USD28.2033

З волі митрополита Володимира напередодні виборів предстоятеля УПЦ МП оголошено його духовний заповіт.

Його Блаженство працював над цим документом, відчуваючи наближення моменту зустрічі з Богом, пише Gazeta.ua з посиланням на Дзеркало тижня.

Звертаючись до своєї пастви і архієреям, митрополит Володимир нагадуючи про те, що XX століття стало для Православної церкви України епохою випробувань. Це і фізичне знищення духовенства, і голодомор, і тяготи існування в атеїстичній державі, і поділ за часів незалежності.

“Розділення православ’я в Україні – трагедія для віруючого українського народу, один з головних викликів не тільки для нашої Церкви, а й для повноти вселенського православ’я”, – йдеться в заповіті.

Митрополит Володимир визнає: надії на те, що автокефальний рух на Україні зійде нанівець, не виправдалися, а прагнення увійти до складу Константинопольського патріархату нікуди не поділося.

“Ситуація, коли третина православних християн в нашій країні знаходиться в розколі з Вселенським Православ’ям, є абсолютно ненормальною і потребує негайного вирішення. Є цілий ряд рішень Священного Синоду та Собору єпископів Української Православної Церкви, в яких висловлена ​​позиція нашої Церкви щодо об’єднання. Однак, висуваючи канонічні вимоги до тих, хто відокремився, ми одночасно маємо засвідчити їм свою любов і бажання єдності”, – закликає митрополит, який займав Київську кафедру протягом 22 років.

Також в документі містяться і міркування про політичну роль предстоятеля, природі єпископської влади і про те, яким повинна бути людина, якій належить стати наступником митрополита Володимира.

“З політичної точки зору предстоятель Церкви повинен здійснювати своє управління таким чином, щоб посилювати партію однодумців і знесилювати опонентів. Але якщо предстоятель стане на чолі тієї чи іншої “сторони” (або ідеологічної партії) всередині Церкви, то він перестане бути центром єднання і втратить моральне право на умиротворення внутрішньої церковного життя. Саме тому, маючи власні погляди на майбутнє Церкви, ми свідомо намагалися стояти осторонь від дискусійних пристрастей і, шануючи свободу і позицію кожного, залишатися батьком для всіх “, – нагадує Блаженніший.

Читайте также:

Politico: США встали на сторону России в ее споре с Украиной в ВТО

Володимир у своєму повідомленні заявив про те, що будь-яка єпископська влада здійснюється в Церкві і разом з Церквою.

“Предстоятель Церкви – це друг і слуга кожного. Звичайно ж, саме предстоятель відповідальний за єдність і стан Церкви. Однак для того, щоб церковна єдність не будувалося на адміністративних засадах, потрібно, щоб предстоятель поважав свободу інших і не порушував соборного устрою Церкви”, – йдеться в документі.

“Вибираючи між собою предстоятеля, згадайте про виклики, що стоять перед нашою Церквою, і про те, що сучасний світ можна назвати занадто прозорим, коли життя кожного з нас повністю відкрита для світу. І хоча у кожного з архієреїв, напевно, є свої особисті думки з цього приводу, ми закликаємо вас пам’ятати про ті вимоги, яким повинен відповідати кандидат на посаду предстоятеля. Виконуючи своє служіння в суспільстві, де більшість складають бідні, ієрарх не повинен любити багатство чи хизуватися своєю високою посадою. Якщо в Церкві, так само як в мирського життя, влада належатиме багатим, вона нічим не відрізнятиметься від світу цього. Живучи в суспільстві, глибоко розділеному за політичними уподобаннями, кандидат в предстоятелі повинен постійно уникати політики. Адже якщо на чолі Церкви стане людина, душа якого затьмарена політичними пристрастями, то замість того, щоб сіяти в народі насіння віри, такий горе-ієрарх буде сіяти пристрасті, якими сповнена його душа “, – вчить митрополит Володимир.

Читайте также:

Вибори наближаються: хто може стати наступним Президентом України?

Володимир вважав, що предстоятель УПЦ повинен зсередини знати і відчувати культуру і традиції народу, в якому виконує служіння, ця людина не може бути безвідповідальним або властолюбним. Але головною вимогою є жива християнська віра і щире бажання бути з Богом.

Також у своєму духовному заповіті Володимир торкнувся теми соціального служіння, яке несе Православна церква, і закликав продовжувати справи любові. Окрема частина документа присвячена аналізу відносин Церкви з державою і суспільством, а також повчанням про роль Церкви в об’єднанні України, що опинилася розділеною на дві спільноти, східне і західне.

Блаженніший митрополит Володимир прощається словами святого благовірного князя Ярослава Мудрого, правління якого він називає “золотим століттям” Київської Русі: “Ось я і відходжу з цього світу, а ви, діти мої, живіть між собою в любові … Якщо будете жити в любові між собою, і Бог буде з вами, і підгорне під вас ворогів ваших, і будете мирно жити. Але коли будете в ненависті жити, у сварках і міжусобицях, то й самі загинете, і землю батьків і дідів своїх погубите, яку отримали трудом великим”.

Митрополит Володимир (у миру – Віктор Сабодан), уродженець Хмельницької області України, помер 5 липня 2014 у віці 79 років. З лютого 2014 місцеблюстителем Київської митрополичої кафедри є митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій. У середу, 13 серпня, на 40-й день після смерті митрополита Володимира, українським архієреям належить вибрати його наступника з 74 кандидатів. Таємне голосування в закритому режимі проходить в Києво-Печерській лаврі.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Политик – это человек, который пожертвует вашей жизнью за свою родину."

Одесса и Харьков не входили в состав Украины: угрожающее заявление Путина

Новый этап изоляции: необходимость в общении с Путиным окончательно исчезла

Посольство США отреагировало на атаку на Андреевскую церковь

“Выборы” в ОРДЛО: важно выработать собственные ответы на действия России, а не отсиживаться за спиной Запада

Расстрелы на Майдане. Новые детали о подозреваемом снайпере

Всплыли незаконные решения Кличко, дороги превратятся в хаос со столкновениями: и снег тут не при чем

Постпред Порошенко в Крыму: В Пенсионном фонде сотрудничают с РФ

The Guardian: Проект сделки по Брекситу Терезы Мэй. Что он говорит и чего ждать дальше?

“С нами или без нас церковь будет создана” – митрополит УПЦ МП

Чим відрізняється свідомий виборець від фаната?

Путин о “нормандской встрече” до выборов в Украине: Бессмысленно

Жители “замерзающих городов” пригласили вице-премьера Зубко в гости, – СМИ

Тымчук: РПЦ-ФСБ атакует Константинопольский патриархат “человечками в рясах”

Власть потеряла контроль над числом реальных переселенцев – Тука

В качестве единого кандидата от националистов общество воспримет только Кошулинского, – политолог

У “ДНР” після виборів почали звільняти бюджетників

Псевдовыборы в Донбассе: Турчинов анонсировал новые санкции

Светит тюрьма! Что власть придумала на этот раз для украинцев? Касается каждого

Боровий: Путіну підпалили хвіст і це очевидно. Почалася справжня, повноцінна фінансова ізоляція Росії

Таиланд досрочно отменил плату за визу для туристов из Украины