USD25.5727

У Великобританії побудують перші у світі лагунні електростанції

Будівництво першої лагунної електростанції (ЛЕС) заплановане у Суонсі (Уельс): вона забезпечить електроенергією 155 тисяч будинків.

Вартість першої електростанції складе мільярд фунтів стерлінгів, і за мегават-годину доведеться викладати відносно великі гроші, проте Tidal Lagoon Power (фірма-автор проекту) стверджує, що подальші споруди коштуватимуть значно дешевше. Зараз Tidal Lagoon Power просить 168 фунтів за мегават-годину у Суонсі, але електростанція у Кардіффі (зі зручнішою лагуною) вимагатиме не більше 95 фунтів. Для порівняння, одна мегават-година електроенергії із проектованої АЕС у Хінклі-Пойнт буде коштувати 92,5 фунта, однак ризики для навколишнього середовища у АЕС значно вищі.

ЛЕС відрізняються високими витратами на будівництво станцій: наприклад, у Суонсі доведеться споруджувати дамбу довжиною 8 кілометрів. Однак низькі витрати на експлуатацію дозволяють окупити первинні витрати, стверджує генеральний директор Tidal Lagoon Power Марк Шоррок (Mark Shorrock). Кошти на ЛЕС у Суонсі вже зібрані. На даний момент міністерство енергетики розглядає проект кардіффської електростанції.

ЛЕС працюють за принципом шлюзных воріт. На початку припливу ворота у дамбах закриваються, і вода накопичується на зовнішній території лагуни. У момент максимального припливу, ворота відкриваються і вода вривається всередину лагуни, рухаючи турбіни. Перед відливом ворота закриваються і випускають воду лише за максимального падіння рівня води навколо лагуни – та ще раз крутить турбіни.

Читайте также:

Впечатляюще! Второй украинский наноспутник вывели на орбиту

Перевага лагунної енергії – не лише екологічність: на відміну від сонячних та вітрових електростанцій, ЛЕС спирається на передбачуваний щоденний ритм припливів та відливів. Що стосується шкоди для навколишнього середовища, то, згідно із заявою фірми, від потрапляння в турбіни постраждає дуже небагато риб. Крім того, запуск ЛЕС у Суонсі дозволить закрити електростанції в Абертсо, що працюють на вугіллі, – одні з найбільш брудних у світі.

ДЕТАЛЬНІШЕ ЧИТАЙТЕ НА УНІАН:HTTP://WWW.UNIAN.UA/SCIENCE/1050553-U-VELIKOBRITANIJI-POBUDUYUT-PERSHI-U-SVITI-LAGUNNI-ELEKTROSTANTSIJI.HTML

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Правительство давно усвоило, что легче всего взять деньги у бедных. Конечно, их у бедных немного – но зато бедных до xpeна..."

Скоро увидим, кого выберет Кремль на главаря чекистского режима

За «агента Кремля» в Раде взялись детективы НАБУ

Мужчина на Крещатике передумал прыгать с отеля

Украинский завод будет обслуживать Boeing и Airbus

А потом пошло вторжение российских войск…

Пограничники решительно настроены «встречать» Саакашвили

Пророссийские политики из Украины в России не нужны

ГПУ пришла с обысками к скандальному нардепу

Хороших ходов у Путина не осталось

Как платишь, так и стоишь

Роскошные курорты и алкоголь: как отдыхают Добкин и его дети (фото)

Россия – страна “если бы”

Нардеп рассказал, как завод президента выиграл договорной тендер (видео)

З Шабуніним і шабуніними влада не домовиться, на різних цінностях виховані, – Гриценко

Украинский байкер поразил мир

Как чиновники покупают Mercedes по цене «Ланоса» (фото)

Чому Захід допомагає Україні й чого нам не обійтися без його допомоги

До чего боевики довели жителей Донбасса: статистика ООН

Власть доигралась: Запад напрямую будет руководить Украиной

Скотный двор. Иловайский котёл и приказ Сталина