USD25.4904

Що таке міжбанк і для чого він

Міжбанківський валютний ринок, або ж міжбанк – це словосполучення, котре часто зустрічається у засобах масової інформації. Причина уваги журналістів до цієї інституції є поважною – там визначається готівковий курс долара, євро чи іншої іноземної валюти до гривні, і це один з основних інструментів визначення співвідношення попиту та пропозиції щодо основних світових валют.

Як виглядає міжбанківський ринок

Міжбанк – це в першу чергу майданчик, на котрому зустрічаються продавці та покупці долара, євро, російського рубля та інших валют. Оскільки проводити будь-які операції на цьому майданчику можуть тільки банки, котрі є резидентами України й мають відповідну ліцензію, то вони представляють інтереси компаній, котрі мають потребу в продажу чи в придбанні валютних коштів.

Строго кажучи, міжбанківський валютний ринок – це сума здійснених операцій купівлі-продажу безготівкової валюти за гривню як між банками, так і між банками та їх клієнтами. З фізичної точки зору це електрона система реєстрації заявок та підтвердження угод, наприклад, Valcli, лінії зв’язку й клієнтські комп’ютери в банках-учасниках торгів.

Читайте также:

Очередной банк попрощается с украинцами

Робота міжбанку

Стартує робота міжбанку, як пише Minfin.com.ua, о 9:30 за київським часом. Банки, котрих прийнято називати маркет-мейкерами реєструють свої пропозиції, як щодо об’єму продажу чи купівлі, так і щодо курсу.

Основна робота починається коло 11:00. Маркет-мейкери уточнюють котирування, ведучи додаткові переговори для цього й здійснюють угоди. До обіду здійснюється коло 80% всіх угод.

Після обіду активність маркет-мейкерів дещо падає, в цей час реалізується коло 20% всіх угод.

Читайте также:

МВФ проверит закон о пенсионной реформе

Під кінець дня учасникам торгів залишається підтвердити угоди в Valcli й провести відповідні розрахунки з застосуванням міжнародної системи SWIFT.

Варто зазначити, що в один день маркет-мейкер може бути або лише покупцем, або лише продавцем. Відмінити зареєстровану в Valcli пропозицію чи угодою заборонено.

Якщо в торгах приймає участь Нацбанк, його контрагентами стають тільки банки, котрі зареєстрували відповідну заявку до 15:00. Нацбанк може задовольняти ці заявки в якому завгодно обсязі, що спонукає майстер-мейкерів завищувати потрібну суму, деколи значно.

Регулювання міжбанку

Міжбанківський валютний ринок регулюється правилами, встановленими Нацбанком та законодавством. Головний фінансовий регулятор країни відслідковує роботу міжбанку, параметри моніторингу можна побачити на сайті установи. Фахівці НБУ вираховують як діючий середньозважений курс, так і прогнозований. Цей курс надалі стає основою для прийняття рішень покупцями та продавцями валюти.
Загалом у Нацбанку щодо міжбанківського валютного ринку є достатньо великі повноваження, котрі стосуються як встановлення курсу валют, так заходів до порушників правил торгів.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"У нас начинается тяжелый период жизни: парламентские, затем еще страшнее - президентские выборы"

© А.Лукашенко

Украину ожидает эпохальное изменение: почему как прежде уже не будет

Зачем Украине военный парад: в Раде дали громкий ответ

Завдяки “зусиллям” Путіна

The Economist: Почему со стороны России глупо не приглашать наблюдателей НАТО на свои военные учения

Скандальный мэр Харькова заявил, что ему обещали отдать Киев

Сакральная жертва Кремля

Мы сделали действительно правильный шаг к независимости

Как угонщики поплатились за машину полицейского начальника (фото)

Польша запретила въезд всем участникам АТО?

Черновцы и Одесса отваливаются от Украины – Лещенко

Тимошенко проводит отпуск в компании одиозных регионалов

Друг и партнер Порошенко прикупил Запорожский титано-магниевый комбинат за 1 доллар

Жизнь в “ЛНР”. Заложники войны

Сторонник «диеты» для украинцев Рева нашел себе «аппетитного» зама (фото)

Нас отдали в пожизненное тарифное рабство Ахметова?

Эпоха Путина заканчивается

Смертельное ДТП: Геращенко рассказал, что грозит Дыминскому

Геращенко рассказал, что грозит Дыминскому

Вкус насилия

Министра иностанных дел Германии призывают к ответу за ужин с Путиным