USD26.4255

Вінниччина – лідер у місцевому самоврядуванні і регіональних реформах, – інститут «Нова Україна»

Інститут стратегічних досліджень «Нова Україна» почав розробку плану розвитку п’яти регіонів, які стануть локомотивами змін в країні.

Як повідомив директор інституту Андрій Єрмолаєв, в «проривну п’ятірку» увійшли місто Київ, Кіровоградська, Вінницька, Миколаївська та Одеська області. Ці регіони, на думку дослідників, можуть стати в умовах війни локомотивами стабілізації країни, її економічного відродження.

Єрмолаєв зазначив, що Київ є центром політичних та громадянських комунікацій, але у нього є і нова можливість стати своєрідним модератором національних програм, модератором інвестицій, оскільки Київ був і залишається економічним і фінансовим центром країни.

Кіровоградська область останнім часом демонструвала цікавий приклад агропромислових кластерів, створення ємного внутрішнього ринку. «Є серйозні передумови для нової ролі ядерної галузі, враховуючи, що на Кіровоградщині сконцентрована уранодобувна промисловість. Перспектива української енергетики – це мирний атом, в тому числі і з використанням сучасних технологій незбагаченого урану», – окреслив роль цього регіону Єрмолаєв.  

Читайте также:

Встановлення літака вінничанам обійдеться у 3,1 мільйона гривень

За його словами, якісно нову роль починає грати Одеська область та Одеса, яка після подій у Криму стає новою чорноморської столицею, куди переміщений флот.

А от роль Вінниччини на теренах держави очільник «Нової України» назвав унікальною. «Унікальна роль може бути у Вінницькій області та Вінниці, яка залишається лідером за досвідом і впровадженню місцевого самоврядування та регіональних реформ», – зазначив експерт.

Новим локомотивом розвитку країни може стати Миколаїв і Миколаївська область, які займають позицію центру Півдня України. «Це і суднобудівний центр, і центр військово-промислового комплексу, який зараз починає відроджуватися в силу військових замовлень», – сказав директор інституту.

Читайте также:

На набережній оновлюють подільський орнамент та український прапор

Єрмолаєв підкреслив, що Інститут вибрав саме ці регіони, бо їх роль і їх досвід є найбільш цікавими та унікальними в умовах виниклої кризи. Інститут готовий виступити в якості організатора серйозного діалогу про майбутнє з експертами, громадськими активістами та лідерами місцевого самоврядування цих регіонів.

А.Єрмолаєв повідомив, що консультації і спільна робота з експертами з цих регіонів буде реалізована в найближчі два-три місяці. «Ми хочемо встигнути до початку нового бюджетного року допомогти у виробленні програм розвитку цих регіонів з урахуванням їх нової ролі і місії. В ідеалі – це вироблення програм розвитку регіонів разом з представниками місцевої експертного середовища та передача їх органам місцевого самоврядування», – зазначив він.

А.Єрмолаєв також наголосив, що при розробці програм розвитку регіонів, акцент повинен бути поставлений не на субвенції з центрального бюджету, а на успішне залучення інвестицій, як іноземних, так і внутрішніх. «Йдеться, в першу чергу, про використання фінансових ресурсів недержавного бюджетного походження», – резюмував директор інституту стратегічних досліджень.

Джерело: http://i-vin.info

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В политики идут не те, кто знает, что нужно делать, а те, кто знает, что нужно говорить."

© Стас Янковский

Пам’ятник Небесній Сотні може з’явитись у Вінниці взимку

Бьют из новейшего оружия: подробности убийства украинского бойца

Тепловой удар: коммунальные платежи готовятся к новому прыжку

Двойной провал Саакашвили

У Вінниці діти вчили дітей робити м’які іграшки

Мяч полностью на его стороне: Найем разъяснил действия Порошенко

Под Верховной Радой снова горячо: видео

Дорога на мільйон

Оксамитова українсько-польська осінь. З надією, але без зайвих ілюзій

Сколько еще Янукович будет жить под крылом Путина

Международные эксперты написали 15 сценариев будущего Украины

Мадрид заявил о готовности приостановить автономию Каталонии

В АП выдвинули условия: чем закончилась встреча с Порошенко

Болгарские контрабандисты свободно шныряют по Крыму

Новак: Мальта интересна Украине как оффшорная зона

Сэкономим: депутаты смехотворно ограничат расходы на себя

Оккупанты задержали 18 украинцев

Верігіна: Україна стоїть на краю прірви. Потрібне мирне перезавантаження влади

Нардеп с подбитым глазом написал Луценко жалостливое письмо

Полиция штурмует палаточный городок: в ход пошла брусчатка