USD25.8226

Яценюк в Нью-Йорку представив План відновлення України

У четвер, 25 вересня, прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк зустрівся з представниками ділових та інвестиційних кіл США в Нью-Йорку, де він перебуває з робочим візитом.

У ході зустрічі Арсеній Яценюк представив урядовий План дій «Відновлення країни», повідомляє прес-служба Кабміну.

Під час зустрічі було домовлено про конкретну практичну підтримку плану урядових реформ. Американські компанії нададуть експертну допомогу у реалізації планів уряду у питаннях боротьби з корупцією, лібералізації економіки і спрощення регуляторного поля.

«Перед нами є і виклики, і можливості. Мати одну революцію, одну війну і двоє виборів – нелегко для того, аби керувати процесом і втілювати реформи. Але, незважаючи на це, ми зробили все для стабілізації фінансової ситуації в Україні і щоб прокласти шлях до подальших реформ», – сказав прем’єр.

Яценюк підкреслив, що уряд України ухвалив кілька пакетів жорсткої економії.

Він наголосив, що уряд зробив усе, аби стабілізувати ситуацію в Україні: «Ми підписали угоди з МВФ, Світовим банком, Європейським інвестиційним банком. Завдяки цій підтримці ми виконуємо свої зобов’язання і будемо це робити в сьогоднішніх умовах. Адже для уряду важливо мати репутацію й довіру міжнародних інвесторів».

Основне завдання сьогодні, за його словами, – вирішити безпекову ситуацію в країні та добитися «деескалації збройного конфлікту, який кілька місяців том розгорнула Росія».

Глава уряду нагадав, що за місяць в Україні відбудуться дострокові парламентські вибори: «Після виборів буде новий уарламент і нова коаліція, яка має бути потужно прореформістською та проєвропейською».

Читайте также:

Новые санкции против РФ: к каким пакостям Путина следует готовится Украине

Ключовий виклик для України, за словами Яценюка, – пришвидшити процес необхідних реформ.

Основна реформа, на його переконання, – антикорупційна. Прем’єр повідомив, що уряд вніс до парламенту законопроект, який передбачає створення Національного антикорупційного бюро, антикорупційної стратегії, зміну системи моніторингу життя держслужбовців – «не тих, хто працює на нижчих щаблях, а тих, хто обіймає вищі посади, починаючи від президента і закінчуючи прем’єр-міністром та членами уряду».

Другий крок, наголосив він, –  подолати корупцію в державних компаніях. «Найкращий шлях зробити це – приватизувати їх», – наголосив Яценюк, зазначивши, що уряд вже вніс в Раду проект закону про приватизацію.

Читайте также:

Задача нового главы ФГИ от МВФ – распродать остатки госсобственности, – Коновалюк

Він звернувся до представників інвестиційних кіл США: «Ми будемо раді бачити вас як інвесторів, які придбають українські держкомпанії».

Третій крок, за словами прем’єра, – це податкова реформа: «Ми хочемо мінімізувати кількість податків і збільшити ставки податків. Але, з іншого боку є питання бюджетних видатків, величезної діри в Пенсійному фонді, як покрити наші соціальні програми. Ми прагнемо знайти збалансоване рішення».

«Уряд запропонував податкову реформу і очікує, що парламент ухвалить її і в 2015 році ми матимемо новий податковий режим», – сказав він.

Яценюк підкреслив, що рушіями для української економіки вважає сільське господарство та енергетику.

Читайте также:

Реинтеграция Донбасса: что будет после возвращения Порошенко

Він звернувся до представників ділових кіл стати інвесторами в ці сектори української економіки та повідомив, що відбулася низка переговорів щодо цього між Кабміном та Урядом США та ЄС: «Якщо ми будемо діяти спільно, ми можемо відігравати дуже серйозну економічну роль і мати разом економічні зиски».

«Ми дуже сильні в сфері сільського господарства. І можемо стати навіть провідними в сільському господарстві, якщо будемо діяти насамперед зі США та рядом країн ЄС», – зазначив Яценюк.

Він нагадав, що  Україна ратифікувала Угоду про Асоціацію з ЄС та зону вільної торгівлі: «Рішенням Європейської комісії Україна отримала період відтермінування в рік, що дозволяє Україні зайти на європейський ринок без обмежень, а ми на рік отримали додатковий захист для українського ринку».

«Але ми рішучі в імплементації Угоди з ЄС та в тому, аби зробити українську економіку конкурентоспроможною. Хочу висловити політичну волю цього Уряду – ми імплементуємо Угоду про ЗВТ і підемо далі. Це єдиний шанс покращити українську економіку», – сказав прем’єр.

«Зрозуміло, що ми можемо щось втратити в короткотерміновій перспективі. Але в довгостроковій перспективі ми отримаємо набагато більше», – переконаний Яценюк.

Ще один рушій економіки – енергетика – є, за словами глави уряду, «і викликом, і можливістю». Він нагадав, що 26 вересня відбудуться тристоронні переговори щодо постачання газу на рівні України, ЄС та Росії. Яценюк також зазначив, що українська сторона подала до суду на російський «Газпром»: «Потрібно близько року, щоб отримати рішення Стокгольмського арбітражного суду. Але ми переконані, що це правильний шлях, як вирішити проблему енергетики та завершити дебати з російським «Газпромом».

За його словами, Україні не вистачає близько 5 млрд кубометрів природнього газу, щоб пройти зиму: «Проте ми маємо дуже великі шанси пройти зиму навіть маючи 17 млрд кубометрів природнього газу в українських газосховищах».

Яценюк нагадав, що уряд забезпечив реверсні поставки газу зі Словаччини, Угорщини та Польщі,  замістивши таким чином близько 60% російського газу.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Политики всегда всё врут!"

© Владимир Андреев

Иллюзии мозга. Эффект обратного действия с точки зрения нейробиологии

Сергей Шахов описал геостратегию Украины одной цитатой (фото)

Легкая атлетика: Украинская сборная показала лучший результат за всю историю участия в чемпионате Европы U20

Эксклюзивное интервью руководителя сервиса M. E. Doc Олеси Линник: “Компания находится в эпицентре рейдерской атаки”

Скіфські кургани на Вінниччині засадили буряками

Кличко: Успехи подняли меня, но я вырос на своих поражениях

Далекое будущее, которое видят военные, правительства и корпорации

Уляна Супрун порушує базові правила державного управління – експерт

“Закон не писан” – В Днепре мажор на Lexus открыл стрельбу по машине с беременной женщиной и ребенком

В вівторок дві вінницькі вулиці дев’ять годин сидітимуть без світла

Германия предложила расширить санкции против России из-за скандала с турбинами Siemens в Крыму

Яким вінницький фонтан номер один бачать птахи, що пролітають над Бугом

Cиловики обыскивают 41 спиртзавод

«Малороссию» Захарченко не восприняли всерьез в Европе

75 років тому в Києві нацисти вбили одного з керівників ОУН. ФОТО

Редкая хабалка: дочь зама Терещенко напала на журналистов в Глухове

До какого северокорейского скотства докатилась Россия. ФОТО

В САП рассказали про особый цинизм “браслетной” выходки Полякова

Зміни до держбюджету-2017: влада зміцнила силовий блок

Как визит матери Агеева играет на руку Украине