USD25.8987

Яких кроків потребуємо в новій системі координат світової політики

Яких кроків потребуємо в новій системі координат світової політики

Якось давно я читала інтерв’ю Меркель для Esquire. Журналіст її запитав, що Анґела думає про… І вона відповіла, що Анґела думає все, що їй забажається, а канцлер думає, що ця відповідь означатиме для Німеччини.

Вибори в США вивели з геополітичної зони комфорту не лише нас, але й увесь світ. Ми можемо бути розчаровані як люди. А як політики маємо вже зараз мобілізуватися і почати діяти.

Що треба зробити?

1. Спільні дії влади.

Негайна стратегічна нарада ключових відомств, які відповідають за зовнішню політику й співпрацю з МВФ. Нам потрібна стратегія дій. Для президнета, МЗС, нашого комітету в закордонних справах, лідерів фракій, усьому парламенту, РНБО, Мінфіну, я би кликала ключових міжнародних експертів із громадянського суспільства. Спільне бачення викликів та можливостей, погодження проактивних дій. Треба включити всі політичні й особисті контакти. Не через тиждень. Завтра.

2. Координація з європейцями.

Міністри закордонних справ ЄС вже оголосили термінове зібрання на неділю для обговорення результатів виборів у США. До цієї зустрічі Україна повинна мати свої позиції й скоординувати їх з ключовими єврпойськими партнерами.

Читайте также:

“Полная ликвидация! Никаких 300-тых!”, – украинский боец рассказал о супер удачной вылазке

3. Згадати про стару дружбу.

Вважаю помилкою стратегію МЗС під час кампанії будувати комунікацію українського президента лише з командою Клінтон. Чимало прогнозів показувало, що обидва сценарії можливі. Варто було будувати комунікацію з обома таборами. Особливо на фоні оприлюднення документів про Манафорта й чуток про те, що документи були злиті з подачі Адміністрації президента. Ці чутки, злиті самою АП, тепер будуть Україні дорого коштувати.

Тим не менше. В України чимало друзів-республіканців, які історично потужніше підтримували Україну. І з ними треба зробити reset співпраці. Путін, може й, завоював серце Трампа. Нам треба завоювати його оточення й здоровий глузд. Трамп може відбутися як президент США, якщо буде пововдитися як президент США. Євопейці, інші світові демократичні сили, а також Україна, повинні йому у цьому допомогти.

Читайте также:

Що вирішить результат президентських виборів у США

4. Війна. Крим і Донбас.

Від позиції США значною мірою залежатиме перспектива вирішення конфлікту й повернення Криму. Велика доля вірогідності, що Трамп змінить політику США у відношенні України. І це ознчачає остаточні й офіційні похорони Мінських угод. Фактично ми втрачаємо союзника, який готовий тиснути та Росію, а виконувати Мінські на умовах Путіна Україна не буде.

Отже, альтернатива Мінським, “якої не було”, повинна з’явитися вже сьогодні. Сподіваюся, про альтернативу – це була лише правильна риторика президента на експорт. Часу на роздуми ми не маємо.

Ключовим елементом у цій комунікації з новою адміністрацією США буде координація з Німеччиною та Францією. І Боже, храни Меркель на наступних виборах.

5. Гроші.

Окрім геополітики, дуже гостро стоїть питання фінансової підтримки. Співпраця з МВФ, нещодавні кредитні гарантії США на 1 млрд доларів – це та підтримка, яка тримає економіку України на плаву. Вони, звичайно, не будуть скасовані, але кожний черговий корупційний скандал в Україні (нема сумніву, що вони будуть), буде використаний проти інтересів нашої держави.

На оптимістичний кінець. Нова вісь – Брекзіт – Трамп – фактично створила нову систему координат для світової політики. І вона точно більш складна для України в усіх напрямках. Помножена на катастрофічну дезінгтеграцію внутрішньої політики, вона ставить перед нами фундаментальні питання.

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"«Когда у власти не хватает аргументов, она начинает втягивать в политику детей». "

Турция поможет Украине бороться с российской пропагандой

Новости Крымнаша. Трусливое молчание Путина, — блогер

Крымские маневры ракет Украины. Маленькое поражение России

Радіючи з приводу проблем Шустера, ми підтримуємо утиски свободи слова

«Ціни на газ втричі більші, ніж мали би бути» – австрійський професор. ВІДЕО

Компромат Онищенко может отправить Порошенко в нокаут — Зеркало недели

“Решусь смело назвать Лещенко гнидой”, – Богуцкая

Сработает ли украинский сценарий в Беларуси

Украина и США готовят масштабные учения: намек Кремлю

Зачем Путину нужна антибелорусская пропаганда

Адвокат рассказал, на кого обменяют узников Кремля

Эксперт оценил назначения Трампа: Кремлю не позавидуешь

Маленькое поражение “недоимперии”, — профессор

Восстановления не будет: “ДНР” — все, — донецкий блогер

Хорошо быть авторитарным вождем, — журналист

Шпионские игры. Как киберразведка помогает в борьбе против агрессии РФ, — основатель InformNapalm

Клоун у руля, — блогер

До руководителя компании Новинского пришли с обыском

Во Львове горе-чиновник вышел под залог

“Мінімальна зарплата 3200 – це обман”, – Тимошенко. ВІДЕО