USD28.2033

11 тактик агресії, які використовує Кремль

11 тактик агресії, які використовує Кремль

Минулого разу я писав про шість тактик політичної війни, спільних для Росії та Китаю, а також про три тактики, які наразі застосовує тільки режим у Пекіні. Тепер розгляньмо 11 тактик, які застосовує лише Кремль. пише для “Тижня” Едвард Лукас

Перша: антисоціальна поведінка, що може призвести до заворушень. Нову загрозу становить відкрита та прихована підтримка російськими спецслужбами угруповань, що приваблюють молодих відлюдьків, яким нічим зайнятися, здебільшого чоловіків. Зокрема, це антикримінальні активісти, клуби бойових мистецтв і банди байкерів. Тривожно, що мета такої діяльності досі незрозуміла.

Друга: аутсорсинґова війна. Приватні збройні формування, як-от “ЧВК Вагнера”, забезпечують повноцінний арсенал диктаторам у скруті – від кібер­атак до звичайної кінетичної зброї. Клієнт оплачує послуги, надаючи природні ресурси або йдучи на поступки, а також наділяючи Кремль дипломатичною підтримкою.

Третя: економічні санкції, як-от заборона на імпорт та обмеження на експорт і транзит. Я розрізняю цю тактику й підвищення тарифів, що практикують у нинішній торговельній війні США та Китаю. Мета росіян – скористатися економічною скрутою, щоб чинити політичний тиск як покарання за певну політичну позицію.

Четверта: приховані інформаційні операції, як-от хакерські атаки й витік інформації, що були використані на президентських виборах у США та Франції. Технічно вони нескладні, але потребують глибокого розуміння ЗМІ та політичних систем країни-жертви. Наразі це спеціалізація саме Росії, а не Китаю.

Читайте также:

Президентські вибори: маніпуляції та “брудні” трюки

П’ята: історія як зброя. Піднебесна поширює побрехеньки про свою історію, а от Росія спеціалізується на псуванні репутації країн (скажімо, називає їх нацистами за опір радянській агресії чи окупації). У такий спосіб ще й відвертається увага від жертв Кремля.

Шоста: маніпулювання міжнародною та місцевими правовими системами. Росія використовує проти своїх критиків “червоні циркуляри” Інтерполу, позови про наклепи та дошкульну судову тяганину. Китай випробовував lawfare (чи то пак правовійну) в менших масштабах, зокрема в Австралії. А от для Кремля це потужна зброя. Тут мета не перемога, а стримування. Російські позивачі легко викидають по кілька мільйонів на юридичні послуги. Тоді як для західних ЗМІ, аналітичних центрів, науковців та активістів величезні рахунки на захист у суді – непомірні витрати. Тож для Кремля їхнє мовчання – справжнє золото.

Читайте также:

Первый визит Зеленского должен быть не в Брюссель, а в Варшаву – к нашему ближайшему соседу, другу, и потенциальному союзнику, – Куса

Сьома: підривання соціальних норм, довіри громадськості та державних інституцій, насамперед за допомогою нігілістичної пропаганди таких засобів масової інформації, як RT і Sputnik. Послання просте й украй згубне: нікому не довіряти.

Восьма: перебої в постачанні енергоресурсів, зокрема природного газу. Китай не експортує їх (щоправда, використовує дещо схожий підхід до експорту рідкоземельних елементів). Радянська інфраструктура, яку Росія отримала у спадок, зробила її майже монопольним постачальником у більшість країн колишньої імперії. Однак унаслідок легковажного застосування ця зброя притупилася. Енергетична система Європи стала диверсифікованішою та витривалішою.

Дев’ята: експлуатація релігійних настроїв, особливо серед православних. Китаю нічого запропонувати на цьому фронті. Щоправда, проголошення автокефалії української церкви засвідчило, що росіяни перегнули палицю.

Десята: експлуатація економічних, етнічних, мовних, регіональних, релігійних, соціальних та інших розколів. Це основа основ російського підходу. Китайська тактика “поділяй і володарюй” зосереджена на зовнішніх альянсах. Мета проста: слабкій країні, що потерпає від внутрішньої напруженості, бракує часу й енергії на безпеку.

Нарешті, одинадцята: фінансова зброя. Нагнітання паніки, як-от масове зняття грошей із банківських рахунків, а також використання фінансових ринків, щоб покарати або винагородити політичних діячів. Російські організації й агентства майстерно експлуатують позицію країни на ринках облігацій і сировини для інсайдерської торгівлі: змінюють ціну й самі ж одразу користаються цією зміною.

 

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Власть чаще переходит из рук в руки, чем от головы к голове."

Выборы. ЦИК зарегистрировала список первой партии

Чи готовий Зеленський до непопулярних кроків

В Ле Бурже украинцы представили ракеты “Антарес”, “Циклон” и космический аппарат

Samsung может отказаться от гибкого смартфона — СМИ

Цифровые решения является приоритетом развития Украины – Зеленский

Сезон победившей “демократии”: в Молдову возвращается агентура Кремля

Маск удалил свой аккаунт в Twitter

Как бы вы ни любили своего питомца, его инстинкты вы не перепрошьете и его поведение вы предугадать не можете

Какое решение вынесет Конституционный суд?

Государство в смартфоне уже работает – Гройсман

МИП представило во Львове первый фильм из цикла “Как начиналась война”

Олігархічний реванш чи новаторство: як не переплутати?

Епифаний поздравил украинцев с Днем отца

Новый iPhone 11 от Apple начнут продавать в сентябре – СМИ

“Слуга народа” заберет половину Верховной Рады

Президентом Словакии официально стала Зузана Чапутова

На админгранице с Крымом будут выяснять цели поездок на материк

В Украине впервые официально отмечают День отца

Украина потенциально может оказаться убежищем для старых коррумпированных элит Молдовы, – Куса

Оскароносного Кьюбу Гудинга-младшего обвинили в домогательствах