USD28.2033

Ґендерна рівність: коли грайлива норвезька білявка не має права на життя

Ґендерна рівність: коли грайлива норвезька білявка не має права на життя
“Грайлива норвезька білявка” Гедвіґ Весел

Днями у Facebook наштовхнулася на допис про обурення коментатором Олімпійських ігор на “UA:Першому”, пише у своєму блозі на “Новому часі” віце-прем’єрка з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе. Коментуючи виступ однієї зі фристайлісток, він сказав “грайлива норвезька білявка”, чим викликав справедливий гнів тих, хто не розуміє зв'язку між лижами і кольором волосся. Показовою стала реакція керівництва суспільного мовника на цей інцидент. Зураб Аласанія прокоментував: “За два тижні “до” провели їм тренінґ щодо неприпустимості сексизмів”.

Про таку відповідь годі було й мріяти бодай кілька років тому. Так, ми ще далекі від ґендерної рівності, багато хто вважає, що “грайлива білявка” – це вдалий комплімент спортсменці, та вже сама наявність дискусії свідчить про незворотні зміни в суспільній свідомості. Українці дорослішають і самі задають порядок денний державних політик. Ба більше, суспільна дискусія часто навіть важливіша, ніж державна політика: якщо люди не усвідомлюють останньої, то її значення навряд вийде за межі паперових стратегій. Отже, маємо гарні новини.

Якщо описана вище історія з коментуванням Олімпіади ілюструє ставлення українців до ґендерної проблематики, то про ставлення до неї української влади свідчить призначення урядової уповноваженої із ґендерної політики. Завтра, 15 лютого, в неї буде перший робочий день. Я вітаю на цій відповідальній посаді Катерину Левченко, але точно не заздрю їй, бо знаю, скільки важких завдань треба вирішувати.

Читайте также:

Сегодня исторический день, назад пути нет: договор о дружбе с РФ разорван навсегда

Торік нинішній Кабінет міністрів уперше в історії українських урядів визначив ґендерну рівність одним зі своїх пріоритетів. Серед завдань новопризначеної ґендерної уповноваженої – не лише зміна процедур, правил і законодавства, а й робота над зміною ставлення суспільства до питань рівноправності. На цьому шляху доведеться зіштовхуватися із бюрократією, стереотипами й нерозумінням.

Одним із найважливіших аспектів її роботи буде контроль над виконанням Україною резолюції Ради безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека”, мета якої – просування ґендерної проблематики на всіх етапах мирного процесу, включаючи підтримку миру, миробудівництво і постконфліктне відновлення.

Ґендерні питання охоплюють не лише проблему насильства проти жінок, що для багатьох стала відома завдяки кампанії #MeToo в соціальних мережах, а й економічні та соціальні аспекти. Ми повинні заохочувати жінок долучатися до правоохоронної діяльності, відкрити можливості для кар’єрного зростання у сфері безпеки й оборони, створювати належні умови для розвитку жіночого підприємництва. Дослідження по всьому світові неодноразово доводили необхідність дотримання ґендерного паритету в керівництві для досягнення значних успіхів. А в Україні, на жаль, жінок і досі нечасто призначають на керівні посади. Для боротьби зі глибоко вкоріненими переконаннями нам треба мотивація та наснага.

Читайте также:

Дело Савченко-Рубана: погибли бы 10 тысяч людей – эксперт

Роботи багато, та підґрунтя для успіху вже створено. Зокрема, минулий рік запам'ятався проведенням “Першого українського жіночого конгресу”, який об’єднав жінок-лідерок і привернув увагу до необхідності впровадження ґендерної політики на найвищому державному рівні. 7 січня набрав чинності закон “Про запобігання та протидію домашньому насильству”, хоч і у спрощеному варіанті та без важливих термінологічних уточнень. Ці зрушення актуалізували питання ґендерного балансу та винесли їх на порядок денний.

Водночас Стамбульська конвенція, необхідна для повноцінного захисту жертв насильства та покарання порушників, ще досі не ратифікована, державні службовці не навчені проводити ґендерно-правовий аналіз документів, а жінки все ще мають боротися за те, щоб їх оцінювали за навичками та кваліфікацією, а не зовнішністю.  Те, що в Україні єдина жінка-голова ОДА та жодної жінки-генерала, може слугувати яскравим прикладом ґендерних обмежень.

Найважче буде викорінити постколоніальні патріархальні стереотипи й пояснити, що мала на увазі Ольга Кобилянська, коли писала: “Світе широкий! Який ти для мене, молодої, недоступний, яким муром обведений!..”. Адже жінка може значно більше, ніж життя, у якому би лиш “…мужчина надав смисл і значення”.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (голосов: 1, в среднем: 1,00 из 5)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Правительство давно усвоило, что легче всего взять деньги у бедных. Конечно, их у бедных немного – но зато бедных до xpeна..."

РПЦ ответила Варфоломею: Мы не обязаны подчиняться

Внимание, аферистка! В сети показали фото “посредницы”, которая отправляет украинских заробитчан просто в ад

Перед яким вибором поставила Москву жорстка заява Вселенського патріарха Варфоломія

Дело Торнадо: расследование бунта в СИЗО завершено

От марихуаны до метадона: в Хмельницком сожгли тонны наркотиков, город в экстазе

В Киеве рекламируется “пророссийская партия” из дела Бабченко

Умная камера и спонтанная смена планов: стало известно о деталях ликвидации Захарченко

Портников: Путину, как любому шулеру, нечего делать за столом, за которым играют по правилам

Экс-руководителя РИА Новости Вышинского суд оставил под арестом

У Вінниці 39 будинків залишились без тепла

Вінницькі поліцейські зафарбували рекламу наркотиків

Пенсии, зарплаты и алименты: что и как изменится в 2019 году

В метро Рима обрушился эскалатор с футбольными фанатами

Майбутнім рятувальникам подарували обладнання майже на мільйон

Украина и Польша хотят удвоить число пунктов пропуска на границе

“Мариночка, ты всегда будешь с нами”: страница Поплавской в соцсети “ожила”

Помощник Варфоломея: Предоставление томоса не будет сложным

“До последнего времени преподавала украинский в простой школе”, – подруга Поплавской рассказала неизвестные подробности жизни звезды

Этот человек боролся с Майданом, а сегодня работает топ-прокурором: всплыли скандальные детали из биографии сына Грицака

Российский шантаж повышением ставок в агрессии больше не работает – политолог