USD25.5727

Вся економіка України може потрапити під контроль іноземних банків – економіст

Кабмін вимагає від парламенту невідкладно внести правки до закону про трансферне ціноутворення з метою ліквідації однієї зі схем оптимізації сплати податків. Але в результаті ми можемо остаточно добити вітчизняну банківську сферу, і на ринок прийдуть великі іноземні банки. А через банківську сферу можна повністю взяти під контроль всю економіку країни, вважає економічний експерт Олександр Дудчак.

Кабінет міністрів України до кінця року внесе до парламенту поправки до закону про трансферне ціноутворення. Трансфертне ціноутворення – це реалізація товарів і послуг взаємозалежними особами за внутрішньофірмовими, відмінними від ринкових, цінами. Простіше кажучи, ви продаєте своєму офшорному партнеру, скажімо, зерно по 50 доларів, при тому, що на біржі воно коштує 80 доларів. Податок, відповідно, ви платите з 50 доларів, а не з його ринкової ціни. Так от, якщо закон набуде чинності, то компанії платитимуть податок на прибуток не з трансфертної, а з ринкової ціни. Детальніше про це нововведення в ефірі радіостанції Голос Столиці розповів економічний експертОлександр Дудчак.

Така практика застосовується тільки в Україні?

Читайте также:

Украинцы заплатят налог на недвижимость: сколько придется отдать в 2017-м

– Така практика застосовується не тільки у нас в країні, вона дуже поширена. Це називається оптимізацією сплати податків. Зараз дійсно робиться спроба заборонити такі схеми, переглянути список офшорних зон, куди люди виводять свої капітали. Можливо, що і Кіпр все-таки потрапить до списку офшорних зон, але от Швейцарія чомусь не потрапляє… Але як завжди, є фасад, а є задня частина, яка, можливо, не настільки приваблива. Аналогічний закон приймався ще в минулому році і вступав в силу з 1 вересня 2013 року. Будемо вважати, що на цей раз його доопрацювали і він буде нормально діяти.

Скільки грошей в якості податку може додатково отримати бюджет?

– Я сумніваюся, що бюджет отримає якісь божевільні прибутки. По-перше, є й інші варіанти виведення грошей. А по-друге, паралельно з прийняттям цього закону чомусь не дуже велику увагу звертають на один з пунктів коаліційної угоди про лібералізацію валютного регулювання і зняття обмежень щодо руху капіталів. Тобто, з одного боку йде боротьба з олігархами – для деяких великих підприємств буде обмеження по таким схемам виведення з-під оподаткування частини свого прибутку. А з іншого боку, ми намагаємося остаточно добити свою банківську сферу. Виходить, що зараз під виглядом спрощення роботи у фінансовій сфері, ми можемо повністю втратити контроль над вітчизняною банківською системою, і замість цього прийдуть великі іноземні банки. За новими угодами з Європою, капітал може вільно пересуватися в банківській сфері. Але одна справа – промисловий капітал, де іноземний капітал може бути присутнім не в повній мірі. Тут складніше боротися з нашими олігархами за місце під сонцем на українському ринку. З іншого боку, через банківську сферу можна повністю поставити під контроль всю економіку країни, що й було продемонстровано в інших країнах, наприклад, в Югославії.

Читайте также:

Советник посольства КНР: Китай вложил млрд в Украину

Прем’єр Арсеній Яценюк також звернувся до представників великого бізнесу з проханням підготуватися до подачі звітності за 2015 щодо податку на прибуток.
Читати повністю: http://newsradio.com.ua/2014_12_18/Vsja-ekonom-ka-Ukra-ni-mozhe-potrapiti-p-d-kontrol-nozemnih-bank-v-ekonom-st-4804/

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В политики идут не те, кто знает, что нужно делать, а те, кто знает, что нужно говорить."

© Стас Янковский

Шанс восстановить доверие США к Украине – это расследование вмешательства НАБУ в американские выборы, – СМИ

Налоговики “трясут” спиртзаводы по всей стране

Чем Жебривский расплачивается с «регионалами» за одногривневый офис

“По-новому, как Янукович”. Для чего нужно дело Шабунина

Сторонникам “русского мира” поставили непосильную вопрос

С оглядкой на Трампа: какой будет встреча Волкера с Сурковым

Професіонали по-польськи: “покращення” польсько-українських відносин триває

Украинских воинов “одарили” металлоломом вместо техники

Две вертикали: кто в СБУ «доит» бизнес

Як пересічний громадянин шиє себе ж у дурні

Украинские асы устроили ночные испытания

Саакашвили «поселился» в вотчине Порошенко

Стрілянина на Троєщині: Проти нардепа Мельничука відкрили кримінальне провадження

Популярный курорт насчитал рекордное количество украинцев

ЗМІ: Заява Деркача в ГПУ по втручанню НАБУ в американські вибори і твіт Трампа збігаються за часом

Автомобиль не роскошь: какие марки выбирают украинцы

Смирился: Шабунин верит, что получит судимость

Деркач призвал Президента не допустить мести силовиков за расследование ГПУ по вмешательству в выборы США. ДОКУМЕНТ

Московские попы “обрабатывают” крымских детей

Вот это пригорело: российское ток-шоу поднял на уши украинский комикс (видео)