USD26.8614

Як повернути стабільність банківській системі

Сьогодні для вітчизняної банківської системи необхідно відновити макроекономічну стабільність країни. Для цього потрібно зміцнити національну валюту, активізувати кредитування економіки, припинити відплив грошей із банків і підвищити довіру до вітчизняних фінустанов. Що саме з цих процесів є нагальним?

Першочерговими завданнями були і залишаються відновлення та зміцнення довіри до банківської системи – як із боку бізнесу, так і з боку населення. Також необхідне очищення банків від проблемних активів, неплатоспроможних фінустанов і недобросовісних працівників. Для цього потрібно мати правильне бачення основних маркерів поточної ситуації, вести чітку і продуману державну політику в усіх сегментах банківського ринку.

Багато сучасних дискусій стосуються прибутковості роботи банківського сектору. Усі розуміють, які високі ризики у фінансовій системі, насамперед через сильні коливання курсу. Баланс «ризик – дохідність» суттєво змістився: за минулорічного рівня ризику ми вже не можемо очікувати на таку ж торішню прибутковість. Особливо в умовах, у яких країна живе вже понад півроку.

Маржинальність банківського бізнесу за останні кілька років знизилася. Складним і маловивченим залишається стратегічний ризик роботи фінустанов на ринку у стані постійної безперервної стагнації. Особливо якщо не спрацьовує антикризовий досвід, побудований на суто економічних моделях криз 1993 чи 2008 років.

Читайте также:

Реально ли в Украине заработать на достойную пенсию?

Ми навчилися працювати в умовах розбухання кредитних портфелів, валютної лихоманки, депозитної паніки. Але ми поки що вчимося справлятися з маржею 0,5%, хоча «зацікавлені» особи зовсім не мають інтересу в тому, щоб їхні активи демонстрували такий рівень дохідності. Проте є реальні факти: часи, коли ROE досягала 30%, а в деяких банків – і 50%, уже в минулому.

Середній показник рентабельності щодо банківської системи становить 3,03% за 2012 рік і 0,81% – за 2013-й. У I півріччі 2014 року ми взагалі маємо від’ємну ROE (-13,54%). Тому управлінському персоналу і власникам бізнесу потрібно докорінно переосмислити питання не тільки річного прибутку, а й стратегічної стабільної рентабельності банку, що дасть змогу чітко розуміти ризики фінансових установ.

В основу перетворень і нововведень має бути закладено прості істини, які, до речі, озвучували ще на екстреному економічному саміті в Києві, що відбувся в березні цього року.

Читайте также:

В Украине может произойти «бизнес-бум», озвучена дата

Це рецепт трьох «П» – професіоналізм, порядність і патріотизм. Гадаю, саме про це повинні говорити спікери фінансового ринку і нести відповідальність за кожну фразу, озвучену перед широкою громадськістю.

Є ще один момент, на якому, я вважаю, мають концентрувати зусилля не тільки фінансисти, а й усі, хто прагне до цивілізованої розвинутої економіки. Ми повинні відразу будувати високотехнологічну економіку.

Мислити інноваційними моделями, коли нарешті з’являться гроші для відповідних розробок чи підтримки науковців, може бути запізно. Сьогодні вже недостатньо просто насичувати реальну економіку грошима. Потрібно реалізовувати загальнодержавні та місцеві програми модернізації основних галузей, концентрувати зусилля на базисних інноваціях нового століття.

Фундаментальною є наука як основа кардинальних змін, яка зламає стереотипи і дасть можливість перейти рубікон інноваційної паузи. У Кремнієвій долині розуміють це, судячи з презентованого американцями дослідження The Rise of Fintech, підготовленого спільно компанією Accenture і фондом Partnership.

У дослідженні я побачив вагому цифру – за останні п’ять років обсяг інвестування у фінансово-технологічні стартапи в США зріс утричі й досяг 2013-го трьох мільярдів доларів. Вражає. Що ж необхідно робити в Україні? Гадаю, передусім об’єднати зусилля держави, бізнесу і банків для створення кластерів, що стимулюють інновації в економіці, зокрема у фінансовому секторі. Для цього в нас є найголовніше – величезний інтелектуальний потенціал.

І ще: потрібно менше говорити і більше робити. Згодні?

Джерело: forbes.uа.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"К сожалению, понятия хороший человек и хороший политик далеко не одно и то же."

© Антон Савин

Выбросили на улицу: в Одессе коммунальщик замерз насмерть

Сворачивать хозяину Кремля некуда

В ЕС готовятся признать аннексию Крыма: в Москве эйфория

Луценко берет отпуск в приемные дни, украинцы в бешенстве

Гібридні часи: на Україну покладають тягар утримання окупованого Донбасу

Зима в Украине: есть первая смерть из-за мороза

Вперед… на Запад

Убийство украинского журналиста: через три года дело сдвинулось с мертвой точки

Отвратительно: Земан раскрыл подробности переписки с Захарченко

Московия попыталась поиграть в империю и что из этого получилось?

Мы вообще ни при чем: СБУ ответила на гневную тираду Зеленского

Размах впечатляет: Украину завалили наркотиками и оружием

Отрыжка фашизмом

Главное за ночь: опустевший Луганск и резкий ответ Украине от ЕС

Батюшкам не хватает на Bentley: в сети скандал из-за нововведений церкви

На Україну очікує безкінечна криза?

Усы и борода в армии: как получить разрешение

Головне за ніч: «вирок» Росії в ПАРЄ і смерть легенди

Кремль проводит сейчас важную, хорошо спланированную спецоперацию в ОРДЛО – эксперт

Известный бизнесмен “кинул” украинцев на деньги и открыл ресторан