USD28.2033

А чи є українські школи в Угорщині чи Румунії?

А чи є українські школи в Угорщині чи Румунії?

Румунія та Угорщина обурились через новий закон про освіту в Україні, згідно якого, національним меншинам гарантується право на навчання рідною мовою одночасно з українською мовою лише в окремих класах (групах) початкової освіти. Глава МЗС Угорщини Петер Сіджарто заявив, таким чином “Україна вдарила Угорщину в спину”, а сам закон, за його словами, “порушує права угорської меншини”. У МЗС Румунії ж заявили, що “із занепокоєнням” сприйняли новину про реформу освіти в Україні. – ред.

Якщо йдеться про школи, які умовно називають угорськими чи румунськими, то це тільки метафора. Насправді це українські школи з угорською чи румунською мовами навчання. Тут вчать історії України. І – що важливо – української мови. Все залежить від долі предметів, які викладаються тією чи іншою мовою. Якщо говорити про обурення угорської чи румунської сторони, то йдеться не про те, щоб вчити угорської чи румунської мови, а про те, щоб не вчити української мови та історії. Тобто не виховувати саме українського громадянина, байдуже якої національності і якою мовою він розмовлятиме.

Читайте также:

Окупанти стягують до Станиці Луганської живу силу і бронетехніку – Права Справа

На жаль, в деяких регіонах Закарпаття і Буковини доходить до того, що діти закінчують школу з угорською чи румунською мовою навчання і по суті української мови не знають і майже нею не володіють. Таких дітей це позбавляє будь-якого шансу в Україні зробити кар’єру, вступити до вузу, працювати на державній службі, військовій чи у поліції.

Вже наперед закладається орієнтація дітей на імміграцію, бо реалізувати себе вони можуть тільки в сусідніх країнах. Таким чином цих дітей позбавляється їх громадянських прав. Ну і порушується принцип рівності – ці діти наперед неконкурентні в Україні. Тому, переконаний, держава має відстоювати як їхні права на самореалізацію в Україні, ну і своє право виховувати громадян України, а не Угорщини чи Румунії.

Читайте также:

В Раде депутатам предлагают работать больше в сентябре

Безсумнівно люди мають право вивчати і угорську й інші мови, але разом з тим слід вчити і українську. Бо інколи в Україні доходить до абсурду, коли десь в селі на Закарпатті хочеш купити сірники, а не можеш через елементарне непорозуміння з продавщицею – молодою дівчиною, бо вона абсолютно не розуміє державної мови. Вони неначе не живуть в Україні. Тому легко маніпульовані як з-за кордону, так і всередині України. І вибори на Закарпатті це весь час засвідчують.

Ще на Закарпатті запущена вбиваюча угорську національну меншину політика неначе “патріотів” а-ля Орбан. Так, вони витискають угорську меншину в Угорщину. В результаті ті самі колись на 80% угорські регіони втрачають весь свій угорський компонент.

Молодь виїжджає. І де-факто, відбувається українізація таких регіонів. Очевидно це те, чого добиваються ці горе-патріоти. Якщо говорити з точки зору національно-угорської – то це політика ідіотична. Насправді вони демадяризують ці регіони і нічого доброго це угорській спільноті в Україні не робить.

Румунський та угорський випадки різні – кожен із них має свої проблеми. Скидувати їх всіх в одну купу – нерозумно. Україна повинна проявити себе як держава і вимагати симетричності.

Якщо вже так, то і румунське і угорське законодавство теж має забезпечувати право навчання українців українською мовою в 100-відстотковому об’ємі. Але ж цього не має і не буде. А між державами мають бути паритетні умови.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Если вы смотрите телевизор - вы, должно быть, заметили, что хорошие парни побеждают плохих всегда, кроме девятичасовых новостей."

Закон о cash rebate пойдет на пользу украинскому кино и экономике — Бородянский

Міністр МЗС України допускає укладення “великої угоди” стосовно Донбасу у “нормандському форматі”

“Украинцы — это никто и ничто” – профессор киевского вуза учил студентов любить Россию прямо на лекциях

Судьи отказываются передавать дела НАБУ в антикорсуд – ЦПК

Apple выпустила финальную версию iOS 13

Суд на два місяці заарештував “підривника” мосту Метро у Києві

Коломойский существенно ослабляет позиции нашего президента

В Украине теперь будут компенсировать иностранцам расходы на производство кино — закон

В Украине теперь будут компенсировать иностранцам расходы на производство кино — закон

Трамп отрицает договоренности с Зеленским по делу сына Байдена

Twitter вводит новую функцию, которая позволит “обуздать” токсичные дискуссии

“Тікати не буде куди!” Як у Києві влаштували Марш за клімат. ФОТО

У Києві завтра погода передбачається переважно сухою, але холодною та вітряною – синоптикиня

Зеленський призначив Євдокимова головою Служби зовнішньої розвідки

На Донеччині за першість змагалися команди РХБЗ. ФОТОРЕПОРТАЖ

Шулипа: Кремль уготовил Украине капитуляцию

Формула Штайнмайера. Пристайко сказал, на что согласилась Украина

Однією з проблем в сучасному світі є нестача часу на читання книг, – думка

Шоу “Вибори мера Києва”: чи зможемо ми зробити раціональний вибір

Два вінницьких слуги народу не підтримали скасування депутатської недоторканості.