USD26.4255

Вся економіка України може потрапити під контроль іноземних банків – економіст

Кабмін вимагає від парламенту невідкладно внести правки до закону про трансферне ціноутворення з метою ліквідації однієї зі схем оптимізації сплати податків. Але в результаті ми можемо остаточно добити вітчизняну банківську сферу, і на ринок прийдуть великі іноземні банки. А через банківську сферу можна повністю взяти під контроль всю економіку країни, вважає економічний експерт Олександр Дудчак.

Кабінет міністрів України до кінця року внесе до парламенту поправки до закону про трансферне ціноутворення. Трансфертне ціноутворення – це реалізація товарів і послуг взаємозалежними особами за внутрішньофірмовими, відмінними від ринкових, цінами. Простіше кажучи, ви продаєте своєму офшорному партнеру, скажімо, зерно по 50 доларів, при тому, що на біржі воно коштує 80 доларів. Податок, відповідно, ви платите з 50 доларів, а не з його ринкової ціни. Так от, якщо закон набуде чинності, то компанії платитимуть податок на прибуток не з трансфертної, а з ринкової ціни. Детальніше про це нововведення в ефірі радіостанції Голос Столиці розповів економічний експертОлександр Дудчак.

Така практика застосовується тільки в Україні?

Читайте также:

Коммунальная катастрофа и долговые ямы: к чему готовиться украинцам

– Така практика застосовується не тільки у нас в країні, вона дуже поширена. Це називається оптимізацією сплати податків. Зараз дійсно робиться спроба заборонити такі схеми, переглянути список офшорних зон, куди люди виводять свої капітали. Можливо, що і Кіпр все-таки потрапить до списку офшорних зон, але от Швейцарія чомусь не потрапляє… Але як завжди, є фасад, а є задня частина, яка, можливо, не настільки приваблива. Аналогічний закон приймався ще в минулому році і вступав в силу з 1 вересня 2013 року. Будемо вважати, що на цей раз його доопрацювали і він буде нормально діяти.

Скільки грошей в якості податку може додатково отримати бюджет?

– Я сумніваюся, що бюджет отримає якісь божевільні прибутки. По-перше, є й інші варіанти виведення грошей. А по-друге, паралельно з прийняттям цього закону чомусь не дуже велику увагу звертають на один з пунктів коаліційної угоди про лібералізацію валютного регулювання і зняття обмежень щодо руху капіталів. Тобто, з одного боку йде боротьба з олігархами – для деяких великих підприємств буде обмеження по таким схемам виведення з-під оподаткування частини свого прибутку. А з іншого боку, ми намагаємося остаточно добити свою банківську сферу. Виходить, що зараз під виглядом спрощення роботи у фінансовій сфері, ми можемо повністю втратити контроль над вітчизняною банківською системою, і замість цього прийдуть великі іноземні банки. За новими угодами з Європою, капітал може вільно пересуватися в банківській сфері. Але одна справа – промисловий капітал, де іноземний капітал може бути присутнім не в повній мірі. Тут складніше боротися з нашими олігархами за місце під сонцем на українському ринку. З іншого боку, через банківську сферу можна повністю поставити під контроль всю економіку країни, що й було продемонстровано в інших країнах, наприклад, в Югославії.

Читайте также:

Когда стартует свободная торговля между Украиной и Канадой: появился документ

Прем’єр Арсеній Яценюк також звернувся до представників великого бізнесу з проханням підготуватися до подачі звітності за 2015 щодо податку на прибуток.
Читати повністю: http://newsradio.com.ua/2014_12_18/Vsja-ekonom-ka-Ukra-ni-mozhe-potrapiti-p-d-kontrol-nozemnih-bank-v-ekonom-st-4804/

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Вы знаете когда врет политик – когда у него шевелятся губы."

Хто виживе? “Реформа” медицини в цифрах

Переговоры в Минске это тупик, есть другой вариант — политик

Картины больных шизофренией ошеломляют. А что видите вы?

Желание Кремля: в Украине власти не должно быть вообще

В Україні немає і 5% людей середнього класу – політик

Не только огородники: поляки открыли охоту на украинских специалистов

Москва рисовала радужные перспективы, что россияне чуть не лопнули от гордости

Побег Розенблата: что произошло в аэропорту, подробности

Старт медреформы: за что придется платить украинцам

Люди уже давно живут государствами, а не странами

Новий скандал у Раді: метальника гранати Левченко відправили до вбиральні

Детский кашель: причины и лечение

Що тішить – попри всі політичні розбіжності

Церковные праздники ноября 2017: календарь событий

Завтра в Раді розглянуть два законопроекти про скасування депутатської недоторканності

На лабутенах: Луценко красовалась в Раде в туфлях на 13 пенсий

Андрій Садовий: «Самопоміч» братиме участь в президентській кампанії»

Рада ухвалила медичну реформу

Осторожно, не для слабонервных! Появилось подробное видео ДТП в Харькове

Дещо про політичний популізм та державне лідерство