USD26.0257

Як відбувається процес легітимізації Росії на різних міжнародних рівнях

Як відбувається процес легітимізації Росії на різних міжнародних рівнях

Взяв участь у семінарі ОБСЄ щодо спостереження на виборах та імплементації рекомендацій спостережних місій, який відбувся у Відні. Тема важлива і для України, враховуючи гальмування виборчої реформи.

Склалося враження, що захід був підлаштований під перший міжнародний візит голови ЦВК РФ Елли Панфілової. Модератори семінару неодноразово підкреслювали “історичність” візиту Панфілової, яка стала основним топ-гостею. Говорилося багато про новий стиль роботи ЦВК Росії, прогрес у виборах, певні процедурні проблеми на російських виборах. І жодного слова про так зване голосування на виборах в Держдуму, яке було організоване на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополі.

І тільки після втручання представників України на семінарі ця тема отримала певне обговорення. Голова ЦВК РФ порадила мені відвідати Крим і “побачити усю правду” й емоційно зазначила, що тільки вона (в статусі правозахисниці) займалася порятунком українських біженців в Росії. Прийшлося сказати пані, що кому-кому, а мені не треба пояснювати в чому полягала російська допомога дітям Донбасу. Спитав Панфілову і проте, коли нова зірка міжнародних виборчих стандартів збирається припинити практику ЦВК РФ щодо “дистанційного спостереження”. Дійшло вже до того, що члени ЦВК Росії дистанційно спостерігають за якістю “праймеріз”, які за російські кошти організовують незаконні формування в ОРДЛО. Для справедливості варто зазначити, що Панфілова поки ще не є типовим цинічним російським чиновником, що підтверджує її емоційна реакція на гострі запитання.

Читайте также:

Каких дров подбросить в костер, полыхающий в России из-за безвиза Украины с ЕС

Читайте также:

УПЦ МП – на воре и шапка горит

Прийшлося і попередити представників місії ОБСЄ/БДІПЛ, що ми із великим нетерпінням чекаємо остаточного звіту за результатами спостереження на виборах в Росії. Неможливо очікувати зміцнення міжнародних стандартів виборів, коли у звітах спостережних місій ігноруються базові проблеми із дотриманням цих самих стандартів. У попередній заяві Місії щодо виборів в Росії питання Криму “делікатно” замовчується. Із реакції голови місії ОБСЄ/БДІПЛ стало зрозуміло, що у остаточному звіті не буде оцінки впливу голосування в Криму на загальні результати виборів в Росії.

На мою думку, процес легітимізації Росії на різних міжнародних рівнях активно йде. І вже давно необхідно позбутися рожевих окулярів. І постійно нагадувати західним партнерам про неприпустимість подвійних стандартів.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В политике приходится делать много такого, чего не следует делать."

© Теодор Рузвельт