USD28.2033

Антизахідні настрої в Росії досягли нового піку

Новий пік антизахідних настроїв в Росії зафіксований соціологічною службою «Левада-центр». Зокрема, число росіян, які визначають своє ставлення до США як «негативне», зросла з 44% у січні цього року до 74% в липні, що є максимумом за весь час спостережень.
Про це пише Голос Америки.
«На тлі кризи в Україні ставлення росіян до Заходу опустилося нижче показників, які ми відзначали в 1999 році в ході операції НАТО в Югославії», – говорить Російській службі «Голосу Америки» Олексій Гражданкін, заступник директора «Левада-центру».

За словами соціолога, це четвертий пік антизахідних настроїв в пострадянській Росії.

«Перше загострення ми спостерігали під час війни НАТО проти Югославії, друга хвиля антиамериканських настроїв у Росії була пов’язана з введенням військ США до Іраку в 2004 році, відтак був грузинсько-південноосетинський конфлікт 2008 року», – нагадує Гражданкін.

Негативне ставлення росіян до Європейського Союзу з січня цього року зросло майже вдвічі – з 34% опитаних до 60% в липні. Українська криза, відзначають соціологи, кардинально змінила ставлення росіян до України – більше половини (55%) респондентів негативно налаштовані по відношенню до «сусіда». 40% опитаних розглядають відносини між Росією і Україною як «ворожі», 39% – «напружені». В цілому, росіяни звинувачують у кризі нову київську владу, лише меншість росіян (3%) вважає, що в зростанні напруженості в російсько-українських відносинах винна російська сторона.

Дані «Левада-центру» підтверджують результати опитувань інших російських соціологічних служб. Зокрема, фонд «Громадська думка» опублікував дослідження про визначення росіянами дружніх і недружніх Росії країн. З’ясувалося, що «ворогами країни» росіяни вважають США (77% опитаних), Україну (62%), Великобританію (19%) і Німеччину (12%). Серед країн-союзників – країни СНД і члени інтеграційних проектів Кремля – Білорусь і Казахстан, а також Китай (54%).

Читайте также:

Как и во что перерабатывает человека путинизм

Політолог Андрій Піонтковський вважає, що зростання антизахідних настроїв серед росіян пов’язане з безпрецедентним рівнем пропаганди і некоректним висвітленням подій в Україні російськими державними медіа.

«Я добре пам’ятаю період кампанії НАТО в Югославії. На мою думку, навіть тоді не було такої оскаженілої антизахідної пропаганди в ефірі російського телебачення, – розповідає Піонтковський Російській службі «Голосу Америки». – Але я пам’ятаю радянські часи – ніколи в СРСР такого дикого, накинутого зверху через ЗМІ антиамериканізму не було».

Читайте также:

Politico: Администрация Трампа усиливает санкции против России накануне парижского саммита

Політолог вважає, що зростання антизахідних настроїв – бажаний результат російської правлячої еліти.

«Ми перебуваємо не в тижнях, а в днях подальшої ескалації російського військового втручання в Україну. Влада відповідним чином намагається підготувати народонаселення, переконавши його в тому, що це не просто війна з сусідньою країною, а велика війна російського світу з англо-саксонським, насамперед з США», – вважає Андрій Піонтковський.

Глобальна «криза нерозуміння»

Негативне ставлення американців до Росії також зростає. За даними спільного опитування телекомпанії CNN і ORC International, 78% американців негативно ставляться до Росії. Громадяни США вважають, що Росія несе пряму або непряму відповідальність за крах літака авіакомпанії Malaysia Airlines над Східною Україною.

Читайте также:

Политолог: нам не дали Томос, а провозгласили ставропигию!

Раніше дослідницька служба Gallup в ході опитувань серед американців встановила, що більшість громадян США негативно ставляться до Росії. При цьому настільки негативного сприйняття Росії американцями не відзначалося вже багато років. Гострі розбіжності між двома країнами щодо Сирії, України, прав сексуальних меншин та інших питань, ймовірно, роз’їдають залишки доброзичливості, що виникла після розпаду Радянського Союзу.

За даними Pew Research Center, який нещодавно провів опитування більш 48 600 людей, що живуть в 44 державах і територіях світу, 43% опитаних негативно ставляться до Росії, 34% – позитивно. У порівнянні з 2013 роком, негативний рейтинг Росії істотно виріс в 20-ти з 36-ти країн, в яких проводилися дослідження в цьому і минулому році. До Росії стали краще ставиться в 6-ти країнах, в 10-ти ситуація практично не змінилася.

Сплеск негативу по відношенню до Росії особливо помітний в США і державах Європи. У 2013 році до Росії позитивно ставилися 37% американців, негативно – 43%; в 2014 році рівень несхвалення Росії виріс на 29 процентних пунктів, і сьогодні пропорція виглядає як 12% до 81%. Антиросійські настрої особливо посилилися в Польщі (в даний час до Росії погано відноситься 81% мешканців країни), Великобританії (63%), Іспанії (74%), Німеччини (79%) та Італії (74%).

На думку Андрія Піонтковського, ніщо так не вплинуло на погіршення ставлення до Росії, як катастрофа літака Malaysia Airlines.

«Йдеться про поведінку російської влади і представників російського світу в Східній Україні після трагедії. Сепаратисти глумилися над загиблими пасажирами і кілька днів не допускали на місце падіння «Боїнга» рятувальників і слідчих», – вважає політолог.

Олексій Гражданкін називає ситуацію, що склалася «кризою нерозуміння».

«Взаємне нерозуміння посилює відносини Росії із Заходом. Проблема в тому, що сторони відмовляються розуміти позиції один одного. Цю ситуацію можна назвати кризою нерозуміння», – каже російський соціолог.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Правительство давно усвоило, что легче всего взять деньги у бедных. Конечно, их у бедных немного – но зато бедных до xpeна..."

На предвыборную рекламу уже потратили 10 миллионов: рекорд для Европы

НАПК подозревает поручившегося за Труханова нардепа в махинациях

Washington Post: Мир не должен позволить России возглавить Интерпол. И вот почему

В Раде представили Украину без Крыма: подробности скандала с депутатами, фото

“Мы не забыли надежд и страданий” – глава МИД Германии о Майдане

Госрегистратор вернул Александру Мамаю право подписи городского головы Полтавы

Военных ВСУ будут тренировать моряки Королевского флота Британии

Давайте обратим внимание «националистической», безработной молодежи на то, что делает с их страной Порошенко, — Мураев

Украина призвала Amazon/eBay убрать товары с символикой боевиков

Это уже не о машинах: обычная гопническая тактика евробляхеров

Аtlantic Сouncil: Как разоблачается иностранное вмешательство в украинские выборы

Гибнут люди, а Совбез ООН бессильный: Украина призывает к реформе

10 фактів про російського генерала Прокопчука, який може очолити Інтерпол

“Мистецтво” красти, або Плюси і мінуси ProZorro

Стало известно о новой проблеме Керченского моста

Письменник: Таке враження, що Україна все робить у свинячий голос

Британия обратилась к РФ из-за дестабилизации на Азовском море

Сенаторы США выступили против разведчика РФ во главе Интерпола

Кроки до повноцінного запуску ДБР

Украинцы Канады призвали не допустить РФ к управлению Интерполом