і не зле б її поміняти. Не на виборах, а якось інакше і якомога швидше. Ну а що хаос при цьому може статися, так це ж добре – народженому опікати без опікуваного життя не в радість. Претенденти ж на роль старшого брата, що Кремлем незадоволені, про хаос не думають. Вони впевнені, що разом із падінням київської влади Україна приречена прискорено стати європейською, але під проводом яких лідерів і партій, чомусь не повідомляють. Схоже, що й не знають.

Мені подобається, що українці виявляють останнім часом підвищену чутливість до імперіалізму, що йде зі Сходу, і все меншу прихильність розбиратися в його ідеологічних кольорах і відтінках. Розуміючи, що з пострадянської трясовини вони можуть вибратися тільки самі, що їм і тільки їм визначати вектор свого розвитку і його темпи, як і порівнювати останні не тільки з бажаним, але і з наявним станом. А у відповідь на доброзичливі поради сусідів, що претендують у перспективі забезпечити лідерство своєї країни в європеїзації пострадянського простору, радять для початку перейнятися тим, щоб країна ця перестала бути головною тому перешкодою.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Для политиков реформы – это во-вторых, а может даже в-третьих. Любой ценой удержать себя во власти – вот что для них во-первых."

© Олег Попцов

Беги уже сейчас: учимся распознавать провальные отношения

Климкин опроверг главную ложь Путина

Притязания ровенского профессора: скандал набирает обороты

Саакашвили сообщил, кто занимался похищением его соратников

Украинец произвел спортивный фурор в США

Установлена диета, которая продлевает жизнь

Как выглядит самый дорогой земельный участок в мире

Советник Трампа прибыл в Харьков: фото

Спокойной ночи: диктатор Мугабе шокировал весь мир своим заявлением

Джонни Депп резко обнищал и продает квартиры: фото роскоши

Свитолина рассказала о смене украинского гражданства

Боевики пытаются обмануть ОБСЕ

Побили и заковали в наручники: стало известно, куда вывезли соратников Саакашвили

В чем отличие систем “условных” Януковича и Порошенко

Война затянется: историк назвал запасной план Путина относительно Украины

Сколько граждан хотят связать судьбу Украины с НАТО

Привет, 30-е! Боевики начали открытый грабеж

Санта вже не той: що сталося з відомим різдвяним роликом від Coca-Cola

Украинский памятник стал рекордсменом Гиннеса

Це необхідно: озвучено план нападу України на сусідню країну