USD26.0311

Вінниця залучить $43 мільйони кредиту на реформу системи теплопостачання

У вінницькій галереї “ІнтерШик” сьогодні частіше можна було почути англійську та шведську, ніж українську мову: в стінах галереї від ранку зібралося півтори сотні чоловіків та жінок у ділових костюмах.

Увесь день вони вирішуватимуть, як зробити Вінницю більш енергоощадливою та здатною до впровадження “чистих” технологій: сьогодні місто приймає статусний та представницький, шведсько-український форум з енергоефективності.

 

“Чому саме Швеція? Тому що ця країна випереджає переважну більшість світу у контексті енергозбереження, утилізації сміття та застосування “зелених” технологій на роки уперед. І що важливо: наріжним каменем для шведів у цьому контексті завжди стоїть екологія, збереження навколишнього середовища, забезпечення чистоти повітря та води”, – розповідав журналістам у кулуарах “ІнтерШику” заступник міського голови Владислав Скальський.

 

Про досвід північної держави у даній царині у вітальному слові учасникам форуму розказав сам Посол Швеції в Україні Мартін Хагстрьом. Виявилося, що шведи також мають проблеми, повязані з утилізацією сміття, щоправда дещо іншого характеру, ніж в Україні. “Сьогодні в нашій країні лише 0,7% побутового сміття відправляється на звалище. Решта 99,3% – переробляються в енергію на спеціальних заводах, споруджених у Швеції у великій кількості в останні роки. Наразі дійшло до того, що наша країна змушена імпортувати сміття для цих заводів із-за кордону: свого сміття уже не вистачає”, – підкреслив посол.

 

Подібний форум в Україні відбувається вже втретє: перший відбувся у 2014-му році у Львові, наступного року був Житомир. “Сьогодні ми у Вінниці, хоч уже не вперше”, – нагадала присутнім регіональний менеджер шведської торгово-інвестиційної палати Б’янка Дохторовіч. “Для цьогорічного форуму ми обрали Вінницю, адже це місто і цей регіон наразі вважається одним з найбільш прогресивних в Україні”, – додала Б’янка.

Читайте также:

Перший безвізовий політ: з Вінниці злетить літак на Варшаву у перші хвилини “безвізу”

Компліменти пані Дохторович на адресу Вінничини почав підкріплювати фактами заступник голови ОДА Василь Броварник. “Сьогодні ми особливу увагу звертаємо на інвесторів, особливо коли йдеться про агросектор: цьогоріч лише зерна область зібрала майже 5,5 мільйонів тон – ми наближаємося до цього показника. Окрім того на Вінничині зараз працюють1300 малих та середніх підприємств, на яких задіяні 60 тисяч робітників, а загалом інвестиційний пакет області оцінюється в суму майже 9 мільярдів гривень. Ми сподіваємося, що додаткових інвесторів привабить також і той факт, що наразі ми працюємо над запуском другої лінії енергозабезпечення Вінничини, що з’єднає два енерговузла області: завершення цього проекту заплановане на 2018-ий рік”.

Читайте также:

Стадницьке сміттєзвалище зможе приймати вінницьке сміття ще принаймні 4-7 років

 

Однак значно більш масштабний проект був заявлений Вінницькою міськрадою: згідно з інформацією, оприлюдненою під час презентації, до 2020-го року Вінниця має намір залучити понад 43 мільйони доларів США на реорганізацію міської системи теплопостачання.

Зокрема, проект передбачає реконструкцію ТЕЦ по вул. Магістратській, 2 із встановленням трьох водогрійних енергоефективних котлів, влаштування 220 ІТП (індивідуальних теплових пунктів), реконструкцію тепломережі протяжністю 38 кілометрів. Для реалізації проекту ВМР розраховує на кредит Світового банку під 3% річних строком на 20 років. Натомість Вінниця очікує від реалізації даного проекту скоротити споживання газу на 4,6 млн кубометрів, електроенергії – на 5,59 МВт, а викиди CO2 в атмосферу зменшити на 10,7 тисяч тон в рік.

 

Наразі на форумі тривають панельні дискусії серед учасників: про фінансові інструменти впровадження проектів з енергоефективності, про водопостачання та водовідведення, енергоефективність для житлового та промислового сектору, відновлювальну енергетику тощо. Участь у панелях загалом візьмуть майже півтори сотні делегатів: чиновників та директорів комунальних підприємств з усієї країни разом з представниками півтора десятка шведських компаній, які також беруть участь у форумі.

Свої очікування від форуму висловив на його початку і Вінницький міський голова Сергій Моргунов: “Я сподіваюся, що цей форум справді стане відправною точкою для цілих галузей на Вінничині і не тільки, що стосується енергозбереження. Мені дуже хотілося би, аби учасники сьогоднішньої зустрічі не розцінювали її лише ніби як “для галочки”, а вже завтра пішли на власні заводи, фабрики та підприємства впроваджувати набутий досвід та допомагати цій країні стати енергонезалежною”.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"«Когда у власти не хватает аргументов, она начинает втягивать в политику детей». "