USD26.4991

Вугілля за безцінь: як Росія допомагає ОРДЛО

Вугілля за безцінь: як Росія допомагає ОРДЛО

Спостерігається тенденція щодо подальшого погіршення соціально-економічної ситуації в окупованих районах Донецької та Луганської областей. Спроби переорієнтації збуту сировини та готової продукції ОРДЛО на ринок РФ не призвели до покращення ситуації та відновлення стабільного функціонування бюджетотвірних галузей на окупованих територіях.

Найбільш це відчутно у вуглевидобувної галузі, оскільки вжиті української стороною заходи змусили ватажків загарбників та їхніх російських кураторів кардинально переглянути очікувані показники на більш песимістичні. При цьому єдиним напрямком реалізації вугілля, споживачем якого раніше була Україна, залишилась Російська Федерація. Збільшення вугільного експорту до РФ ватажки російських окупанів і колаборанців позиціонують як результат успішної кооперації “ДНР» й “ЛНР” із РФ, але фінансова віддача такої співпраці є значно нижчою поврівняно з українськими споживачами.

Читайте также:

На польской границе «ЧП»: стягивается тяжелая техника и живая сила (фото)

Причина в тому, що реалізація більшої частини видобутого вугілля російським посередникам відбувається за безцінь, по $30-35, за собівартості його видобутку $67 за тону. Так, при закупівлі вугілля ООО “Газ – Альянс” (підконтрольне С. Курченко, є імпортером 75% вугілля з ОРЛО) ціна однієї тони енергетичного вугілля складає $32.

Подальший перепродаж російськими посередниками вугілля з ОРДЛО третім країнам здійснюється вже за світовими ринковими цінами в діапазоні від $100 до $160 за тону.

При цьому ватажкам загарбників не варто сподіватися на збільшення виручки від продажу вугілля росіянам для залатування соціальних дірок ОРДЛО, адже Енергетична стратегія РФ до 2035 року передбачає лише подальше зменшення обсягів споживання вугілля в РФ та зростання експорту вугілля власного видобутку для підтримки власної галузі (2013 – 153 млн т., 2014 – 156 млн т., 2016 – 165 млн т., у 2017 очікується – 175 млн т., а у 2025 – 197 млн т.). А враховуючи обмежені логістичні можливості чорноморсько-азовських портів РФ (сукупний обсяг перевалки у 2016 – 9,2 млн т. на рік) та залізничних переходів на неконтрольованій ділянці українсько-російського кордону, вугілля з шахт окупованого Донбасу за ринковими цінами навряд когось зацікавить.

Читайте также:

Николаенко объяснил, почему Украина срочно нужна новая Конституция

Крім того, з 2021 року очікується закриття всіх восьми вугільних енергоблоків Новочеркаської ГРЕС, яка є єдиним споживачем вугілля на півдні РФ (власник – ПАТ “Газпром”). Очікуваний додатковий профіцит вугілля – близько 3-4 млн т.

У результаті, навіть якщо реалізувати весь запланований окупантами обсяг вугілля та продати його за “ринковими” цінами, які пропонують “братські російські” перекупники (по $30-35), коштів не вистачатиме навіть на виплату поточної заробітної плати шахтарям, не говорячи про заборгованість із зарплатні, яка вже на сьогодні сягає кількох мільярдів російських рублів.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (голосов: 1, в среднем: 5,00 из 5)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В политике приходится делать много такого, чего не следует делать."

© Теодор Рузвельт

Пришло время сформулировать для мира и прежде всего для себя самих, что такое Украина – эксперт

Самые дешевые авиабилеты: украинцы помогут путешественникам всего мира

Вторжение в РФ: украинцы резко ответили на инициативу Рады

Заяви поляків не загрожують нам нічим, окрім зіпсованого настрою – політолог

Курс валют в Украине: гривня резко теряет позиции

Самые маленькие в мире: нардеп сравнил гонорары украинских деятелей культуры

Потребительская корзина: украинцам придется затянуть пояса

Большие перемены грядут для владельцев «карточки киевлянина»

Россия пытается всего лишь оттянуть крах “ЛДНР”

Как Путин завещал: боевики выпустили на передовую детей

Срочно: жертва Зайцевой записала первое обращение из больницы

Беги уже сейчас: учимся распознавать провальные отношения

Климкин опроверг главную ложь Путина

Притязания ровенского профессора: скандал набирает обороты

Саакашвили сообщил, кто занимался похищением его соратников

Украинец произвел спортивный фурор в США

Установлена диета, которая продлевает жизнь

Как выглядит самый дорогой земельный участок в мире

Советник Трампа прибыл в Харьков: фото

Спокойной ночи: диктатор Мугабе шокировал весь мир своим заявлением