USD28.2033

А чи є українські школи в Угорщині чи Румунії?

А чи є українські школи в Угорщині чи Румунії?

Румунія та Угорщина обурились через новий закон про освіту в Україні, згідно якого, національним меншинам гарантується право на навчання рідною мовою одночасно з українською мовою лише в окремих класах (групах) початкової освіти. Глава МЗС Угорщини Петер Сіджарто заявив, таким чином “Україна вдарила Угорщину в спину”, а сам закон, за його словами, “порушує права угорської меншини”. У МЗС Румунії ж заявили, що “із занепокоєнням” сприйняли новину про реформу освіти в Україні. – ред.

Якщо йдеться про школи, які умовно називають угорськими чи румунськими, то це тільки метафора. Насправді це українські школи з угорською чи румунською мовами навчання. Тут вчать історії України. І – що важливо – української мови. Все залежить від долі предметів, які викладаються тією чи іншою мовою. Якщо говорити про обурення угорської чи румунської сторони, то йдеться не про те, щоб вчити угорської чи румунської мови, а про те, щоб не вчити української мови та історії. Тобто не виховувати саме українського громадянина, байдуже якої національності і якою мовою він розмовлятиме.

Читайте также:

Шпионил за украинским военными на Донбассе: агент боевиков выполнял приказы «Беркута»

На жаль, в деяких регіонах Закарпаття і Буковини доходить до того, що діти закінчують школу з угорською чи румунською мовою навчання і по суті української мови не знають і майже нею не володіють. Таких дітей це позбавляє будь-якого шансу в Україні зробити кар’єру, вступити до вузу, працювати на державній службі, військовій чи у поліції.

Вже наперед закладається орієнтація дітей на імміграцію, бо реалізувати себе вони можуть тільки в сусідніх країнах. Таким чином цих дітей позбавляється їх громадянських прав. Ну і порушується принцип рівності – ці діти наперед неконкурентні в Україні. Тому, переконаний, держава має відстоювати як їхні права на самореалізацію в Україні, ну і своє право виховувати громадян України, а не Угорщини чи Румунії.

Читайте также:

Макрон “уважает” Путина и хочет обновить связи ЕС с Россией

Безсумнівно люди мають право вивчати і угорську й інші мови, але разом з тим слід вчити і українську. Бо інколи в Україні доходить до абсурду, коли десь в селі на Закарпатті хочеш купити сірники, а не можеш через елементарне непорозуміння з продавщицею – молодою дівчиною, бо вона абсолютно не розуміє державної мови. Вони неначе не живуть в Україні. Тому легко маніпульовані як з-за кордону, так і всередині України. І вибори на Закарпатті це весь час засвідчують.

Ще на Закарпатті запущена вбиваюча угорську національну меншину політика неначе “патріотів” а-ля Орбан. Так, вони витискають угорську меншину в Угорщину. В результаті ті самі колись на 80% угорські регіони втрачають весь свій угорський компонент.

Молодь виїжджає. І де-факто, відбувається українізація таких регіонів. Очевидно це те, чого добиваються ці горе-патріоти. Якщо говорити з точки зору національно-угорської – то це політика ідіотична. Насправді вони демадяризують ці регіони і нічого доброго це угорській спільноті в Україні не робить.

Румунський та угорський випадки різні – кожен із них має свої проблеми. Скидувати їх всіх в одну купу – нерозумно. Україна повинна проявити себе як держава і вимагати симетричності.

Якщо вже так, то і румунське і угорське законодавство теж має забезпечувати право навчання українців українською мовою в 100-відстотковому об’ємі. Але ж цього не має і не буде. А між державами мають бути паритетні умови.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Власть чаще переходит из рук в руки, чем от головы к голове."

Росія загрожує всім, тож і шлях до безпеки – спільний

Экс-жена Демчины подала свою кандидатуру на должность судьи Антикоррупционного суда

Верховная Рада приняла постановление по Сенцову: теперь его судьбу должны будут решить в Норвегии

Працевлаштування учасників бойових дій повинно стати ключовим завданням нашої влади – юрист

Сидеть на двух стульях невозможно: эксперт разоблачил Тимошенко, указав на ее некомпетентность

Подписи уже собраны: Шахов раскрыл правду о снятии депутатской неприкосновенности

Сенченко: Порошенко готовится оседлать игрушечного патриотического коня

Манипуляции и затыкание дыр: Евгений Рыбчинский раскрыл правду о повышении цен на газ

Сейчас любое подорожание газа и отопления губительно – журналист

Життєдайні сили нації висмоктуються купкою промосковських негідників – історик

Как разворачивается шпионско-дипломатический скандал между Укрианой и Беларусью

Снєгирьов: Україна поступово втрачає контроль над Азовським морем, як свого часу втратила його і над Кримом

Для чего вы, товарищ Енин, лепите заведомое фуфло? – журналист про дело Тунгоева

Вінничан запрошують навчитись плавати на драгонботах

На похоронах українських солдат Порошенко, схоже, надає перевагу не бувати – дипломат

У Вінниці запроваджують “джазові сніданки”

19 вересня вінничани прощатимуться із видатною землячкою Раїсою Панасюк

Арестович: Выдача Тумгоева демонстрирует – высшие функционеры государства не до конца ещё понимают, за что именно они воюют

На Вінниччині зафіксували черговий спалах кору

Темники для Бi-Бi-Ci. ​​​​​​​Як на “вечорницях у Кучми” опростоволосилась британська телезірка