USD25.8987

У Вінницю приїде посол Бельгії – розповісти правду про інвестиції в Донбас

У Вінницю приїде Надзвичайний і Повноважний посол Королівства Бельгія в Україні Люк Якобс на відкриття виставки «Іноземні інвестиції в Україну. Кінець ХІХ ст. – початок ХХ ст. Частина перша: Бельгія». Відкриється вона 7 листопада, о 15:30 у ВДПУ імені М. Коцюбинського.

Перед відкриттям виставки для студентів та усіх бажаючих пан Люк Якобс спільно із завідувачем науково-дослідного та експозиційного відділу історії України ХІV ст. – поч. ХХ ст. Дніпропетровського національного історичного музею імені Дмитра Яворницького Валентиною Лазебник прочитає лекцію на тему бельгійських інвестицій в економіку України ХІХ ст. – початку ХХ ст., зокрема заводів на території Донецької і Луганської областей.

14858606_1231480740251109_256408559_o

«Заборонена, накладена на дослідження цієї теми, практично повна відсутність літератури у радянські часи була тієїю причиною, що інформація про це досі не доводилася до відома людей. Можливо, незнання історії і стало причиною того, що відбувається сьогодні в Україні» – зазначила Валентина Лазебник, автор виставки, завідувачка науково-дослідного та експозиційного відділу історії України ХІV ст. – початку ХХ ст.

14894481_1231480826917767_1249891397_o
Виставка «Україна-Бельгія» покликана зруйнувати міф про радянську індустріалізацію центру, сходу та півдня України. Основний акцент проекту – європейський період в історії розвитку регіону, який на даний момент недостатньо досліджений і залишається маловідомим для широкого загалу. Особливо значним був вплив бельгійського підприємницького капіталу, через що Придніпровсько-Донецький регіон називали «Українською Бельгією». На виставці буде майже 250 історичних документів та світлин тих часів, які яскраво і детально відтворюють цей важливий період.

Читайте также:

В будинку на Вінниччині знайшли вбитого чоловік

Читайте также:

На Вінниччині трьох поліцейських відсторонили від служби через бійку в кафе

14858636_1231474993585017_1159077584_o
Основою для виставки стала колекція дніпропетровського мецената Дмитра Піркла, який протягом 2011-2015 років купував історичні документи у Європі. Експозицію сформували Валентина Лазебник та дизайнер Юрій Малієнко. Меценат та фундатор виставки зазначає, що вона дасть дасть змогу відвідувачам побачити історичні свідчення на власні очі, а науковців спонукатиме на подальші відкриття. Нині організатори заходу хочуть повернути в Україну втрачені документи і дати можливість науковцям ґрунтовніше займатися дослідженням цієї теми.

Читайте также:

На Вінниччині інкасаторська машина врізалася в припаркований «ЗІЛ». Є постраждалі

14858720_1231474976918352_183738716_o

  •  Сама виставка дуже красива і складається з фото та документів. Під час лекції посол розповість про наші подорожі в східні регіони, про те, в якому стані зараз заводи в містах на сході – розповідає координатор проектів і комунікацій Мистецького напрямку Українського кризового медіа-центру Ольга Гончар.

Виставка «Україна – Бельгія» протягом літа цього року відвідала Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Краматорськ, Маріуполь, Дружківку, Костянтинівку та Слов’янськ.

Із ініціативи куратора проекту та випускника Інституту історії, етнології та права ВДПУ імені М. Коцюбинського Леоніда Марущака виставку представлять у Вінницькому педагогічному університеті. Триватиме вона до 11 листопада.

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Вы знаете когда врет политик – когда у него шевелятся губы."

Русские думают, что после “Розпрягайте хлопці коні” в Москве украинцы захотят дружить, — блогер

Саакашвили дал дельный совет Порошенко

Голливудский режиссер «потроллил» Трампа (видео)

Глава Пентагона жестко высказался по отношению к России

Онищенко розплатився за депутатський мандат мішками грошей

Премьер Италии поставил ультиматум своей стране

“Порошенко завел переговорный процесс по Крыму и Донбассу в тупик” – Тимошенко. ВИДЕО

В Одессе уничтожили волонтерский центр (фото)

Google показал, как менялся Киев за 30 лет

Саакашвили назвал главную ошибку Порошенко

5 погибших: при попытке задержать грабителей полицейские погибли под “дружеским” огнем

Оккупанты Крыма приняли судно с неизвестным грузом

Часть оппозиции США признала поражение перед Трампом

В Узбекистане началось голосование на выборах президента

Путина начал нервировать вопрос об украинских узниках

Савченко дала рекомендации Трампу: без «теплых» объятий

Шустер уже вошел в историю украинской политики как культовый персонаж

Почему Путин боится открытой войны с Украиной

Тегеран ответил на санкции США угрозами

В деле Сущенко появятся неожиданные помощники из ЕС