USD28.2033

Андрій Садовий: «Домовлятися з олігархами – це катастрофа для держави»

Львівський міський голова Андрій Садовий уперше приїздив до Харкова у якості кандидата у Президенти України. «ХН» поспілкувалася з політиком про передвиборчі плани, перспективи Харкова як мегаполісу, про те, чому президенту не вигідно міняти виборче законодавство і як позбутися виборів «за гречку».

«Ви повинні мати кращий рівень життя»

– Андрію Івановичу, ви в Харкові вперше в якості кандидата на посаду президента. Які очікування від харківського електорату?

– Я маю великі сантименти до Харкова. Я вірю у великі перспективи міста. Ви маєте багато інноваційних підприємств, ви маєте багато наукових інституцій, тому ви повинні мати кращий рівень життя. Але підвищити його можна лише в рамках держави, яка має понизити рівень корупції в країні. Вам потрібно більше публічного управління, більше повноважень на рівні місцевої ради. Це потрібно робити на державному рівні.

Харків – чистий і доглянутий, приємно прогулятися містом. Але були тут і несподіванки. Мої колеги хотіли розмістити в Харкові білборди «Андрій Садовий – наступний». Виявилося, що це неможливо, бо у вас жорстка монополія на розміщення зовнішньої реклами.

– Чи Львівська міськрада співпрацює з харківськими колегами? Ви зустрічаєтесь із місцевими чиновниками?

– Є співпраця між депутатами. Багато хто з них приїздить до Львова переймати досвід, пити каву, спілкуватися. Я з великим задоволенням приїжджаю до Харкова.

– З ким із міських голів у вас є робочі стосунки?

– Є хороші відносини з мерами Сум і Миколаєва, робочі стосунки з мером Житомира. Я – один із міських голів, які найдовше працюють на цій посаді, уже 12 років. Зараз є багато міських голів, які прийшли на першу каденцію, і моє бажання бути корисним для них усіх виражається в тому, що я їжджу по містах і розказую про свій досвід.

– Одна з найбільших проблем Харкова зараз – збереження архітектурної спадщини. Як із цим справи у Львові?

– Відреставрувати будівлю, яка збудована 100–150 років назад, коштує в два три рази дорожче, ніж збудувати нову. Але якщо не робити реставрацій, то можна втратити самобутність. Історична спадщина – це те, що буде годувати наступні покоління. Тому важливо, аби при владі були люди, які мають естетичне виховання. Якщо немає волі першого керівника захистити і зберегти ту чи іншу пам’ятку архітектури, громадянському суспільству важко протистояти адміністративній машині. Ця проблема є у багатьох містах України. У багатьох містах криміналітет має великий вплив на мерів і депутатів. Вплив треба забирати. У містах потрібна серйозна робота з боку державних інституцій для наведення порядку.
«Мої обійми відкриті для всіх»

Читайте также:

Первого заместителя мэра Борисполя поймали на взятке

– Коли і чому ви вирішили йти в президенти?

– Третього жовтня я прийняв кінцеве рішення. Я хочу жити в успішній і сильній країні, і я хочу її збудувати разом з іншими громадянами. Я вірю в українців, я вірю у власні сили, тому стояти осторонь не буду. Планую на наступні 10 років переїхати до Києва, щоб навести лад у країні. А вже на пенсії повернуся до Львова.

 Чому у «Самопомочі» немає праймеріз? Не було інших кандидатів у президенти, окрім вас?

– У нас була внутрішня дискусія. Пропонували багато інших кандидатур – Оксану Сироїд, Єгора Соболєва і Олега Березюка. Але президентські вибори наступного року – велике випробування. Тому я зголосився, і я йду. Думаю, що мої колеги будуть мати таку можливість у своєму житті, бо неможливо ж бути президентом вічно.

Читайте также:

Зеленский признался, что уже встречался с Ахметовым

– Щодо вашого президентського рейтингу: як вважаєте, «сміттєве питання» істотно вплинуло на нього?

– Це була спецоперація, яка мала на меті принизити громаду найбільшого україномовного міста світу і мала на меті примусити мене здатися, піти на принизливу співпрацю. Результатом її мала стати «Самопоміч», яка поміняла б своє керівництво і свою орієнтацію. Але цього не буде. «Самопоміч» завжди буде проукраїнською партією, завжди буде займати державницьку позицію, а я завжди буду діяти в унісон із власною совістю. Тому моя задача – зробити все можливе, щоб у країні почали будуватися заводи із глибинної переробки відходів. Те, що пережив Львів, я не бажаю пережити нікому.

– Спецоперація, як ви її називаєте, досягла мети?

– «Самопоміч» на сьогодні має досить високий рівень довіри. Наша задача – конвертувати нашу довіру в рейтинг, вийти в другий тур.

– У другий тур вийдете з Порошенко, Тимошенко чи кимось іншим?

– Я готовий зустрітися з будь-ким. Немає різниці, кого перемагати.

Читайте также:

Мосийчук снялся с выборов в пользу кандидата от Слуги народа

– Із ким об’єднуватись будете? Анатолій Гриценко нещодавно заявив, що триматиме для вас обійми відкритими. Чи ваші обійми відкриті для нього?

– Мої обійми відкриті для всіх громадян нашої країни.

– На яких умовах ви могли б об’єднатися з Гриценком?

– У парламенті ми можемо мати дуже хорошу співпрацю в рамках побудови наступної коаліції. Вона має налічувати 250 депутатів, аби в парламенті була стабільність. Я це говорив пану Анатолію під час останньої зустрічі. Політичний союз уже відбувся між «Самопоміччю» та партією «Демократичний альянс». Ми готові до розширення цього союзу, але є певні вимоги. Це мають бути люди, які готові служити країні.

«Він хоче мати підконтрольний домашній парламент»

– Які найважливіші перші рішення має прийняти президент, який щойно вступив на посаду?

– Президент призначає генпрокурора, призначає керівника Служби безпеки, міністра оборони, закордонних справ і керівників Генштабу. Президент повинен мати чітке бачення по цих людях, бо від цього залежить співпраця і координація між українським політикумом. Коли приходить генеральний прокурор, який дає правильні посили, тоді всі чітко починають бути державниками і дбати про країну. Якщо починають домовлятися з олігархами – це катастрофа для держави.

– Нинішній генпрокурор дає неправильні посили?

– Це сором для української держави. Він сотні разів на моїй пам’яті озвучував інформацію, яка не була підтверджена відповідними рішеннями судів і термінами ув’язнень. Один піар, і більше нічого.

– Чому ви так наполягаєте на зміні виборчого законодавства? Що нам дадуть вибори за відкритими списками?

– Нам треба відійти від виборів за округами, які використовуються місцевими феодалами, щоб провести своїх висуванців, або самим ховатися у Верховній Раді від закону. Відкритий список – це відповідальність партій за кандидата. А коли це одна фізична особа, яка роздала гречку і стала депутатом, важко щось вимагати від цієї особи.

– У кожному місці – і в Харкові теж – є хоч один такий округ, на якому більше 10 років сидить один і той же депутат, як правило, олігарх, і виграє вибори. За відкритими списками така людина вже не пройде в парламент?

– Ну чому ж? Якщо він комусь заплатить п’ять мільйонів, можливо, хтось візьме його в список. Але ми вже будемо знати, хто ці люди. А так він ці кошти просто роздасть по округу. Відкриті списки не будуть повним вирішенням проблеми, але це буде поступ. Це – те, що було обіцяно на Майдані під час Революції гідності. Петро Олексійович Порошенко це обіцяв публічно. А я готовий це зробити.

– А чому президент цього не зробив, як гадаєте?

– Він хоче мати підконтрольний домашній парламент. Ми аналізували голосування по зняттю недоторканості з Вілкула, як депутати від БПП тікали з Верховної Ради, щоб не бути в залі під час голосування. Стид і позор! Ви думаєте, що вони це робили з власної ініціативи? Ні, їм дали команду не голосувати. Так само й депутатам із «Народного фронту».

– Щодо підконтрольного парламенту: ви радите депутатам «Самопомочі», як треба голосувати?

– Ми маємо регулярні зустрічі у форматі засідання фракцій чи політради. Кожного дня робочі питання фракція вирішує самостійно. Я маю дуже велику довіру до своїх колег. Я не можу подзвонити і сказати – голосуйте так! Ніколи такого не робив.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Правительство давно усвоило, что легче всего взять деньги у бедных. Конечно, их у бедных немного – но зато бедных до xpeна..."

Vodafone предоставил доступ к 4G еще в 70 городах

Бабченко: Возврат продажи бояры и фуфыриков ночью – это не просто популизм, это неуважение к своей нации

Бюджетный комитет ВР согласовал дополнительные 3,2 миллиарда на лекарства

Франция и ФРГ увидели “позитивные изменения в реализации” Минска

Audi прекратила работу над воздушным такси

Сколько еще продержится “правительство хипстеров”?

Бабине літо триває! До кінця тижня в Україні переважатиме суха, сонячна та тепла погода – синоптикиня

МКМС скоро предложит кандидата на должность языкового омбудсмена

Зеленский: Освобожденные моряки будут лечиться в Латвии

Астрономы обнаружили необычные “газовые диски” вокруг сверхмассивной черной дыры

Власть имитирует ключевую реформу, без которой невозможен обещанный рост ВВП – Фурса

Загарбники використовують засуджених для підривної діяльності проти України. ВІДЕО

На лінії розмежування затримали бойовика терористичного угрупування “Заря”. ФОТО

Украина везет три фильма на европейский фестиваль DOK Leipzig

Латвия примет на реабилитацию освобожденных украинских моряков

Зеленский в Риге интересовался незаконными активами экс-власти

“Двуглавый” Конституционный суд: судебным крючкотворством конфликт не разрешить

Група “Першого грудня” попрощалася із побратимом – професором Панченком

В Панаме закрыли дело по Порошенко, подан ответный иск к Портнову

Google представил смартфон с искусственным интеллектом