USD26.4843

У своїй мовній політиці щодо меншин в Україні наші західні сусіди дійшли до абсурду – журналістка

У своїй мовній політиці щодо меншин в Україні наші західні сусіди дійшли до абсурду – журналістка

Сьогодні у ПАРЄ – день обговорення статті 7 українського закону про освіту: щодо мов національних меншин. Угорщина і Румунія вважають, що закон суттєво обмежує права їхніх меншин в Україні на навчання рідною мовою. 

Насправді, так воно і є. Якщо брати до уваги те, що попередня версія закону дозволяла нацменшинам взагалі не вивчати українську мову. 

Про це вчора з трибуни ПАРЄ нагадав і президент Порошенко: пояснення мовної статті закону про освіту – найсильніша частина його виступу. Як приклад президент навів закарпатське Берегово (на жаль, називаючи його Бєрєґава на російський штиб), де 75% випускників шкіл не розуміють української.

Очевидно, що у своїй мовній політиці стосовно румунської та угорської меншин в Україні, наші західні сусіди дійшли до абсурду: є цілі населені пункти, мешканці яких здебільшого не знають українську мову. Така ситуація звісно не може не турбувати й не обурювати кожного українця.

Але якщо більшість громадян України обурює закарпатець, який розмовляє виключно угорською, чому їх же не обурює мешканець Сходу України, який розмовляє виключно російською?

Варто розуміти, що стан справ, що склався нині в мовній царині України, – результат саме імперської мовної політики Москви і її аґентів у вищих ешелонах влади України (на кшталт Табачника).

Читайте также:

Прорыв Саакашвили: как власть уничтожила репутацию страны

Продовжуючи тиху русифікацію вже незалежної України, камуфлюючи пропаганду і розвиток вжитку російської мови під захист мов меншин, наші вороги зі Сходу заклали в українському законодавстві підвалини для того, чим, власне, скористалися друзі з Заходу. Раз є закон, є можливості, то чому їх не застосовувати. Це політика і державні інтереси.

Інша справа, чому офіційна Україна раніше не звертала увагу на це? Де був президент останні три роки? Де було міністерство освіти? На Марсі?

Чому не створювалися умови для вивчення української мови всіма громадянами України, навіть у школах нацменшин? 

Може, тому, що прийшлося б екстраполювати цю схему і на російські школи?

Законодавство тієї ж самої Румунії ще більш лояльне до меншин, дозволяючи їм навіть вищу освіту здобувати рідною мовою. Але що ми маємо в реалі: більш, ніж двохсоттисячна українська діаспора офіційно називається 50-тисячною, і навіть на таке число українців у Румунії відсутні початкові і восьмирічні школи, у яких викладання повністю ведеться українською мовою. Єдиним повноцінним українським навчальним закладом є Педагогічний ліцей імені Тараса Шевченка у місті Сігету Мармацієй. 

Читайте также:

Сорвиголова Саакашвили готовится стать символом – Die Zeit

Тобто, закон існує, дуже хороший, але не виконується. Бо в інтересах Румунії навпаки добиватися поступової асиміляції українців. Те саме – захист своїх інтересів в абсолютно законній формі – Румунія здійснює на території України.

Так само діє і інший наш сусід – Угорщина. Ось і сьогодні, відразу після вчорашнього провального Страсбурга, міністр закордонних справ України Павло Клімкін їде в Будапешт: вмовляти свого колегу Сіярто, який вже дійшов до того, що здійснює неузгоджені з Києвом візити на українське Закарпаття, і навіть дозволяє собі публічно відмовити нашому міністру в зустрічі на нашій землі.

До речі, згідно з інформацією Ради Європи, ні початкових, ні середніх шкіл з українською мовою викладання в Угорщині немає.

А завтра під українським посольством у Будапешті пройде акція «Самовизначення для Закарпаття». Хто винний у тому, що дійшло до такого? Чи не сама українська влада?

Бо управління державою шановний пане президенте і шановні міністри – це не лише спрямування фінансових потоків на «свої» фірми. Це – визначення і реалізація державної політики у всіх сферах життєдіяльності. Це складна справа, це кропітка робота, якій треба віддавати весь свій час і життя.

А якщо нічим і ніколи серйозно не перейматися, крім піару, то рано чи пізно почнуться проблеми.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Правительство давно усвоило, что легче всего взять деньги у бедных. Конечно, их у бедных немного – но зато бедных до xpeна..."

Как каталонцы отреагировали на арест своих лидеров

Климатологи рассказали, сколько продлится “бабье лето”

Як концентрується воля українців?

Между Польшей и Украиной может разразиться «исторический» скандал

Стало известно, кого из украинцев не пустят в Россию

На Мальте взорвали журналистку, расследовавшую панамские офшоры

Стало известно, чем закончится «побоище» под Радой

Пассажиров популярного поезда пересадят на автобусы

Нардепа Гончаренка закидали яйцями. ВІДЕО

Это только начало: что ждет власть после митингов под Радой

Що треба знати про НАТО

Без предварительной прелюдии сразу к жесткому процессу: на митинге потребовали отставки президента

Военные окружили дом Порошенко: что происходит

У Вінниці заснували премію ім. М. Леонтовича

В Италии трагически погибла молодая украинка

Перекрашенное колорадское кодло распиливает Одесскую область – активист

У Вінниці маскують гральний бізнес

Депутат, носивший на руках Яценюка, рассказал о подбитом глазе

У Вінниці обікрали школу

Протестное движение превращается в фарс и балаган, – блогер