USD27.0425

Яких кроків потребуємо в новій системі координат світової політики

Яких кроків потребуємо в новій системі координат світової політики

Якось давно я читала інтерв’ю Меркель для Esquire. Журналіст її запитав, що Анґела думає про… І вона відповіла, що Анґела думає все, що їй забажається, а канцлер думає, що ця відповідь означатиме для Німеччини.

Вибори в США вивели з геополітичної зони комфорту не лише нас, але й увесь світ. Ми можемо бути розчаровані як люди. А як політики маємо вже зараз мобілізуватися і почати діяти.

Що треба зробити?

1. Спільні дії влади.

Негайна стратегічна нарада ключових відомств, які відповідають за зовнішню політику й співпрацю з МВФ. Нам потрібна стратегія дій. Для президнета, МЗС, нашого комітету в закордонних справах, лідерів фракій, усьому парламенту, РНБО, Мінфіну, я би кликала ключових міжнародних експертів із громадянського суспільства. Спільне бачення викликів та можливостей, погодження проактивних дій. Треба включити всі політичні й особисті контакти. Не через тиждень. Завтра.

2. Координація з європейцями.

Міністри закордонних справ ЄС вже оголосили термінове зібрання на неділю для обговорення результатів виборів у США. До цієї зустрічі Україна повинна мати свої позиції й скоординувати їх з ключовими єврпойськими партнерами.

Читайте также:

“Режим тишины” на Донбассе: террористы обстреляли защитников Авдеевки

3. Згадати про стару дружбу.

Вважаю помилкою стратегію МЗС під час кампанії будувати комунікацію українського президента лише з командою Клінтон. Чимало прогнозів показувало, що обидва сценарії можливі. Варто було будувати комунікацію з обома таборами. Особливо на фоні оприлюднення документів про Манафорта й чуток про те, що документи були злиті з подачі Адміністрації президента. Ці чутки, злиті самою АП, тепер будуть Україні дорого коштувати.

Тим не менше. В України чимало друзів-республіканців, які історично потужніше підтримували Україну. І з ними треба зробити reset співпраці. Путін, може й, завоював серце Трампа. Нам треба завоювати його оточення й здоровий глузд. Трамп може відбутися як президент США, якщо буде пововдитися як президент США. Євопейці, інші світові демократичні сили, а також Україна, повинні йому у цьому допомогти.

Читайте также:

“Идеология, которую исповедовали сторонники единства с Московским патриархатом, прогорела”, – Юраш

4. Війна. Крим і Донбас.

Від позиції США значною мірою залежатиме перспектива вирішення конфлікту й повернення Криму. Велика доля вірогідності, що Трамп змінить політику США у відношенні України. І це ознчачає остаточні й офіційні похорони Мінських угод. Фактично ми втрачаємо союзника, який готовий тиснути та Росію, а виконувати Мінські на умовах Путіна Україна не буде.

Отже, альтернатива Мінським, “якої не було”, повинна з’явитися вже сьогодні. Сподіваюся, про альтернативу – це була лише правильна риторика президента на експорт. Часу на роздуми ми не маємо.

Ключовим елементом у цій комунікації з новою адміністрацією США буде координація з Німеччиною та Францією. І Боже, храни Меркель на наступних виборах.

5. Гроші.

Окрім геополітики, дуже гостро стоїть питання фінансової підтримки. Співпраця з МВФ, нещодавні кредитні гарантії США на 1 млрд доларів – це та підтримка, яка тримає економіку України на плаву. Вони, звичайно, не будуть скасовані, але кожний черговий корупційний скандал в Україні (нема сумніву, що вони будуть), буде використаний проти інтересів нашої держави.

На оптимістичний кінець. Нова вісь – Брекзіт – Трамп – фактично створила нову систему координат для світової політики. І вона точно більш складна для України в усіх напрямках. Помножена на катастрофічну дезінгтеграцію внутрішньої політики, вона ставить перед нами фундаментальні питання.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Правительство давно усвоило, что легче всего взять деньги у бедных. Конечно, их у бедных немного – но зато бедных до xpeна..."

Украинцев все чаще косит инфаркт

Польское издание опубликовало шпаргалку для украинских заробитчан

В пяти областях свиней массово косит смертельный вирус

Ребенок похитил припаркованную возле школы машину

Подборка блогожаб и фотоприколов от UAINFO за 21 февраля

Парламент зробив крок назустріч створенню Музею Революції гідності

Мюнхенская конференция: три опасные супердержавы, и мы, зажатые посередине – The Guardian

Чому рішення про екстрадицію Фірташа – дуже важливе для України

Що із розслідуванням справ Євромайдану і як нарешті забезпечити правосуддя

Опубликован список погибших на Донбассе оккупантов

Мать попросила помочь в поисках пропавшего на Киевщине сына

Сеть растрогало душещипательное прощание с погибшим бойцом АТО

Донбасс поделят на зоны влияния

Неразорвавшаяся бомба, — журналист

Господин Кличко, хотите жить на бензоколонке?

Крым и затертая колода “хитрых планов” Кремля

Партия “За життя” начала митинг против снятия моратория на продажу земли. Остальные политсилы отмалчиваются

Эпопея с экстрадицией Фирташа запустит интересные процессы в Украине – политик

Новий радник Трампа: що він говорив про Україну

Германия предоставит помощь украинским переселенцам