USD28.2033

А чи є українські школи в Угорщині чи Румунії?

А чи є українські школи в Угорщині чи Румунії?

Румунія та Угорщина обурились через новий закон про освіту в Україні, згідно якого, національним меншинам гарантується право на навчання рідною мовою одночасно з українською мовою лише в окремих класах (групах) початкової освіти. Глава МЗС Угорщини Петер Сіджарто заявив, таким чином “Україна вдарила Угорщину в спину”, а сам закон, за його словами, “порушує права угорської меншини”. У МЗС Румунії ж заявили, що “із занепокоєнням” сприйняли новину про реформу освіти в Україні. – ред.

Якщо йдеться про школи, які умовно називають угорськими чи румунськими, то це тільки метафора. Насправді це українські школи з угорською чи румунською мовами навчання. Тут вчать історії України. І – що важливо – української мови. Все залежить від долі предметів, які викладаються тією чи іншою мовою. Якщо говорити про обурення угорської чи румунської сторони, то йдеться не про те, щоб вчити угорської чи румунської мови, а про те, щоб не вчити української мови та історії. Тобто не виховувати саме українського громадянина, байдуже якої національності і якою мовою він розмовлятиме.

Читайте также:

Чего путинская Россия добивается от Украины: мнение Климкина

На жаль, в деяких регіонах Закарпаття і Буковини доходить до того, що діти закінчують школу з угорською чи румунською мовою навчання і по суті української мови не знають і майже нею не володіють. Таких дітей це позбавляє будь-якого шансу в Україні зробити кар’єру, вступити до вузу, працювати на державній службі, військовій чи у поліції.

Вже наперед закладається орієнтація дітей на імміграцію, бо реалізувати себе вони можуть тільки в сусідніх країнах. Таким чином цих дітей позбавляється їх громадянських прав. Ну і порушується принцип рівності – ці діти наперед неконкурентні в Україні. Тому, переконаний, держава має відстоювати як їхні права на самореалізацію в Україні, ну і своє право виховувати громадян України, а не Угорщини чи Румунії.

Читайте также:

Джемилев рассказал о возможностях Турции в освобождении Сенцова

Безсумнівно люди мають право вивчати і угорську й інші мови, але разом з тим слід вчити і українську. Бо інколи в Україні доходить до абсурду, коли десь в селі на Закарпатті хочеш купити сірники, а не можеш через елементарне непорозуміння з продавщицею – молодою дівчиною, бо вона абсолютно не розуміє державної мови. Вони неначе не живуть в Україні. Тому легко маніпульовані як з-за кордону, так і всередині України. І вибори на Закарпатті це весь час засвідчують.

Ще на Закарпатті запущена вбиваюча угорську національну меншину політика неначе “патріотів” а-ля Орбан. Так, вони витискають угорську меншину в Угорщину. В результаті ті самі колись на 80% угорські регіони втрачають весь свій угорський компонент.

Молодь виїжджає. І де-факто, відбувається українізація таких регіонів. Очевидно це те, чого добиваються ці горе-патріоти. Якщо говорити з точки зору національно-угорської – то це політика ідіотична. Насправді вони демадяризують ці регіони і нічого доброго це угорській спільноті в Україні не робить.

Румунський та угорський випадки різні – кожен із них має свої проблеми. Скидувати їх всіх в одну купу – нерозумно. Україна повинна проявити себе як держава і вимагати симетричності.

Якщо вже так, то і румунське і угорське законодавство теж має забезпечувати право навчання українців українською мовою в 100-відстотковому об’ємі. Але ж цього не має і не буде. А між державами мають бути паритетні умови.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Все политики делятся на два класса: те кто прикрываясь добром творят зло, и тех кто творит зло не прикрываясь ничем."

Вінничанам, які не сплачують рахунки за опалення нараховуватимуть пеню

Военное положение. Полторак рассказал Волкеру, что уже сделано

Политолог: Обществу исподволь внедряется мысль не признавать итогов выборов, если победит не Порошенко

Последствия крымской резолюции Генеральной Ассамблеи ООН

Матиос выиграл суд у Муженко

Итоги года от СБУ: 165 производств по статье о госизмене

Нові члени Вищої ради правосуддя погоджені до початку з’їзду суддів

На рассмотрение СНБО внесены новые санкции против России

Чергове свідчення ізоляції Росії

Новый турецкий ход Кремля в крымской игре

Матиос рассказал об отношениях с Луценко

Чи вплине Томос на рейтинги президента Порошенка

В Украине будут штрафовать за буллинг

Чи покарають Садового? Експерт нагадав найбільш резонансні справи, пов’язані з іменем львівського мера

Washington Examiner: Россия не хочет “потерять оставшуюся часть Украины”

Консул: Список тех, кто голосовал “против” украинской резолюции по Крыму, весьма красноречив

В России упростили выдачу гражданства для “поддержки украинцев”

Що продемонструвало голосування Генасамблеї ООН щодо мілітаризації окупованого Криму

Оговорка по Фрейду: Бойко раскрыл суть УПЦ МП

Маємо кардинально повернути аграрну політику обличчям до селян – нардеп