USD25.5064

ЄС може замінити російський газ іранським – Reuters

Євросоюз хоче замінити російський газ іранським.

Частиною розроблюваного Євросоюзом плану зниження залежності від поставок російського газу є імпорт палива з Ірану, повідомляє Reuters з посиланням на обізнані джерела в Єврокомісії. При цьому ЄС не бентежить той факт, що санкції проти Ірану поки не скасовані, а необхідна інфраструктура трубопроводів буде готова через 5-6 років.

“Іранський газ може досить швидко прийти в Європу, тим більше що політично спостерігається зближення Тегерана і Заходу”, – заявив агентству співрозмовник в Єврокомісії.

Підготовлена зовнішньополітичним відомством ЄС доповідь ще в березні пропонувала  Іран як альтернативу Росії в питаннях газозабезпечення. У ній вказувалося на високий потенціал видобутку газу в Ірані, реформи енергетичного сектора і нормалізацію відносин із Заходом.

Іран же, як зазначають аналітики, використовує конфлікт Заходу і Росії, щоб вийти з-під санкцій. Нагадаємо, міжнародні санкції проти Ірану були введені декількома резолюціями Ради Безпеки ООН, прийнятими в 2006 – 2010 роках. Вони, зокрема, забороняють іноземні інвестиції в газову, нафтову і нафтохімічну промисловість Ірану, експорт продукції тонкої нафтопереробки, а також ускладнюють фінансові трансакції і контакти з банками і страховими компаніями.

Санкції призвели до скорочення експорту нафти з Ірану більш ніж на 40% (до рівня 1986 року) і до припинення освоєння вже розвіданих родовищ газу. Західні експерти оцінюють запаси газу Ірану як найбільші в світі, і офіційні особи країни протягом багатьох років натхненно розповідали про свої плани з відновлення експорту.

Читайте также:

Киев не видит необходимости в газе из РФ до 2035 г – проект энергостратегии

Розморожування відносин із Заходом після приходу до влади президента Хасана Рухані відродило надії на те, що з часом Іран знову стане провідним світовим експортером вуглеводнів і продуктів їх переробки.

Рухані на зустрічі з президентом Австрії Хайнцем Фішером у Нью-Йорку недавно підтвердив готовність Ісламської республіки “стати надійним енергетичним центром для Європи”.

Раніше заступник міністра нафти і газу Ірану Алі Маджеді говорив, що його країна готова поставляти газ до Європи по трубопроводу Nabucco. З його слів, Іран відвідували делегації з двох європейських країн, які цікавляться імпортом іранського газу, і обговорювали маршрути його доставки. Йшлося про транспортування через Туреччину, Ірак, Сирію, Кавказ і Чорне море, але турецький маршрут найбільш бажаний, уточнив Маджеді. Крім того, є потенціал для поставок в Європу зрідженого природного газу, додав іранський чиновник.

Читайте также:

Синдром “все пропало” и новая минималка: кто в Украине завалил тест на правду

Зараз Газпром забезпечує близько третини європейських потреб у газі. Після відновлення газової війни між Росією та Україною Єврокомісія знову перейнялася зниженням залежності від російського газу.

Поки весь видобуток Ірану – близько 160 млрд куб. м газу на рік – йде на внутрішній ринок. Але до 2020 року країна може наростити видобуток до 215 млрд куб. м, а до 2030 року – до 260 млрд куб. м. Тоді у Ірану з’являться 30-35 млрд куб. м вільного газу, і будівництво експортної труби буде виправданим. Таким чином, якщо США і Європа знімуть з Ірану санкції, то після 2020 року він зможе експортувати 30-35 млрд куб. м

Проект газопроводу Nabucco з’явився на початку 2000-х років. Планувалося використовувати його для поставок іранського газу через Туреччину до Європи. Але потім США і Європа наклали на Іран санкції через його ядерну програму, і Nabucco переорієнтувався на поставки азербайджанського газу з родовища Шах-Деніз.

Туреччина і Азербайджан спільно з консорціумом Шах-Деніз на чолі з BP вирішили побудувати власний газопровід TANAP через турецьку територію до Болгарії. Проект Nabucco був урізаний і став розглядатися як європейське продовження TANAP від Болгарії до Австрії. Але в Європі виник ще один проект, задуманий як продовження TANAP, – газопровід TAP через Грецію на південь Італії. Саме його і вибрав консорціум Шах-Деніз, а від Nabucco відмовився.

Джерело: Корреспондент.net

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Если вы смотрите телевизор - вы, должно быть, заметили, что хорошие парни побеждают плохих всегда, кроме девятичасовых новостей."

“Главное, что действующий украинский президент – подлец”, – журналист

У Порошенко появился новый человек в Крыму (фото)

Немного о понимании россиянами, что такое Украина

Волкер может встретиться с ближайшим соратником Путина из-за Украины

Путина лишили сладкого

ФСБ готовят теракты в Украине — Грицак

Скоро увидим, кого выберет Кремль на главаря чекистского режима

За «агента Кремля» в Раде взялись детективы НАБУ

Мужчина на Крещатике передумал прыгать с отеля

Украинский завод будет обслуживать Boeing и Airbus

А потом пошло вторжение российских войск…

Пограничники решительно настроены «встречать» Саакашвили

Пророссийские политики из Украины в России не нужны

ГПУ пришла с обысками к скандальному нардепу

Хороших ходов у Путина не осталось

Как платишь, так и стоишь

Роскошные курорты и алкоголь: как отдыхают Добкин и его дети (фото)

Россия – страна “если бы”

Нардеп рассказал, как завод президента выиграл договорной тендер (видео)

З Шабуніним і шабуніними влада не домовиться, на різних цінностях виховані, – Гриценко