USD25.4432

Який стан Збройних сил України?

Про стан, реформування та перспективи українських Збройних сил і, зокрема, оборонних резервів країни виданню «День» розповіли Микола Сунгуровський, директор військових програм Центру ім. Разумкова, Олександр Лотош, начальник штабу з військово-патріотичній роботі при Товаристві сприяння обороні України.

Сунгуровський упевнений: необхідно, щоб зусилля, спрямовані на реформування Збройних сил, а також їх резервів були комплексними і включали і заходи, розраховані на стабілізацію української економіки, в т. Ч. На територіях, які постраждали від військових дій. У той же час він підкреслив: якщо зараз у військових не буде зброї, завтра нікому буде масло є.

Про проблеми оборонних ресурсів країни в широкому сенсі, в т. Ч. І про резерви армії, говориться вже давно. У 2004 р, коли відбулося формування першої стратегічної концепції розвитку Збройних сил, фахівці задумалися про вигляд Збройних сил України, і про те, яке місце в системі буде відведено резервам, сказав Сунгуровський. Проте в результаті тенденції, реалізованої в оборонній політиці урядом Януковича, українська армія перетворилася на джерело збагачення ряду економічних груп, вважає експерт. А з настанням військових дій проблема резервів стала головною, так як збройні сили, на думку Миколи Сунгуровського, на момент були майже знищені. Тому гостро постало питання оснащення озброєнням добровольців, а зараз виникли проблеми із забезпеченням теплим одягом, констатував експерт. Корупційні скандали у Міністерстві оборони, які були пов’язані з цим, в основному завершилися тим, що були призначені «козли відпущення», додав експерт.

В Україні необхідно зайнятися створенням власної моделі сектору безпеки і, відповідно, його матеріальних і людських резервів, зазначив Сунгуровський. При цьому необхідно враховувати досвід і помилки інших держав. Експерт виступив проти реформування української системи збройної організації зсередини, т. Е. Силами військових.

Олександр Лотош, у свою чергу, сказав, що п’ята колона, яка існує в рядах українських Збройних сил, зараз дуже сильна. За словами експерта, там є саботажники, зрадники, корупціонери, які по-своєму розпоряджаються ресурсами і грошовими коштами. Однак є й звичайні непрофесіонали, яким невідомі солдатські потреби чи тактико-технічні дані різних видів озброєнь. Крім цього, біда полягає в тому, що влада країни побоюється, як би українці на тлі цих подій не вчинили нову революцію, резюмував Лотош.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Вы знаете когда врет политик – когда у него шевелятся губы."

Украинцы, по сути, не способны сами организовать протест

Москва визначилася з майбутнім Донбасу

Трамп ответил на пощечину

Свой окончательный приговор нынешней власти общество уже вынесло

В деле о сметрельном ДТП будет проведена экспертиза ДНК

На Кремль хорошенько наехали

Эмираты: уроки для Украины

Шарлоттсвільска криза в американському суспільстві

Не бывает хороших оккупаций

Як ми сприймаємо вуличну політичну рекламу?

Как стать жертвой режима Порошенко

Чого не розуміють російські опозиціонери

За “народну люстрацію” активісту присудили 34 тисячі штрафу

Уничтожить: три книги, которых боятся в Крыму (видео)

Яременко: Коли РФ підводиться з колін, видно величезну різницю в зрості зі США

Россия и Роснефть. Одна судьба на двоих

Відкрито “гарячу лінію” щодо корупції у Мінмолодьспорт

Гомофобия. Ложь без правды

“Где прорывы в экономике? Где реальные изменения в армии?”. Откровение “порохобота”

Саакашвілі заявив, що йому запропонували громадянство декількох європейських країн, але у нього інші плани. ВІДЕО