USD25.5328

Військо УНР вибило росіян з Вінниці. ФОТОРЕПОРТАЖ з історичної реконструкції

unr

Затишне подільське містечко жило своїм буденним та розміреним життям у вихідний день 1919-го року. Молоді панянки у супроводі імпозантних джентльменів здійснювали площею променад, старші жінки торгували яблуками та іншими дарами осені, поруч бавилася дітвора у свої дореволюційні ігри.

img_1624

img_1632

img_1634

Гамір ураз припинився, щойно з брами на площу вийшов загін російських білогвардійців – денікінців – які за собою тягнули ще й кулемет “Максим”.

img_1636

img_1641

Росіяни зайшли в місто і відразу направилися на базар, де саме танцювали цигани. Місцеві мешканці вочевидь напружилися, побачивши білогвардійців, однак звиклі до частої зміни влади в ці роки, поводилися стримано.

Історична реконструкція в рамках фестивалю “Жива історія: Вінниця столиця УНР” відтворює події початку минулого століття, коли війська УНР виборювали незалежність української держави відразу проти кількох потужних ворогів, зокрема російських більшовицьких військ та білогвардійців-денікінців. Організатори фестивалю – Вінницьке історичне товариство та ГО “Честь і Слава”. У реконструкції взяла участь майже сотня реконструкторів з різних міст та областей України, а також актори вінницького театру ім. Садовського.

Проте денікінці вирішили оглянути середмістя ще й з висоти: для цього командир загону послав двох бійців із завданням піднятися на водонапірну вежу. Саме там відбулася перша сутичка зі стріляниною.

img_1648

На самісінькій верхівці вежі вже сидів український диверсант – непроханих гостей він зустрів пострілами ще на сходах. Поки “білі” вирішували, як штурмувати висоту, українець з вигуками “Слава Україні!”, викинув з вежі пачку агітаційних листівок із закликом до містян не вірити денікінцям та чинити їм спротив. Під листівкою стояв підпис Головного Отамана всіх військ Української Народної Республіки Симона Петлюри. Останнє, що встиг зробити українець – запалити димову шашку, вочевидь даючи знак своїм побратимам у засідці.

img_1741

img_1658

img_1671

img_1645

Читайте також:

В Виннице откроют 350 метров экстрима для детей и взрослых (Видео)

Диверсанта, зрештою, схопили і вивели з вежі на площу: командир денікінців не довго думав над вироком – розстріляти.

img_1680

img_1686

Однак саме в цей момент з протилежного боку площі білогвардійців атакував загін Дієвої Армії УНР: з гвинтівками проти кулемету вони не мали багато шансів, та все ж змогли вибити росіян з першої лінії оборони, завдавши чималих втрат як ворогу, так і поклавши життя багатьох українських солдат.

img_1699

img_1695

img_1700

Читайте також:

В Виннице открылась первая в Украине 3D выставка живописи (ФОТО)

img_1702

Денікінці змушені були відступити до другої лінії оборони: за укріплення вже майже у підніжжя вежі. Почалася позиційна перестрілка.

img_1708

Більш-менш рівна сутичка тривала доти, доки на площі не з’явилися стрільці Української Галицької Армії та  “сюрприз” від УНР – броньовик “Петлюра”. Панцерник хвацько виїхав на центр, і одночасно з двох баштових кулеметів почав поливати свинцем денікінців.

img_1734

Зачистка вінницької площі від росіян тривала недовго: за підтримки стрільців, “Петлюра” швидко подавив вогневі точки противника, а українська піхота добила залишки російських військ. Над центром Вінниці знову замайорів синьо-жовтий український стяг.

img_1745

З останнім пострілом кілька сотень людей, що зібралися на площі, вибухнули вдячними оваціями. Загони армії переможців стали в стрій перед поглядами вінничан, до присутніх звернувся і міський голова Сергій Моргунов, який подякував реконструкторам за видовище і висловив сподівання, що такі заходи також сприятимуть зростанню національної свідомості та патріотичному духу українців.

Читайте також:

Вінничина виробляє найбільше м’яса та молока в Україні

img_1764

img_1765

img_1763

Реконструктори-військовики поволі розійшлися зі строю та почали походжати звільненою від російських загарбників, Вінницею. Напевно, вже зараз шинки та кнайпи столиці Поділля заповнюються українськими стрільцями в одностроях УНР –мають право, тепер це їхнє місто.

Коментарі (0)

Щоб залишити коментар необхідно

"Все политики делятся на два класса: те кто прикрываясь добром творят зло, и тех кто творит зло не прикрываясь ничем."

Посол назвал причину неголосования Грузии в ПАСЕ за резолюции по Украине

Кличко хочет драться сразу за несколько поясов чемпиона мира

Декларация Холодницкого: комната в общежитии, два участка земли и Mitsubishi Outlander

Порошенко принял участие в церемонии почтения памяти погибших по случаю 72-й годовщины изгнания нацистов из Украины

В Турции суд освободил из-под ареста украинское судно

Порошенко представил нового главу Киевской ОГА (ВИДЕО)

Сводный бюджет Украины ушел в “минус” почти на 32 миллиарда гривень

Украинец Аникеев стал серебряным призером Чемпионата Европы по шашкам-100 в супер-блице

Порошенко просят назначить ответственных за переговоры по освобождению удерживаемых в России украинцев

В Черногории готовился государственный переворот, СМИ сообщили о причастности россиян

Главарь “ЛНР” начал новый этап установления “личной диктатуры”

Плотницкий и Захарченко синхронно отложили «выборы»

Боевики усилили обстрелы на Мариупольском направлении

В Кабмине рассказали, вырастут ли пенсии после повышения минимальной зарплаты

Климкин обвинил наблюдателей ОБСЕ в работе на Россию

Суд продлил арест создателя «ХНР» на два месяца

Путин жалуется, что Украина отказывается от газа по $180

Переселенный Донбасс: от кризиса к катастрофе

«Калеки русского мира никому не нужны»(ВИДЕО)

Взлом почты Суркова — это начало грандиозного спектакля