USD26.4255

Українці цінують стосунки з ЄС та США вище, ніж з Росією – Gallup

Більшість українців зараз вважають, що важливіше мати кращі стосунки з ЄС та США – навіть якщо це ускладнює відносини з сусідньою Росією – ніж зближуватися з Росією, ризикуючи погіршити стосунки із Заходом.

Дехто може вбачати в цьому ознаку того, що Захід перемагає у протистоянні з Росією щодо України, але не всі українці погодяться з такою думкою, в першу чергу, ті, хто мешкає на Сході країни. Багато тих, хто впевнений, що партнерство необхідно підтримувати з обома, як із Заходом, так і з Росією.

Такі висновки можна зробити з результатів опитування громадської думки Інститутом Ґеллапа (Gallup) у вересні-жовтні 2014 року, одразу після введення перемир’я між урядовими силами і про-російськими бойовиками в Донбасі. Результати опубліковані на сайті Інституту 16 грудня.

Опитування Gallup у 2014 році не поширювалися на населення Криму, а також окремих регіонів Донецької та Луганської областей, де для цього не було відповідних умов. Таким чином, в опитуванні не брали участь від 10 до 13% дорослого населення України.

Читайте также:

Убийство Гонгадзе: вдова журналиста обратилась к власти

За даними опитування, яке відбулося після підписання угоди про асоціацію України з ЄС, 43% українців переконані, що важливіше мати близькі стосунки з ЄС, навіть якщо це зашкодить відносинам з Росією. Тільки один з семи опитаних (14%) вважає, що важливіше мати дружні стосунки з Росією, навіть якщо це зашкодить стосункам з ЄС. В той же час, трохи більше ніж кожний четвертий (27%) респондент висловився за тісні відносини з обома сторонами.

Читайте также:

Митинг в подземелье: горняки пригрозили штурмом

Результати суттєво відрізняються в залежності від регіону. В той час, як населення Сходу і Півдня розділилися в своїх симпатіях, жителі Центру та Півночі (46%) та Заходу (66%) більше єдині у прагненні в першу чергу підтримувати гарні стосунки з ЄС.

До необхідності розвитку стосунків з обома, з Росією – з одного боку, і ЄС – з другого, на Заході України схиляються 12% опитаних, а в Центрі та Півночі – 33%.

Що стосується США, то 37% опитаних виступають за тісніші стосунки з США, навіть якщо це погіршить взаєморозуміння з Росією. 16% схиляють в бік Росії, ніж до США. 27% виступають за партнерство з обома країнами.

Тут також існують регіональні відмінності. 19% українців на Сході і Півдні висловили симпатії до США. В Центрі та Півночі таких – 41%, а на Заході – 59%.

Більшість українців (53%) переконані в необхідності жорсткої позиції України стосовно Росії, тоді, як 19% вважають, що Україна має зробити все необхідне, що підтримувати дружні стосунки з Росією.

Результати базуються на особистому опитуванні 1 тис дорослих у віці від 15 років.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Если вы смотрите телевизор - вы, должно быть, заметили, что хорошие парни побеждают плохих всегда, кроме девятичасовых новостей."

Побег Розенблата: что произошло в аэропорту, подробности

Старт медреформы: за что придется платить украинцам

Люди уже давно живут государствами, а не странами

Новий скандал у Раді: метальника гранати Левченко відправили до вбиральні

Детский кашель: причины и лечение

Що тішить – попри всі політичні розбіжності

Церковные праздники ноября 2017: календарь событий

Завтра в Раді розглянуть два законопроекти про скасування депутатської недоторканності

На лабутенах: Луценко красовалась в Раде в туфлях на 13 пенсий

Андрій Садовий: «Самопоміч» братиме участь в президентській кампанії»

Рада ухвалила медичну реформу

Осторожно, не для слабонервных! Появилось подробное видео ДТП в Харькове

Дещо про політичний популізм та державне лідерство

Популярный интернет-провайдер взвинтит цены

Дію “донбаського” законопроекту хочуть поширити й на Крим. ДОКУМЕНТ

Рада приняла скандальный закон о медреформе: что изменится

День инженерных войск Украины 2017: история и традиции праздника

Черная метка для Додона: президенту Молдовы угрожает отставка

Бунт под Радой: на что согласилась Банковая

Держитесь крепче: водителям пообещали новый штраф