USD28.2033

Аtlantic Сouncil: Безумовно, в Україні все ще безлад, але боротьба триває

Аtlantic Сouncil: Безумовно, в Україні все ще безлад, але боротьба триває

Нещодавно видання Bloomberg опублікувало розлогу статтю під назвою “Через чотири роки після революції в Україні все ще безлад”. Не можу сперечатися з цим твердженням, але винесення його в заголовок означає ігнорування фактів про безліч зусиль великої кількості людей, які все ще ведуть боротьбу за те, щоб виправити реальність України.

Троє з людей, що беруть участь в цій битві, провели більшу частину липня у Вашингтоні, стажуючись за програмою Трансатлантичного Товариства Джеймса Дентона при Центрі аналізу європейської політики (CEPA), набираючись досвіду, освоюючи навички і налагоджуючи контакти, які допоможуть їм просувати реформи в Україні в подальшому.

“Ніхто це не зробить, якщо я цього не зроблю”, – сказав Михайло Жернаков, директор Фонду DEJURE, учасник програми Дентона. Жернаков – один з найвідоміших українських експертів в галузі судової реформи. Він – колишній суддя, який пішов з системи, коли вибухнула революція Євромайдану, тому він знає, що говорить.

“Я бачив, що можу зробити більше для встановлення верховенства законуяк експерт, а не просто сидіти на лаві запасних, – сказав Жернаков.

Будучи членом правління Ради Реанімаційного Пакета Реформ, коаліції, яка об'єднує понад вісімдесят неурядових організацій, Жернаков допоміг сформувати лідируючу ланка у боротьбі за переутворення українських судів.

Однак результатами він незадоволений. Президент Петро Порошенко урочисто обіцяв провести масштабну реформу судової системи країни, але вагомих плодів досі немає. “Дуже багато шуму”, – сказав Жернаков.

Окрім Жернакова у програмі Трансатлантичного Товариства Джеймса Дентона брали участь ще двоє українців – журналіст Олена Трибушна і заступник міністра юстиції Сергій Пєтухов, були там також представники Чеської Республіки та Угорщини.

Читайте также:

Парламент вирішив розірвати угоду про дружбу з Росією

Тридцятидвохрічний Жернаков подякував Спільноту за надану йому можливість зустрітися зі спеціальним представником США по Україні Куртом Волкером, а також з вищими директорами Агентства США з міжнародного розвитку та політиками. Жернаков, який відвідував Вашингтон в діловому режимі і раніше, сказав, що ця програма дозволила заглибитися в спілкування і провести тривалі зустрічі.

Жернаков турбується про результати виборів, які пройдуть в 2019 році. У березні Україна обирає нового президента, а восени буде обраний новий парламент. Експерт пророкує наступ “льодовикового періоду” в разі, якщо в наступному році українці оберуть президента-популіста. За його словами, велика частина прогресу, досягнутого за останні чотири роки, буде знівельована, а громадянське суспільство втратить ефективність.

Тридцяти дев'ятирічна Олена Трибушна також турбується з приводу виборів. На її думку, 2019-й буде роком популізму без серйозних проривів в реформах. “Люди втомилися чекати якихось проривів, але, як показує історія, українці можуть чекати, чекати, чекати, але потім вибухають”, – сказала вона.

Читайте также:

Затишье перед бурей: в 2018-м свободу слова нарушали меньше – ИМИ

Незважаючи на похмурий прогноз, Трибушна нагадала мені про те, що журналістам-розслідувачам вдається збирати інформацію про корумпованих чиновників і направляти її в Національне антикорупційне бюро України.

Трибушна любить приймати виклик і рухатися далі. Вона була репортером видання Корреспондент протягом семи років; коли президент Віктор Янукович в 2013 році купив журнал, вона пішла разом з головним редактором Віталієм Сичем і більшою частиною команди.

Журналістика в Україні – непроста професія. Требушна до сих пір не піддавалася переслідуванням, але сьогодні журналістам в країні працювати складно. Вона вказує на випадок журналіста Дениса Бігуса – автора програми “Наші гроші”, який стверджує, що за його репортерами стежить СБУ.

Третім учасником вашингтонського проекту був Сергій Пєтухов, заступник міністра юстиції України. Тридцятитрирічний юрист із Донецька працював над двосторонньою угодою, яка дозволила Нідерландам отримати юрисдикційні повноваження в їх повному обсязі у справі про катастрофу рейсу MH17 – тоді сепаратисти, підтримувані Росією, збили над територією України цивільний авіалайнер.

Хоча Пєтухов неодноразово виступав у Вашингтоні, він подякував Спільноту Дентона за можливість контактувати з представниками аналітичних інститутів, співробітники яких підтримують ділові зв'язки, але “як правило, спілкуються в більш відкритому стилі”, ніж політики.

Всі троє повертаються до Києва, наповнені ідеями і новою енергією. Наприклад, Жернаков сформулював нову ідею про те, як знизити вплив горезвісних українських олігархів за допомогою нових законодавчих ініціатив, крім цього він хоче якомога щільніше притягнути вашигтонських експертів до процесу просування реформ в Україні.

Боротьба за зміни в Україні, можливо, стихла і перейшла в стан повільного кипіння, але ці три українця і тисячі інших, не дивлячись на довгий шлях, не збираються здаватися.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Политик – это человек, который пожертвует вашей жизнью за свою родину."

Угрозы выборов: как в Украине могут использовать “руку Кремля”

Украинцев предупредили о грядущей катастрофе: «Она пойдет под откос со всеми»

Астрономы заметили звезду, яркость которой превышает солнечную в миллиарды раз

Природу рейтинга Зеленського ще ніхто серйозно не експлуатував – журналіст

В закрытом горнолыжном клубе Львовской области происходит попытка узурпации судебной власти, – Наталья Веселова

16 февраля. Памятные даты

В НАБУ не смогли справиться с iPhone Труханова и вернули ему: САП

На Іспанію чекають дострокові парламентські вибори

Поклонскую поймали на фатальной ошибке: “Приговор подделали”

Климкин ответил России по наблюдателям: У марсиан больше шансов

Подразделение “Азов”, опекаемое Аваковым, подчинили под Порошенко – политолог

Суд арестовал деньги на британском счету Насирова

Політолог: Демократи об’єдналися з сильним лідером проти фальсифікацій

Журналист раскрыл основные схемы фальсификации выборов

Политолог раскритиковал “семейные драмы” Мураева, отметив, что такому человеку “нельзя доверить страну”

Корабль НАТО входит в Черное море: чего ожидать России

Откуда чаще украинцы узнают о кандидатах в президенты – опрос

Світоустрій і міжнародна безпека все ще на краю прірви

Мангера триматимуть під вартою до третього березня. Потім знову буде трагікомедія в суді

За травлю Зеленского предлагают двойную оплату, журналисты бунтуют: “Это издевательство!”