USD25.4904

Великим банкам банкрутство не загрожує – експерт

Власники великих банків готові збільшувати капітал установ, щоб у Нацбанку не було підстав визнати їх неплатоспроможними. Зараз у полі зору НБУ дрібні та середні установи, які тільки формально дотримуються банківських нормативів, а реально займаються нелегальними операціями, заявив в ефірі радіостанції Голос Столиці головред журналу «Деньги.ua» Олександр Крамаренко.

До 2015 року неплатоспроможними можуть бути визнані ще близько 10 банків. Про це повідомив заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Андрій Оленчик. У той же час він зазначив, що фонд ще не знає, яке рішення буде прийнято НБУ.

Проблема є, але кого вона може торкнутися – поки що не відомо. Заяву представника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб в ефірі радіостанції Голос Столиціпрокоментував головний редактор журналу «Деньги.ua» Олександр Крамаренко.

Фонд не повідомляє, про які банки йде мова. Чи може це спонукати вкладників банків побігти знімати гроші зі своїх рахунків?

– Я сумніваюся, що побіжать, тому що ті, хто хотів зняти гроші – вже збігали в банки, і, я думаю, не один раз. Якщо говорити з приводу такого роду заяв фонду, то вони неприйнятні для людей, що займають таку посаду. Хлопці, якщо ви вважаєте банки неплатоспроможними, вводьте тимчасові адміністрації і далі за процедурою. Тому що це розгойдування ситуації без жодного логічного сенсу.

Читайте также:

Как изменятся пенсии в Украине с 1 октября: опубликованы суммы и нюансы

З’явилася інсайдерська інформація про те, що в найближчі місяці з ринку можуть вивести «двома партіями» близько 30 банків. Для цього фонд зараз активно набирає нових, кваліфікованих співробітників для роботи тимчасовими адміністраторами.

– Тимчасові адміністратори ніколи не були зайвими, особливо в часи кризи. Але я не думаю, що будуть виводити 30 банків. Більше того, я не дуже впевнений з приводу 10 установ, про які йшла мова в заяві фонду. Коли я спілкувався з першим заступником голови НБУ, він стверджував, що з великими і найбільшими банками ситуація більш-менш зрозуміла. Проблеми є, але є позиція власників цих банків, які готові збільшувати капітал для розв’язання цих проблем. З тих банків, які він згадав, неплатоспроможним був оголошений тільки один – це VAB Банк. З приводу всього іншого, я не думаю, що великі банки потраплять в цю десятку. Щодо дрібних і середніх – напевно хтось буде. Я хотів би звернути особливу увагу на те, що зараз у НБУ у полі зору ті банки, які формально дотримуються банківських нормативів, а реально займаються не зовсім банківськими операціями, наприклад, нелегальним виведенням капіталів з країни і так далі. Тому я думаю, що будуть закривати ось такі банки, але в таких банках, як правило, вкрай мало депозитів.

Читайте также:

Когда стартует свободная торговля между Украиной и Канадой: появился документ

Відзначимо, що на вимогу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб порушено 152 кримінальних провадження стосовно збанкрутілих банків. Всього у правоохоронні органи подано 333 заяви. Загальна сума претензій становить 50 мільярдів гривень.
Читати повністю: http://newsradio.com.ua/2014_12_05/Velikim-bankam-bankrutstvo-ne-zagrozhu-ekspert-2636/

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"У нас начинается тяжелый период жизни: парламентские, затем еще страшнее - президентские выборы"

© А.Лукашенко

Журналист: Ситуацию на Донбассе опять пустили на самотек

Відкриття реєстру власників українських компаній: проблеми і користь

В Раде произошло дерзкое ограбление нардепов

Почему Кубань – это не Украина

В Крыму ад из-за непогоды, идет эвакуация (видео, фото)

Убийственная непогода обрушилась на Львов

Трагедия в Испании – это очень плохой сигнал для Европы

АТОшник указал на циничность киевлян во время репетиции парада

“Диверсант года”: десантник пытался подзаработать в оккупантов

Independent: Теракт в Барселоне – ответ на неоднократные призывы ИГИЛ

Украинцам запретили использовать много газа

Украинец нашел клад и приключения на свою голову

Новинский: Готов построить корабль для власти, что бы они уплыли куда-нибудь далеко

Как именно Кремль манипулирует поляками

Украинцам “улучшили” правила начисления субсидий

“Нова холодна війна”. Десять років потому

Три сценария для Украины – EurActiv

Не выйдешь ты – выйдут все: водитель автобуса налетел на участника АТО

Южная гордость. Как в США вернулся нацизм

Циничная выходка Путина: как отреагировали в МИДе