USD28.2033

Акціонер Борщагівського хімфармзаводу звинувачує менеджмент в непрозорості фінансів компанії

Борщагівський хімфармзавод

26 квітня 2018 року відбулись загальні збори акціонерів ПАТ «Науково-виробничий центр «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод».
Збори затвердили річну фінансову звітність товариства та відповідні звіти менеджменту. Також збори обрали новий склад наглядової ради товариства та вирішили направити частину чистого прибутку на виплату дивідендів акціонерам.

За твердженнями свідків, збори проходили в досить напруженій атмосфері протистояння між представниками ПрАТ ФФ «Дарниця» (акціонер з пакетом 30,77% акцій) та менеджментом Борщагівського ХФЗ, який теж володіє акціями товариства. Конфлікт між Дарницею та менеджментом Борщагівського ХФЗ триває практично з моменту, коли Дарниця стала акціонером Борщагівського ХФЗ ще в 2015 році.

Як стало відомо, керівництво Борщагівського ХФЗ звинувачують в непрозорості структури власності. Зокрема, багаторічний керівник товариства Людмила Безпалько ніде не фігурує в якості бенефіціарного власника компанії. В той же час усім добре відомо, що саме Людмила Безпалько з членами своєї родини є фактичним найбільшим власником та контролером компанії. Ще 10 років тому Людмила Безпалько входила в перелік 200 найбагатших людей України. Більше 40% акцій Борщагівського ХФЗ належить двом офшорним компаніям – Beldor Group S.A. та Lenik Group S.A., але ніхто не знає, хто контролює ці офшорні компанії.

Читайте также:

Главное за ночь: удар России от Украины и знаменательная победа на Донбассе

Крім того, є підозри, що керівництво Борщагівського ХФЗ незаконно виводить частину прибутку із компанії шляхом торгових операцій з пов’язаними фірмами, які контролюються менеджментом компанії. Тобто мова йде про те, що через операції з пов’язаними фірмами, менеджмент Борщагівського ХФЗ незаконно присвоює частину прибутку, яка належить розподілу між усіма акціонерами, а не тільки між акціонерами, які пов’язані з менеджментом.

Нещодавно Дарниця найняла відому юридичну фірму «Астерс» для супроводження своїх претензій до керівництва Борщагівського ХФЗ. Юристи Астерс представляли інтереси Дарниці на останніх загальних зборах Борщагівського ХФЗ 26 квітня 2018 року. Радник Астерс Олесь Квят прокоментував ситуацію наступним чином: «Слід визнати, що у нашого клієнта є низка серйозних претензій до керівництва Борщагівського хімфармзаводу, зокрема з приводу його ухилення від надання документів для проведення аудиторської перевірки за вимогою нашого клієнта, як акціонера Борщагівського хімфармзаводу. Ці претензії ґрунтуються на тому, що фінансові відносини між великим акціонером та менеджментом мають бути прозорими та чесними. На сьогоднішній день, бракує прозорості, і можливо, чесності. Інакше як пояснити небажання менеджменту надати доступ нашому клієнту до фінансової документації та провести незалежний аудит? Але ми сподіваємось, що раніше чи пізніше відносини стануть конструктивними, оскільки від конфлікту ніхто не виграє».

Читайте также:

Турция между Википедией и величием

ПАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод» — одна з найстаріших компаній вітчизняної фармацевтичної галузі, створена в 40-х роках минулого століття. В даний час Борщагівський ХФЗ випускає більше 100 найменувань лікарських засобів і є восьмим за величиною українським фармвиробником з часткою 3,8%.
За підсумками 2017 року Борщагівський ХФЗ зменшив чистий прибуток на 12% у порівнянні з попереднім роком — до 104,5 млн. грн., активи компанії за минулий рік зросли на 8%, до 1,52 млрд. грн.

ПрАТ ФФ «Дарниця» — один із лідерів фармацевтичної галузі України, що має 80-річну історію. Сьогодні компанія займає провідні позиції на вітчизняному фармацевтичному ринку та входить в трійку найбільших виробників лікарських засобів в Україні. «Дарниця» активно працює над розробкою та виробництвом нових препаратів, її портфель включає близько 250 найменувань готових лікарських засобів.
У 2017 році чистий прибуток компанії склав понад 342 млн. грн., активи за звітний період зросли на 13 %, до 3,08 млрд. грн.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Политик – это человек, который пожертвует вашей жизнью за свою родину."

Хакеры раскрыли сделку Левочкина с Манафортом

Не только детям: Супрун напомнила украинцам, зачем нужны прививки

Страшная смерть и губернатор Степанов: зачем одесский чиновник пошел на рискованный шаг

Как Сорос пытается влиять на украинскую политику

Марш в прошлое: в сети показали дно выпускного по-крымски

Украинцев предупредили об опасности смартфонов: в зоне риска каждый

Как Путин прогнул Меркель с Макроном

Лига Чемпионов-2018: Реал стал обладателем кубка

Главное за день: ЧП в киевском метро и судьбоносное решение об автокефалии

Рабинович: Если чиновник указывает миллиарды в декларации – его надо посадить

Тарифный ад: в Укрэнерго захотели разжится за счет украинцев

Дело МН17: раскрыт загадочный “Орион” – это офицер ГРУ Иванников

Жуткое ЧП на Львовщине: брат выстрелил в маленькую сестру

Єврокомісар: немає ніяких підстав, які могли б привести до позбавлення безвіза Україну

Финал Лиги Чемпионов 2018: онлайн-трансляция матча

Луценко внес в Раду представления на Вилкула и Колесникова

Как Порошенко уклоняется от создания антикоррупционного суда

Украинцам поднимут зарплату, но повезет не всем

Порошенко о задержке с созданием антикорсуда: Виновата Рада

Отечественных антикоррупционеров не подпустят к АКС?