USD25.4517

Як не можна подавати й інтерпретувати реалії російсько-української війни

Виконувати чи не виконувати вимоги терористів, які тримають заручників, – це непросте питання з купою теорії, практики, прецедентів, правил і винятків. Є два головні аргументи:

1) людину, яко найвищу цінність, треба врятувати за будь-яку ціну (навіть якщо це безкарність терористів, мільярд доларів і літак до Сомалі);

2) виконання вимог терористів провокує майбутні теракти – буде ще більше терористів, заручників і жертв.

Наша ситуація, коли кількадесят тисяч бандитів-терористів за підтримки держави-терориста взяли в заручники кілька мільйонів людей, значна частина яких має стокгольмський синдром того чи іншого ступеня тяжкості, специфічна, хоча навряд чи унікальна.

Але – що найбільше вбиває – ціла купа розумних, чесних, розсудливих людей говорить про цю ситуацію так, ніби немає ніяких терористів. А є лише мирні люди, які самі по собі якось узялись у заручники, і така-сяка держава Україна, яка не полегшує їхнє перебування в заручниках.

І на будь-яку спробу нагадати, що все це зробили колаборанти і Росія, ці розумні, чесні, розважливі люди відповідають: «Ні-ні, не говорімо про колаборантів і Росію, поговорімо про те, що мирним людям не платять пенсії і не пропускають на блокпостах, а в такому-то селі вже півроку немає світла».

Читайте также:

Украина. 100%, — блогер

Щось типу людини, яка прийшла додому, застала там злодіїв, що перевернули всю хату в пошуках чогось цінного, і каже: «О Боже, який у мене гармидер!».

Україна несе відповідальність за всіх своїх громадян, зокрема й тих, що перебувають на окупованій території. Очевидно, що вона повинна – якщо може – виконувати свої зобов’язання перед ними, незалежно від того, кого вони підтримують і кому симпатизують (та й хто там насправді знає, що в кого у голові). Але всі без винятку люди, які взяли до рук зброю і беруть участь у колаборантському заколоті проти законної української влади, є злочинцями, і їхній тяжкий злочин триває.

Читайте также:

План Окурка: будет ли он реализован? — Пионтковский

Нормальна реакція здорового суспільства і громадянина на такий злочин – огида, неприйняття, бажання відмежуватись. Злочинці є злочинцями, а не «ополченцями», «народною поліцією», «народними мерами», «козаками», «польовими командирами» чи «міністрами». Яке в них громадянство і навіщо вони взяли до рук зброю, розбереться слідство і суд, до якого їх потрібно притягнути (якщо в процесі затримання вони не будуть ліквідовані). Амністія злочинцям буває тільки після вироку суду, всі інші варіанти називаються не амністією, а безкарністю. Зі злочинцями не п’ють пиво, не ремонтують разом дах школи й не проводять спільних патрулювань.

Забуваючи про це і перестаючи щодня про це говорити, ми невідворотно рухаємось до того, що ниці злодюги сприйматимуться як гідні поваги супротивники і партнери, а замість Че Ґевари на футболках шмаркачів з’являться «мотороли».

Тому дискурс «адекватників» – дискурс, в якому колаборанти та російські інтервенти є фігурою замовчування, а наголос робиться на помилках української влади, – здається мені дуже небезпечним.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Политики всегда всё врут!"

© Владимир Андреев

“Для абсолютного большинства украинцев независимость – пустой звук”, – Касьянов

США всегда поддерживали Украину: Трамп поздравил украинцев с Днем Независимости

Президент больше не нужен?

Скандального нардепа Полякова «окольцевали» в вышиванке (фото)

На взятке попался глава Департамента полиции охраны Украины генерал Будник

При каких министрах обороны армию распродавали сильнее всего (инфографика)

Радикально продажный Ляшко в унисон с властью завопил про “Шатун”

Миллионные надбавки чиновников вызвали бурную реакцию у замминистра (видео)

Победить терроризм практически невозможно, – Портников

США видят Украину проблемой, Трампа уже не соблазнить — эксперт

Село-герой Севастополь: как теперь звучит!

ГПУ обыскивает офисы компаний Фирташа

Ждут Саакашвили: пограничники обыскивают самолеты с собаками (фото)

Россия безнадежно отстает от остальной цивилизации

Ждать перемен осталось недолго

Дыминский игнорирует следователей: как его накажут

Наверное, МАФовики до последнего надеялись на свою “крышу”

Эксперт объяснил, почему Трамп не даст оружие Украине (видео)

От медреформы выиграют вовсе не простые украинцы – эксперт (видео)

Госфинмониторинг обнародует важный документ об опасности КНДР