USD28.2033

Акціонер Борщагівського хімфармзаводу звинувачує менеджмент в непрозорості фінансів компанії

Борщагівський хімфармзавод

26 квітня 2018 року відбулись загальні збори акціонерів ПАТ «Науково-виробничий центр «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод».
Збори затвердили річну фінансову звітність товариства та відповідні звіти менеджменту. Також збори обрали новий склад наглядової ради товариства та вирішили направити частину чистого прибутку на виплату дивідендів акціонерам.

За твердженнями свідків, збори проходили в досить напруженій атмосфері протистояння між представниками ПрАТ ФФ «Дарниця» (акціонер з пакетом 30,77% акцій) та менеджментом Борщагівського ХФЗ, який теж володіє акціями товариства. Конфлікт між Дарницею та менеджментом Борщагівського ХФЗ триває практично з моменту, коли Дарниця стала акціонером Борщагівського ХФЗ ще в 2015 році.

Як стало відомо, керівництво Борщагівського ХФЗ звинувачують в непрозорості структури власності. Зокрема, багаторічний керівник товариства Людмила Безпалько ніде не фігурує в якості бенефіціарного власника компанії. В той же час усім добре відомо, що саме Людмила Безпалько з членами своєї родини є фактичним найбільшим власником та контролером компанії. Ще 10 років тому Людмила Безпалько входила в перелік 200 найбагатших людей України. Більше 40% акцій Борщагівського ХФЗ належить двом офшорним компаніям – Beldor Group S.A. та Lenik Group S.A., але ніхто не знає, хто контролює ці офшорні компанії.

Читайте также:

Маруся Звиробий пришла в ГБР

Крім того, є підозри, що керівництво Борщагівського ХФЗ незаконно виводить частину прибутку із компанії шляхом торгових операцій з пов’язаними фірмами, які контролюються менеджментом компанії. Тобто мова йде про те, що через операції з пов’язаними фірмами, менеджмент Борщагівського ХФЗ незаконно присвоює частину прибутку, яка належить розподілу між усіма акціонерами, а не тільки між акціонерами, які пов’язані з менеджментом.

Нещодавно Дарниця найняла відому юридичну фірму «Астерс» для супроводження своїх претензій до керівництва Борщагівського ХФЗ. Юристи Астерс представляли інтереси Дарниці на останніх загальних зборах Борщагівського ХФЗ 26 квітня 2018 року. Радник Астерс Олесь Квят прокоментував ситуацію наступним чином: «Слід визнати, що у нашого клієнта є низка серйозних претензій до керівництва Борщагівського хімфармзаводу, зокрема з приводу його ухилення від надання документів для проведення аудиторської перевірки за вимогою нашого клієнта, як акціонера Борщагівського хімфармзаводу. Ці претензії ґрунтуються на тому, що фінансові відносини між великим акціонером та менеджментом мають бути прозорими та чесними. На сьогоднішній день, бракує прозорості, і можливо, чесності. Інакше як пояснити небажання менеджменту надати доступ нашому клієнту до фінансової документації та провести незалежний аудит? Але ми сподіваємось, що раніше чи пізніше відносини стануть конструктивними, оскільки від конфлікту ніхто не виграє».

Читайте также:

Сервисные центры МВД не работают из-за технического сбоя

ПАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод» — одна з найстаріших компаній вітчизняної фармацевтичної галузі, створена в 40-х роках минулого століття. В даний час Борщагівський ХФЗ випускає більше 100 найменувань лікарських засобів і є восьмим за величиною українським фармвиробником з часткою 3,8%.
За підсумками 2017 року Борщагівський ХФЗ зменшив чистий прибуток на 12% у порівнянні з попереднім роком — до 104,5 млн. грн., активи компанії за минулий рік зросли на 8%, до 1,52 млрд. грн.

ПрАТ ФФ «Дарниця» — один із лідерів фармацевтичної галузі України, що має 80-річну історію. Сьогодні компанія займає провідні позиції на вітчизняному фармацевтичному ринку та входить в трійку найбільших виробників лікарських засобів в Україні. «Дарниця» активно працює над розробкою та виробництвом нових препаратів, її портфель включає близько 250 найменувань готових лікарських засобів.
У 2017 році чистий прибуток компанії склав понад 342 млн. грн., активи за звітний період зросли на 13 %, до 3,08 млрд. грн.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В управлении государством главное – соблюдать все формальности, а на мораль можно и не обращать внимания. "

© Марк Твен

Google выпустил бета-версию Android 11 для разработчиков

Офіс генпрокурора провів обшуки в Укроборонсервісі

В Якушинецькій ОТГ запрацював ситуаційний центр

Обурені вінничани негативно реагують у соцмережах на події у Нових Санжарах

Поліція Донеччини готується до звільнення окупованих територій

Девять главных новостей Украины и мира на 19:00 21 февраля

Антикоррупционный суд оставил в силе 7 миллионов залога для Бернацкой

Microsoft представил приложение объединенного Office

Особливий полюс журналістики, який ми недооцінюємо

На Вінниччині водій, якого затримали утретє в нетверезому стані, намагався вирішити питання хабарем

“Гражданская война” России против Украины

Невідомі обікрали станцію глибокого сортування сміття, яка діє на території вінницької школи

В МОЗ пояснили, почему эвакуация из Уханя совпала с Днем памяти Небесной сотни

В Киеве проходит форум “Язык объединяет”

В столице проходит кибертурнир по Dota 2 с призовым фондом $300 тысяч

У Вінниці чоловік під час сварки вдарив дружину кухонним ножем

У Вінниці на Привокзальній сталось ДТП за участі пасажирського автобуса: четверо травмованих

Страх, бунт та каміння у вікна автобусів: що пише західна преса про Україну й протести у Нових Санжарах

Очільниці ДБР кортить скасувати амністію для учасників Революції гідності

Зеленский сравнил вчерашние события в Санжарах с эпохой Средневековья