USD25.8987

Україна, Росія, США й Трамп: період невизначеності

Україна, Росія, США й Трамп: період невизначеності

Один із найважливіших факторів, який сьогодні впливає на дії Росії – невизначеність, що склалася після президентських виборів у США, зауважує у своєму блозі на “Новому часі” політолог Олексій Гарань. З одного боку, Захід підтримує продовження санкцій, про що лідери США і Німеччини заявили під час візиту Барака Обами в Європу. З іншого – Путін намагається зірвати ці санкції і розколоти єдиний фронт Заходу, зокрема, скориставшись перемогою Дональда Трампа.

Обама й інші західні лідери намагаються створити ситуацію, коли Трамп буде змушений продовжувати налагоджену зовнішньополітичну лінію США. Трамп, тим часом, формує свою команду, в якій уже є вельми суперечливі особистості.

Призначення керівника Національного комітету Республіканської партії Райнса Прібуса керівником апарату президента є позитивним знаком: значить, Трамп намагається взаємодіяти з істеблішментом Республіканської партії. Відповідно, є сподівання, що зіграє традиційна зовнішньополітична стратегія республіканців. Водночас новообраний президент запропонував Майклові Фліну стати радником із національної безпеки, що викликає великі питання. Відставний генерал-лейтенант, звісно, досвідчений у військовій і розвідувальній сфері, але із символічної позиції, він робив речі, які ставлять під сумнів його неупередженість. Зокрема, йдеться про його візит до Росії на святкування 10-річчя заснування пропагандистського рупора Кремля Russia Today.

Читайте также:

ГПУ взялась за расследование земельных махинаций «молодой команды Черновецкого»

Деякі демократи і республіканці кажуть, що потрібно посилити санкції проти Росії. При цьому у відомому виданні The National Interest з’являється стаття декількох юристів, які, по суті, пропонують вивести питання Криму за дужки російсько-американських відносин, зберегти статус-кво Донбасу як частини України (правда, незрозуміло, що мається на увазі), надати їй пакет фінансової допомоги на відбудову Донбасу за участю Росії, США та ЄС в обмін на відмову від зближення з Євросоюзом. Це сказано не прямо, а випливає із контексту статті, яка, насправді, відображає саме те, чого хоче Росія.

Читайте также:

Вторая операция в Украине: 30-летней женщине вшили механическое сердце

Путін посилає новообраному американському президентові чіткий сигнал – Україна не повинна залишатися одним зі пріоритетів зовнішньої політики США, мовляв, Кремль і Білий дім можуть домовитися про безліч інших, важливіших питань. Наприклад, про боротьбу з тероризмом.

Обама, тим часом, намагається продемонструвати, що в американській зовнішній політиці буде спадкоємність, в тому числі щодо України. І нам це вигідно. Ухвалена в Третьому комітеті ООН резолюція щодо Криму, де Росія названа країною-окупантом, а анексований півострів – тимчасово окупованою територією, – є ще одним тому підтвердженням.

Таким чином, у США намітилося дві лінії: Обама, який хоче закріпити те, що було зроблено за часів його президентства, зокрема, ті ж санкції; і Трамп, який поки остаточно не визначив свою зовнішньополітичну стратегію. Нинішню міжнародну ситуацію можна визначити як період невизначеності. Кожна сторона тестує іншу.

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"К сожалению, понятия хороший человек и хороший политик далеко не одно и то же."

© Антон Савин

Украинцев ждет повышение цен на алкоголь

Суд по делу событий 2 мая начнется с начала

Экс-главу ВВ подозревают в дезертирстве и организации тяжких преступлений против Майдана, — ГПУ

Украина передала НАТО информацию о возможном завозе из Сирии в Крым химического оружия

Экс-глава ВВ признал, что вел переговоры с руководителем снайперов во время расстрела Майдана

Шуляк рассказал о причинах бегства силовиков в кровавое утро 20 февраля

НАТО восхитилось расходами Украины на армию (фото)

Как украинцам бороться с Кремлем

Тука спрогнозировал судьбу Захарченко и Плотницкого

Антианшлаг: что происходит в суде, где допрашивают Шуляка (фото)

Синдром КНДР. Почему украинские ракеты так разозлили “недофюрера”, — Портников

Гибридная война закончена, фашизоидного запала хватило на 2,5 года, — Пионтковский

Киев бросил Кремлю циничный вызов, — политолог

Сказка ни о чем, или “Эй-ти” чекиста Путина, — профессор

Украинцы переиграли русских в их же рулетку, — публицист

Хто такі іноземні агенти: досвід США

СБУ відкрила провадження проти російського актора Івана Охлобистіна

Путин не управляет какой-то одной силой в Украине, он пытается управлять всеми

Збройні сили України успішно завершили ракетні стрільби

Украина показала зубы: арестовано румынское судно, побывавшее в Крыму. ФОТО