USD26.0257

Від підвищення мінімалки виграють тільки посадовці та силові структури – депутат

Від підвищення мінімалки виграють тільки посадовці та силові структури - депутат

Встановлення мінімальної заробітної плати на рівні 3200 гривень щомісячно позитивно позначиться лише на посадовцях та представниках силових структур.

Про це журналістам в кулуарах ВР заявив народний депутат, заступник лідера фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв, передає UAINFO.

Він поділився думкою щодо розрахунків, запропонованих проектом державного бюджету на 2017 рік у редакції Кабміну.

«На мій погляд, найстрашніше, що робить Кабмін, коли фактично прирівнює  перший  і десятий тарифні розряди, внаслідок чого різниця між ними становить настільки мінімальну суму, що висококваліфіковані люди з достатнім стажем роботи будуть поставлені на один щабель з тими,  хто  не має ні стажу, ні кваліфікації», –  заявив депутат.

Подібна політика раніше була започаткована стосовно пенсійного забезпечення, тепер, підкреслює він, розповсюджується на заробітні плати.

«Тільки одиниці будуть мати можливість отримувати суму, кратну встановленій мінімальній заробітній платі. Для всіх інших тарифна сітка піднімається лише на 300 гривень . Фактично, заганяють у глухий кут всю систему з оплатою праці в Україні. Думаю, саме в цьому і полягає еквілібризм уряду, де з одного боку мінімальна зарплата піднімається, але до неї не прирівнюється ні перший тарифний розряд, ні мінімальна пенсія, яка підвищується лише на 10%.  Ми потрапляємо в найстрашнішу ситуацію, коли ні стаж, ні кваліфікаційні здібності, ні можливості нічого не означають при нарахуванні заробітної плати. Єдиний, хто виграє – увесь апарат посадовців та всі силові структури – і нові, і старі», – підкреслив депутат.

Читайте также:

Суд Лондона заморозил скандальное решение «по долгу Януковича»

С.Соболєв звертає увагу на необхідності представлення Кабміном розрахунків у бюджеті, яким чином  у ньому передбачено резерв на виплату мінімалки у 3200 гривень.  

Читайте также:

На Донбассе обстреляли сотрудников Красного креста

«Поки що із усієї доповіді ми так і не побачили, де резерв для підняття заробітної плати. Тому я з острахом  спостерігаю за популізмом уряду, починаючи від безкоштовних ліків,  яких, як розумієте, ніхто не побачить, підвищення мінімальної заробітної плати, що також звучить красиво, але громадяни України нічого він цього не отримають, крім зрівняння на всіх рівнях», –  підкреслив депутат.

У пропонованій урядом схемі,  зауважив С.Соболєв, є кілька ключових ризиків.

«Для  приватного сектору ризики полягають у масовому скороченні працівників або переведенні їх на неповний робочий день. Для державних підприємств –  фактично зрівняння тарифних розрядів,  про що я говорив. Важко буде прорахувати рівень інфляції за відсутності розрахунків», –  підкреслив депутат.

Єдине, що може дати змогу підвищити мінімальну заробітну плату, на думку С.Соболєва, – детінізація.

«Але масові звернення профспілок, масові звернення підприємницьких структур говорять про одне – що їх фактично заганяють ще в ще більшу тінізацію, тому що підприємства будуть змушені або звільняти працівників, або переводити їх на неповний робочий день», – підкреслив депутат.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В политики идут не те, кто знает, что нужно делать, а те, кто знает, что нужно говорить."

© Стас Янковский