USD28.2033

Акціонер Борщагівського хімфармзаводу звинувачує менеджмент в непрозорості фінансів компанії

Борщагівський хімфармзавод

26 квітня 2018 року відбулись загальні збори акціонерів ПАТ «Науково-виробничий центр «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод».
Збори затвердили річну фінансову звітність товариства та відповідні звіти менеджменту. Також збори обрали новий склад наглядової ради товариства та вирішили направити частину чистого прибутку на виплату дивідендів акціонерам.

За твердженнями свідків, збори проходили в досить напруженій атмосфері протистояння між представниками ПрАТ ФФ «Дарниця» (акціонер з пакетом 30,77% акцій) та менеджментом Борщагівського ХФЗ, який теж володіє акціями товариства. Конфлікт між Дарницею та менеджментом Борщагівського ХФЗ триває практично з моменту, коли Дарниця стала акціонером Борщагівського ХФЗ ще в 2015 році.

Як стало відомо, керівництво Борщагівського ХФЗ звинувачують в непрозорості структури власності. Зокрема, багаторічний керівник товариства Людмила Безпалько ніде не фігурує в якості бенефіціарного власника компанії. В той же час усім добре відомо, що саме Людмила Безпалько з членами своєї родини є фактичним найбільшим власником та контролером компанії. Ще 10 років тому Людмила Безпалько входила в перелік 200 найбагатших людей України. Більше 40% акцій Борщагівського ХФЗ належить двом офшорним компаніям – Beldor Group S.A. та Lenik Group S.A., але ніхто не знає, хто контролює ці офшорні компанії.

Читайте также:

Выходка Порошенко поставила Украину в один ряд с Сирией: “теперь Путину нет смысла нападать”

Крім того, є підозри, що керівництво Борщагівського ХФЗ незаконно виводить частину прибутку із компанії шляхом торгових операцій з пов’язаними фірмами, які контролюються менеджментом компанії. Тобто мова йде про те, що через операції з пов’язаними фірмами, менеджмент Борщагівського ХФЗ незаконно присвоює частину прибутку, яка належить розподілу між усіма акціонерами, а не тільки між акціонерами, які пов’язані з менеджментом.

Нещодавно Дарниця найняла відому юридичну фірму «Астерс» для супроводження своїх претензій до керівництва Борщагівського ХФЗ. Юристи Астерс представляли інтереси Дарниці на останніх загальних зборах Борщагівського ХФЗ 26 квітня 2018 року. Радник Астерс Олесь Квят прокоментував ситуацію наступним чином: «Слід визнати, що у нашого клієнта є низка серйозних претензій до керівництва Борщагівського хімфармзаводу, зокрема з приводу його ухилення від надання документів для проведення аудиторської перевірки за вимогою нашого клієнта, як акціонера Борщагівського хімфармзаводу. Ці претензії ґрунтуються на тому, що фінансові відносини між великим акціонером та менеджментом мають бути прозорими та чесними. На сьогоднішній день, бракує прозорості, і можливо, чесності. Інакше як пояснити небажання менеджменту надати доступ нашому клієнту до фінансової документації та провести незалежний аудит? Але ми сподіваємось, що раніше чи пізніше відносини стануть конструктивними, оскільки від конфлікту ніхто не виграє».

Читайте также:

МИД должен рекомендовать россиянам покинуть Донбасс – Гримчак

ПАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод» — одна з найстаріших компаній вітчизняної фармацевтичної галузі, створена в 40-х роках минулого століття. В даний час Борщагівський ХФЗ випускає більше 100 найменувань лікарських засобів і є восьмим за величиною українським фармвиробником з часткою 3,8%.
За підсумками 2017 року Борщагівський ХФЗ зменшив чистий прибуток на 12% у порівнянні з попереднім роком — до 104,5 млн. грн., активи компанії за минулий рік зросли на 8%, до 1,52 млрд. грн.

ПрАТ ФФ «Дарниця» — один із лідерів фармацевтичної галузі України, що має 80-річну історію. Сьогодні компанія займає провідні позиції на вітчизняному фармацевтичному ринку та входить в трійку найбільших виробників лікарських засобів в Україні. «Дарниця» активно працює над розробкою та виробництвом нових препаратів, її портфель включає близько 250 найменувань готових лікарських засобів.
У 2017 році чистий прибуток компанії склав понад 342 млн. грн., активи за звітний період зросли на 13 %, до 3,08 млрд. грн.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В политики идут не те, кто знает, что нужно делать, а те, кто знает, что нужно говорить."

© Стас Янковский

ГБР регистрирует уголовные производства в соответствии с требованиями УПК Украины, а не чьих-то политических предпочтений – Труба

Супрун выступила в защиту директора Государственного экспертного центра МИНЗДРАВА

Україна під колесами: “слуги народу” починають нещадно давити народ

С 16 июля предвыборная агитация должна быть на украинском языке

Моряки внесены в списки на обмен – Денисова

У Вінницькій області затримали митника, який заробляв на розмитненні транспортних засобів

Екскомандир “Азову” вийшов в лідери на Оболоні

Дело Маркива: стала известна дата публикации полного решения суда

У Вінниці автомобіль зніс трамвайну зупинку

Самолет ВСУ успешно прошел испытания с турецкими средствами связи

Суд зняв арешт із понад 400 об’єктів нерухомості Коломойського

Как голосовали депутаты Верховной Рады 8-го созыва: инфографика

У Вінниці патрульні затримали нетверезого водія вантажівки

У Вінниці п’яний чоловік погрожував пістолетом перехожим на зупинці громадського транспорту

МИД призвал Венгрию прекратить вмешиваться в украинские выборы

На Вінниччині трапилась смертельна ДТП

Украинцы в Нью-Йорке пикетируют консульство Италии из-за приговора Маркиву

У Вінниці ремонтують головну вулицю мікрорайону Корея

ЦИК решила, что делать с бюллетенями из-за выбывших кандидатов

Назвали дату выхода в прокат военной драмы “Черкассы”